Technik weterynarii czy to legalne?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Yaboo
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2022, 19:25

29 listopada 2022, 19:40

Witam, po raz pierwszy.
Od pewnego czasu chodzę z moimi psiakami do gabinetu weterynaryjnego w którym przyjmuje bardzo uprzejmy a jednocześnie wyglądający na kompetentnego człowiek ,którego uważałem za weterynarza. Szczepił on moje zwierzaki aplikował leki w tym antybiotyki i leki przeciwzapalne. Z ciekawości wszedłem na stronkę przychodni i okazało się ,że to technik weterynarii choć używa pieczątki lekarza, który pracuje w tej samej przychodni ,ale chyba w innym oddziale. Czy to jet legalne,czy mogę mu dalej ufać? Na wszystkie pytania odpowiada profesjonalnie i dysponuje na prawdę sporą wiedzą.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

02 grudnia 2022, 14:41

Witam,
Według kwalifikacji, które posiada technik weterynarii, może on wykonywać szczepienia oraz podawać leki.
Technicy weterynarii często posiadają rozległą wiedzę w zakresie medycyny weterynaryjnej, którą zdobywają wraz z doświadczeniem.
Jeśli ma Pan/Pani jakiekolwiek wątpliwości proszę zapytać wprost technika lub lekarza o wyjaśnienie sytuacji. Uniknie wtedy Pan/Pani niepotrzebnego stresu oraz niedomówień.
Może także Pan/Pani zapoznać się z rozporządzeniem określającym zakres obowiązków technika weterynarii.
Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
Yaboo
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2022, 19:25

12 grudnia 2022, 20:05

Dziękuję serdecznie za merytoryczną odpowiedź, proszę jeszcze mi powiedzieć, kto ma udzielić swojego podpisu (z pieczątką ) na książeczce zdrowia zwierzaka jako potwierdzenie wykonanych zabiegów, czy odpowiednie rozporządzenia regulują tę kwestię ?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

13 grudnia 2022, 23:47

Witam,
Pieczątka lekarza weterynarii powinna być używana przez lekarza weterynarii, na którego jest wyrobiona. Jednak istnieje możliwość, że technik posiada zgodę lekarza na jej wykorzystanie w celu uzupełnienia kartoteki.
Warto jednak porozmawiać z lekarzem weterynarii z danej kliniki/ gabinetu w celu poznania szczegółów sytuacji.
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość