SKAZYWANIE CHORYCH PSÓW NA CIERPIENIA I ŚMIERĆ Z POWODU CEN

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

DORIS2
Posty: 103
Rejestracja: 28 maja 2018, 14:43

29 maja 2018, 11:37

Dzień dobry

Chciałabym poruszyć wątek skazywania zwierząt na śmierć z powodu wysokich cen usług weterynaryjnych. Z tego cm ja się dowiedziałam, ceny usług dla psów są niekiedy około 2 razy droższe za niektóre usługi niż dla człowieka w wysokospecjalistcznej placówce medycznej np. echo serca dla człowieka 100 zł., dla psa 200 zł. Skutkuje to tym że psy nie otrzymują pomocy medycznej w sytuacjach w których ich właściciela nie stać na pokrywanie wysokich kosztów licznych badań diagnostycznych, konsultacji i leczenia. Trudno jest mi uwierzyć w to że osoby pobierające znacznie wyższe wynagrodzenia za analogiczne usługi wykonywane u człowieka kierują się dobrem zwierzęcia.

Czytałam gdzieś w Internecie odpowiedź lekarza weterynarii na uwagi właściciela zwierzęcia odnośnie cen. Stwierdził on że najważniejsze jest przecież dobro zwierzęcia a nie koszty. Był to chyba jeden z tego typu ludzi który uważa że skoro jego stać na takie koszty to wszystkich innych również. Moim zdaniem trudno jest mówić o kierowaniu się dobrem zwierząt i chęcią niesienia pomocy, ustanawiając przy tym blokujące dla wielu ludzi ceny usług.Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie zapłaci i zwierze będzie bez pomocy medycznej.

Uważam że ceny usług weterynaryjnych są odpowiedzialne za to że wiele starszych czy chorych piesków jest wyrzucanych na ulicę przez właścicieli, zabijanych, usypianych, lub też musi spędzić resztę życia w schronisku bo ludzi nie stać na ich leczenie, ale niestety mało kogo to najwyraźniej obchodzi.

Lekarze którzy doprowadzają do takiej sytuacji poprzez astronomiczne ceny usług sami kiedyś też mogą znaleźć się w sytuacji w której nie będą w stanie zapłacić za jakieś swoje, bardzo drogie leczenie np. leczenie raka i będą musieli umierać z tego powodu gdyż nikt nie udzieli pomocy jeśli nie otrzyma olbrzymiej ilości pieniędzy których ktoś nie ma.

Pozdrawiam.
Vet4u
Posty: 543
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

31 maja 2023, 17:45

Dzień dobry,
Proszę pamiętać, że posiadanie zwierzęcia to przywilej a nie obowiązek. Usługi weterynaryjne są sektorem prywatnym i nie dostają żadnych dofinansowań od państwa, dlatego wszystkie sprzęty (usg, rtg, tomograf, maszyny do badania krwi, urządzenia do wziewnego znieczulenia) muszą zostać zakupione przez lekarza z jego własnych pieniędzy, a ich koszt oscyluje w okolicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto różne szkolenia, które pozwalają poszerzyć wiedzę kosztują kilka tysięcy złotych i również są pokrywane z własnych środków. Proszę pamiętać, że weterynarz oprócz kierowania się miłością do zwierząt musi utrzymać siebie, swoją rodzinę oraz gabinet, dlatego nie może pracować za darmo. Jednym z rozwiązań tej skomplikowanej sytuacji mogą być ubezpieczenia zdrowotne dla zwierząt, które mogą pokryć część kosztów leczenia.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
wiedzainatura
Posty: 15
Rejestracja: 12 października 2022, 09:07

05 czerwca 2023, 12:42

Rozumiem, że masz obawy dotyczące wysokich cen usług weterynaryjnych i ich wpływu na dostępność opieki medycznej dla zwierząt. To ważne zagadnienie, które budzi wiele emocji i dyskusji.

Faktem jest, że koszty opieki weterynaryjnej mogą być wysokie, szczególnie w przypadku skomplikowanych procedur diagnostycznych i leczniczych. Istnieje wiele czynników, które wpływają na te ceny, takie jak koszty sprzętu medycznego, wynagrodzenia personelu medycznego, koszty badań laboratoryjnych, leków i utrzymania placówki.

Właściciele zwierząt często podejmują trudne decyzje związane z leczeniem swoich zwierząt, zważywszy na koszty. Niestety, nie wszyscy mają możliwość finansową, aby pokryć wysokie koszty opieki weterynaryjnej. To może prowadzić do sytuacji, w których zwierzęta nie otrzymują odpowiedniej pomocy medycznej.

Jednak warto zaznaczyć, że nie wszyscy lekarze weterynarii stawiają wyłącznie na zysk. Wiele placówek weterynaryjnych ma programy pomocy dla osób o ograniczonych zasobach finansowych, a niektóre organizacje oferują wsparcie finansowe dla właścicieli zwierząt w trudnej sytuacji. Ważne jest, aby rozmawiać z weterynarzem i poszukiwać dostępnych opcji, jeśli koszty są zbyt wysokie.

Istnieją również organizacje non-profit, które oferują usługi weterynaryjne po niższych kosztach lub darmowo dla zwierząt potrzebujących, jednak ich dostępność może być ograniczona.

Problem dostępności opieki weterynaryjnej dla zwierząt jest ważnym zagadnieniem, które wymaga uwagi i działań. Można rozważyć działania mające na celu poprawę dostępności i przystępności cenowej usług weterynaryjnych, takie jak programy rządowe lub zwiększenie świadomości społecznej na ten temat.

Ważne jest, aby dyskutować o tych kwestiach, podnosić świadomość społeczną i poszukiwać rozwiązań, które umożliwią opiekę weterynaryjną dla wszystkich zwierząt, niezależnie od sytuacji finansowej ich właścicieli._____________________
https://widely.pl/doradztwo-marketingowe/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość