Prawidłowa ilość kupek na dobę u szczeniaka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kasia_J
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 2012, 20:53

19 lipca 2012, 21:01

Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o radę czy ok.10 kup u 2,5 miesięcznego pieska to normalne?
Je karmę GEMMA DI MARE Puppy Medium & Large Breeds, bo na karmy z kurczakiem miał alergię. Dostaje 4 posiłki w odpowiednich dawkach.
Zdarzają się dni gdzie tych kup jest ok.5, ale bywa też tak, że zrobi nawet 10!
Są normalnej konsystencji i rozmiarów - nie przypomina biegunki.
Czy zmienić karmę czy to normalne, że tyle razy się załatwia?
Pozdrawiam
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

23 lipca 2012, 16:28

Szczeniak ma b.krótki układ trawienny i dość szybko przerabia pobrany pokarm.
Ilość kału musi odpowiadać ilości pobranego pokarmu więc ilość kup będzie sięgać kilku dziennie, szczególnie po jedzeniu, podczas spaceru, u szczeniaka po lub w trakcie zabawy gdy pobudza do pracy jelita.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

23 lipca 2012, 22:49

U mnie niespełna 4-miesięczny szczeniak załatwia się 2-3 razy na dobę. Jakieś 2-3 tygodnie temu to były zawsze 3 kupki dziennie, teraz raczej dwie, mimo, że dostaje dalej 3 posiłki na dobę.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

24 lipca 2012, 08:33

W miarę wieku układ moczowy i trawienny dojrzewa i ilość zapotrzebowania na siku i kupe spada z msc na msc.
Gość

24 lipca 2012, 10:03

mój psiak też tak miał, myślałam że to normalne ale na pierwszym szczepieniu wyszło że to wina karmy, pies nie za dobrze ją przyswajał. zmieniłam karmę i po ok. 2tygodniach ilość kupek zmniejszyła się znacząco. dodam że była to na początku duża ilość (do godz 10tej było ich ok 6 i to sporych a pies miał dwa miesiące)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 lutego 2022, 17:21

Witaj!
Problemy naszych czworonogów niekiedy są dla opiekunów niezrozumiałe lub ciężkie do diagnozy. Warto wtedy sięgnąć zarówno po poradę lekarską, jak i do rzetelnych materiałów, dzięki którym zwiększysz swoją wiedzę, a tym samym pomożesz swojemu podopiecznemu.
https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-roz ... est-chory/
Poradnik ""Jak rozpoznać, że pies jest chory"" pozwoli Ci dowiedzieć się, jakie mogą być symptomy choroby u psa oraz jak sobie z nimi radzić i jakie kroki podjąć, żeby pomóc psu w procesie zdrowienia.

Zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość