Ratunku pierwsza cieczka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

M3lancholia
Posty: 1
Rejestracja: 06 stycznia 2022, 01:16

06 stycznia 2022, 01:32

Witam
Potrzebuję waszej pomocy. Mamy suczke średniej wielkości. Dostała pierwszą cieczkę nie wiem kiedy dokładnie bo skrupulatnie po sobie sprząta. Problem jest w tym że nie planujemy szczeniaków chcieliśmy ją z czasem wysterylizować. Pojawiły się jednak pewne komplikacje. Molly czas gdy jesteśmy w pracy spędza w kojcu. Dwa dni temu pierwszy raz uciekła gdy wracaliśmy do domu ze spaceru nie było jej około 3h. Wczoraj wypatrzyłam pod jej kojcem psa. Uciekł gdy nas zobaczył ale dziś rano przęsło siatki od kojca było wyrwane a psy radośnie sobie hasały po podwórku. :shock: . Molly złapana kojec naprawiony adorator wypędzony ale za dwie godziny dzwoni sąsiadka i znowu to samo mąż urwał sie z pracy podjechał do domu przesło wyrwane pies na wolności. Po południu 3 raz wyrwał siatkę. Kojec wygląda jakby do zgniatarki wpadł ale mniejsza o to. Nie możemy sie tego psa pozbyć ciągle wraca. Molly od południa siedzi zamknięta w domu tylko na siku na smyczy i spowrotem ale cały czas skowycze pod drzwiami i chce wyjść ogolnie woli być na dworze do domu przychodzi tylko na noc. Nie mam serca jej więzić ale nie wiem jak pozbyć się tego psa on cały czas wraca na podwórko i czeka. I jeszcze najważniejsze jak duże jes prawdopodobieństwo że dała się pokryć? :cry:
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

08 stycznia 2022, 13:01

Może warto jakoś dodatkowo zabezpieczyć kojec na czas do zakończenia cieczki. Albo włąśnie trzymać ją w domu czy to w garażu żeby zwiększyć jej bezpieczeństwo.
A co do pokrycia... To juz trzeba by było sprawdzić u weterynarza.. Jedyne solidne źródło
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

11 stycznia 2022, 15:47

Dzień dobry.
Podczas cieczki lepiej, unikać kontaktu z innymi psami więc do końca cieczki lepiej, żeby była w domu, wszystko jest możliwe, najlepiej skonsultować się z lekarzem bo jeżeli doszło do zapłodnienia lekarz dobierze najlepszy zabieg, jest duża szansa że doszło do pokrycia.

lek.wet Karolina Miechowska
julia-jvla
Posty: 3
Rejestracja: 21 stycznia 2022, 15:08

21 stycznia 2022, 15:15

Do veta na usg koniecznie i odpowiedni zabieg, jeśli doszło do zapłodnienia to jednoczesna kastracja. Psa nie odgonisz, instynkt będzie mu kazał wracać
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

25 stycznia 2022, 16:10

Niestety jest szansa, że doszło do zapłodnienia... Dlatego tak jak wszyscy tu już pisali wyżej - jak najszybciej do weterynarza, żeby potwierdzić (lub odrzucić) przypuszczenia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość