Posokowiec - listwa mleczna

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Dziadeczek95
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2021, 14:52

27 stycznia 2021, 14:56

Witam. W listopadzie moja suczka przechodziła pierwszą cieczkę. W styczniu powiększył Jej się listwa mleczna, na początku myśleliśmy, że to urojona ale ze sutków nie leci mleko. Czy listwa schowa się sama po jakimś czasie? Jeżeli tak to ile trwa taka czynność? Pozdrawiam Łukasz
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

04 lutego 2021, 07:48

Dzień dobry!
Listwy mleczne nieznacznie powiększają się kiedy pies dojrzeje płciowo i takie już pozostaną. Jest to również objaw ciąży urojonej, która występuje 4-9 tygodni po cieczce. Przy ciąży urojonej (zwłaszcza po pierwszych) wypływ z sutków może być nieznaczny i dotyczy zazwyczaj dwóch ostatnich par (bliżej ogona), oprócz tego objawami ciąży urojonej mogą być również zmiany zachowania tj. wicie gniazda, noszenie/obrona zabawek, agresja do ludzi/innych psów, zmniejszona ruchliwość/apatia. Jeżeli martwisz się czy wygląd listwy mlecznej u Twojego psa jest prawidłowy skontaktuj się ze swoim lekarzem weterynarii.

lek. wet. Karolina Miechowska
Dziadeczek95
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2021, 14:52

07 lutego 2021, 21:47

Z sutków nie leciało nic, ale listwa dość dużo sie powiększyła. Kontaktowałem się z weterynarzem i powiedział mi, ze listwa sie schowa, a tutaj piszę Pani, że tak zostanie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość