Podcięcie strun głosowych u psa

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

30 maja 2012, 09:13

Drogi gosciu....od pewnego czasu mam wrażenie że regularnie próbuje zaburzyć porządek na forum jedna i ta sama osoba...
Może powinny zmienić sie zasady? Moze powinno sie skończyc dawanie możliwości wypowiadania się tutaj osobom nie zarejestrowanym?
Gościu....nie wiem czy zauważyłeś że na tym forum w odróżnieniu od innych for, panuje ład i porzadek. A ludzie POTRAFIĄ ze sobą dyskutować, nawet wtedy gdy dyskusja staje się ostra czy zbyt emocjonalna. Przeszkadza ci taki stan? Idź na dogomanię....tam leca zjebki w kazdym temacie co krok. Dostarczą ci podniet po czubek nosa.
gina11
Posty: 329
Rejestracja: 24 marca 2012, 17:02

31 maja 2012, 21:01

ponoć ale tylko ponoć w stanach takie zabiegi jak właśnie likwidacja strun głosowych u psów czy spiłowanie zębów albo usuwanie pazurów u kotów to norma i robi to co trzeci wet. smutne jest to że chcemy mieć żywego psa bo pluszak to nie to samo a potem mamy pretensje że pies szczeka, podgryza, sika, robi kupę!!! a powinien leżeć ładnie aby dzieci się mogły nim bawić. ja mam właśnie psa że tak to nazwę z odzysku-po prostu pani stwierdziła że wychodzenie z psem 2 razy dziennie to za dużo
Gość

20 czerwca 2014, 14:17

no chyba lepiej podciąć struny głosowe niż ma uprzykrzać życie innym mieszkańcom a właściciel miałby go zostawić w lesie przywiązanego
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 czerwca 2014, 14:40

Tak, lepiej kaleczyć psa niż go wychować. To taaakie proste. Zero wysiłku ze strony właściciela.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

20 czerwca 2014, 19:39

Proponuję, aby całe moje osiedle podcięło struny głosowe swoim dzieciom. Szczekające psy mi nie przeszkadzają ale drące ryja cały dzień dzieciaki już tak.
Podciąć im struny!!!
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

20 czerwca 2014, 20:21

Seiti pisze:Tak, lepiej kaleczyć psa niż go wychować. To taaakie proste. Zero wysiłku ze strony właściciela.
ale wali po kieszeni.
to już jednak wychowywanie jest lepsze i mniej problematyczne

Sne - dzieciakom, starym babom oraz wysadzić kościoły z ich dzwonami wrrr
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

21 czerwca 2014, 07:45

i jednej mojej sąsiadce, bo bardzo głośno gada. Mieszka dwa domy dalej a masz wrażenie, że stoi obok Ciebie.
Kościoła na szczęście blisko nie ma, a ten który jest troszeczkę dalej przynajmniej odmierza mi czas od posiłku psa do spaceru. Jak dzwoni znaczy się psa ubierać i iść.
wilma
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2019, 16:55

16 sierpnia 2019, 17:11

Prosze o pomoc !!
Sąsiad walczy ze mną w sądzie bo ....mój pies szczeka w ogrodzie w ciągu dnia. Ma nagrania sekundowe. Sąsiad lata z kamerą za psem i go drażni. Twierdzi że szczekanie jest za głośne. Domaga się podcięcia strun głosowych u mojego psa a ja nie chcę się na to zgodzić. Znalazłam informację że prawo unijne tego zabrania i ustawa o ochronie zwierząt też. Czy ktoś może zna artykuły które mogę przytoczyć w sądzie???

Trochę ogarnął mnie strach jak przeczytałam że pies Yogi został ukarany za szczekanie w Poznaniu.
superdziadek
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2020, 18:08

29 września 2020, 18:30

wilma pisze:
16 sierpnia 2019, 17:11
Prosze o pomoc !!
Sąsiad walczy ze mną w sądzie bo ....mój pies szczeka w ogrodzie w ciągu dnia. Ma nagrania sekundowe. Sąsiad lata z kamerą za psem i go drażni. Twierdzi że szczekanie jest za głośne. Domaga się podcięcia strun głosowych u mojego psa a ja nie chcę się na to zgodzić. Znalazłam informację że prawo unijne tego zabrania i ustawa o ochronie zwierząt też. Czy ktoś może zna artykuły które mogę przytoczyć w sądzie???

Trochę ogarnął mnie strach jak przeczytałam że pies Yogi został ukarany za szczekanie w Poznaniu.
Podcięcie strun nie wchodzi w grę - jest nielegalne, ale sąd może zaoferować rozwiązanie w postaci obroży antyszczekowych (elektryczne lub ultradźwiękowe).

Natomiast CZEMU NIE ZACZNIESZ PSA UCISZAĆ / CZEMU GO NIE WYTRESUJESZ?!
Pies swoim szczekaniem nie może zakłócać ludziom spokoju, nie ważne czy mieszkasz w domu czy w mieszkaniu. Z sąsiadami trzeba żyć w spokoju i są na to 2 mocne paragrafy: art. 51 par. 1 KK oraz Art 107 KW.
Zastanawia mnie dlaczego dopuściłaś do tego, że sąsiad stał się na tyle zdesperowany, że aż zaczął rozprawę sądową - lekceważyłaś jego upomnienia?
Wiem, że są też ludzie butni, ale nikomu raczej nie chce się latać po sądach, bez prób dogadania się. Idź z psem na tresurę i obiecaj sąsiadowi, że wytresujesz psa, aby nie szczekał notorycznie.
Sąsiedzi mają prawo wyższe do spokoju i lepiej nie ryzykować z nimi waśni. To niebezpieczne i lekkomyślne. To Twój obowiązek i odpowiedzialność panować nad generowaniem hałasu przez Twojego zwierzaka. Nie wiem kto jest w Twojej sprawie "bardziej winny", ale zastanów się nad profesjonalną tresurą. To Twoje zaniedbanie. :|
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

06 października 2022, 21:14

Cześć.
Jeśli planujesz taki zabieg konieczna jest fachowa konsultacja z weterynarzem, który specjalizuje się w danym obszarze. Tylko w ten sposób zadbasz całościowo o potrzeby i zdrowie Twojego czworonoga.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość