Wakacje z psem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

27 maja 2013, 08:08

Dokładnie, im mniej ludków tym lepiej. Tak, ja też jestem ciekawa jak i czy w ogóle Nero zachwyci się morzem, bo też je zobaczy pierwszy raz w życiu.
Isabelle, dzięki wielkie za szerokie opisy. Jeśli chciałabyś jeszcze coś dorzucić odnośnie Chłopów, to będzie super. Może masz jakieś swoje ścieżki nikomu nieznane, to zdradź rąbka tajemnicy. :D
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

27 maja 2013, 18:52

a ja ci gratuluje izo talentu w opisywaniu czy to nadmorskich krajobrazów czy polskiej służby zdrowia :mrgreen:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

27 maja 2013, 20:00

szafirko - nie wiem czy już będą mieli otwarte (kiedy zaczyna się sezon) ale wędzarnia u Zuzi...jak przejdziesz przez Chłopy w stronę Sarbinowa, lasem a nie plażą (kończą się Chłopy, ul, Kapitańska a zaczyna sie droga przez las), na samym początku tegoż lasu (po lewej stronie stojąc twarzą do Sarbinowa) jest obskurna nieco chałupa, z ogrodzeniem i jakim marnym oczkiem wodnym. Tam można kupić świeżo wędzone ryby. Gorące - prosto z haka. Ryby takie że łeb urywa i nigdy nie masz dość choć już je masz nawet w mózgu. W sezonie otwierają koło 18 po południu. Żeby kupić coś dobrego trzeba iść jakieś pół godziny przed otwarciem i odstać swoje. Ale warto. Ich wedzarnia to stara szafka pracownicza...i wielka dziura w ziemi. Wszystko przykryte workiem i widać tylko strużkę dymu. Baba ma pypeć na nosie i włosy spęte w kok - gruba i mała, przypomina Babę Jagę. Facet ... wcale nie lepszy - jak łąjza spod budki z piwem. Ale są sympatyczni i mają talent do ryb. Powiem Ci ze to najlepsze ryby jakie udało mi się zjeść w życiu...zdarza się węgorz, są dzikie łososie bałtyckie,
Jezeli sami lubicie łowić ryby - w Chłopach tuż za portem ( w stronę Mielna) jest "betonka" - betonowe molo wchodzące w morze na którym można stanąć i łowić wędką - zawsze kilka osób kija moczy i coś wyciągają.
W Mielnie mozna wypożyczyć motolotnię....wieczorem przy zachodzie słońca latają tacy tuż nad brzegiem i bardzo lubią wnerwiać pieski - pieski sa dzieki temu bardzo dobrze wybiegane :twisted:
A jak pójdziesz za Chłopy w kierunku Mielna - jakieś 2 kilometry, tak żeby już ludzi nie było i usiądziesz sobie cicho i poczekasz to zdarza sie zobaczyć mewy wyciągające wielkie flądry z wody. Brutus ma wtedy świeżutką kolację :twisted: :twisted:
W sarbinowie zapraszam do Świata Lodów - na wspaniały deser lub pyszne gofry - wpuszczają z psami
W Sianożętach są najlepsze na świecie zapiekanki - musicie pytać ludzi bo wiem jak tam dojść ale adresu nie znam - zapiekanki długie na prawie metr, bardzo bogato obłożone wszystkim, prosto z pieca. Gofry też są pyszne - takie miejsce na głównej ulicy Sianożętów - mały ogródek z płotem na którym rośnie pnąca róża
szafirka
Posty: 236
Rejestracja: 08 lutego 2013, 14:40

28 maja 2013, 08:59

Isabelle, dziękuję serdecznie za piękny i wyczerpujący opis. Babka z pypciem mnie rozwaliła :D
Ty książki powinnaś pisać, myślałaś o tym?
Ja te informacje sobie wydrukuję i posłuży mi to za mapkę przewodniczkę.
Muszę jedynie wykorektorować fragment o wędkowaniu, bo mój mąż to zapalony wędkarz, więc jak dowie się, że tam można, to spakuje wszystkie te swoje buble wędkarskie, czego wolałabym uniknąć.

Tak cudnie to wszystko opisałaś, że nie mogę się doczekać urlopu :lol:
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

28 maja 2013, 19:09

W Karkonoszach można nie tylko na każdy szczyt wejść z psem (mimo, że to Park Narodowy) ale też jest sporo kwater gdzie z psami przyjmują...przynajmniej teoretycznie. W ubiegłym roku spędziliśmy miły urlop w Przesiece, w willi Polanka. Tzn dom jest taki sobie, a starsi właściciele chyba już tam nic nie modernizują. Na parterze mają 2 połączone pokoje dla gości z dziećmi i /lub z psami. Łazienka na korytarzu ale tylko dla tego "apartamentu" Właściciele sami mają starszego domowego psa. Minusem jest brak ogrodzenia wokół domu, a tuż obok przebiega ulica. Za to wielkim plusem ścieżka za domem prowadząca do lasu. Dzięki temu moje psy rano i wieczorem miały gdzie pobiegać. Nocleg ze śniadaniem kosztował 40 zł plus 5 zł za psa. W tym roku chyba podnieśli stawkę za psa na 10 zł. Jako baza wypadowa miejsce niezłe.
W tym roku szukamy czegoś ogrodzonego bo ognisko z psem na smyczy trochę mnie denerwowało, a że moje sunie inne psy potrafią pogonić więc bliskość ulicy psuła mi radość z wypoczynku.
Dostałam mnóstwo propozycji zakwaterowania z psem, najwięcej z Karpacza i Szklarskiej Poręby. Niektórzy nie liczą za psa inni od 5 zł aż do 30 za dobę od każdego psiaka, były i takie oferty gdzie za yorka się nie płaci a za większe psy stawka jak za człowieka.
pablop76

23 sierpnia 2013, 09:37

Od dwóch lat mamy psa. I od dwóch lat zabieramy go na wakacje. Wyposażyliśmy się we wszystko co niezbędne do biwakowania i jeździmy pod namioty. W zeszłym roku byliśmy w Bieszczadach w Polańczyku a w tym na mazurach nad jeziorem Gim. Taka forma rekreacji jest chyba idealna dla rodzin z psem. Zapraszam do obejrzenia naszej stronki xxxxxxx
vrest
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2014, 10:14

16 października 2014, 10:29

Byłam na wakacjach nad morzem z moim Alexem i nie było problemu. Znalazłam [url=http:xxxxx[/url], gdzie za pieska dopłaca się 50 zł i nie było problemu. Zaznaczę, że mam dużego psa dobermana....
Pobyt był super :lol:
lukrecja1234

23 października 2014, 11:37

Ja byłam w takim ośrodku nad morzem - bardzo przyjazny psiakom - nazywa sie Bajkowy Zakątek w Rusinowie
Tam są domki drewniane i pieski nikomu nie przeszkadzaja, do tego są lasy na spacerki i na plaże można wchodzić z psem - nie ma zakazów. Bardzo fajne miejsce, nawet właściciele mają psy
nika2015
Posty: 27
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 11:35

22 stycznia 2015, 14:44

Podniosę temat.
Mnie interesuje morze, miejsca pobytu gdzie chętnie przyjmują zwierzaki.
Sama moge polecić Niechorze nad morzem kwatery 'u Tomasza'. Można ze zwierzakami :)
KarolinaGie
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2015, 15:02

25 lutego 2015, 15:11

Ja polecam Krynicę Morską. Przepiekna okolica. Polecm 3 ośrodki gdzie gdzie można przyjechać z psem:

xxxxx
__________
vuodek
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:56

26 sierpnia 2015, 14:35

Bardzo dziękuję za udzielenie wszystkich wskazówek.
Bifur
Posty: 8
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 13:16

27 sierpnia 2015, 15:35

W Dźwirzynie na campingu Biała Mewa psiaki są również mile widziane. Są tam domki campingowe (bardzo wygodne), które odpowiednio wcześniej można zarezerwować.
PsiLosFundacja
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2013, 23:55

31 sierpnia 2015, 11:33

Polecam Ustronie Morskie najlepiej przed sezonem czyli do 16 czerwca albo po sezonie czyli od 1 września. Cisza, spokój i wiele miejsc w których można zamieszkać z czterołapem :)
kiepsikus
Posty: 2
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 11:14

02 września 2015, 14:29

Nad morzem moim zdaniem jest przepięknie. Można zabrać sporo zabawek i do tego psie akcesoria, np. []smycz automatyczna[/url]. Można naprawdę odpocząć.
Tomek Kasiak
Posty: 45
Rejestracja: 19 września 2015, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

23 września 2015, 13:23

tak morze to dobre wakacje dla psa :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość