Pies sam w domu lub opieka - pomocy

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

flafyking
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2019, 18:23

06 lipca 2019, 18:29

Czesc,

za tydzień odbieram małego maltańczyka. Są wakacje wiec chcialem sie nim w tym czasie opiekowac. Jednak okazalo sie ze rodzina zarezerwowala tygodniowy wyjazd na za dwa tygodnie od teraz (bedzie osoba, ktora moze sie psem opiekowac, jednak pracuje 6 godzin dziennie i wtedy pies musialby zostac w domu sam). Czyli wychodzi na to, ze przez pierwszy tydzien bede mogl sie nim opiekować, a potem nie bedzie mnie w domu. Chcialem oddac ja na ten czas pod opieke cioci, ale czytalem ze przez pierwsze 4 miesiace nie wolno oddawac psa pod opieke innych osob. Z drugiej jednak strony nie chce zeby pies cierpial sam w domu. Co powinienem w takiej sytuacji zrobic? Z gory dzieki za porade. 
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

06 lipca 2019, 19:37

Poczytaj jak powinna wyglądać opieka nad szczeniakiem , bo to bardzo ważny okres w późniejszym rozwoju psa. Dziwię sie ,ze rodzina wiedząc o twoim zamiarze zaplanowała wyjazd, przecież takie rzeczy powinny być uzgodnione i przemyślane.
Masz 3 mozliwości
1. poprosić o przedłużenie odbioru szczeniaka i pokrycie jego kosztów utrzymania
2.wziąć szczeniaka ze sobą i zaopiekować się
3.zrezygnować z wyjazdu
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

27 stycznia 2021, 09:15

flafyking pisze:
06 lipca 2019, 18:29
Czesc,

za tydzień odbieram małego maltańczyka. Są wakacje wiec chcialem sie nim w tym czasie opiekowac. Jednak okazalo sie ze rodzina zarezerwowala tygodniowy wyjazd na za dwa tygodnie od teraz (bedzie osoba, ktora moze sie psem opiekowac, jednak pracuje 6 godzin dziennie i wtedy pies musialby zostac w domu sam). Czyli wychodzi na to, ze przez pierwszy tydzien bede mogl sie nim opiekować, a potem nie bedzie mnie w domu. Chcialem oddac ja na ten czas pod opieke cioci, ale czytalem ze przez pierwsze 4 miesiace nie wolno oddawac psa pod opieke innych osob. Z drugiej jednak strony nie chce zeby pies cierpial sam w domu. Co powinienem w takiej sytuacji zrobic? Z gory dzieki za porade. 
Hej, chyba najrozsądniej będzie przesunąć termin odbioru maltańczyka (o ile jest taka możliwość). Bez sensu prezentować mu taką dawkę stresu już od samego początku. Ewentualnie, tak jak ktoś już pisał - możesz spróbować wziąć go ze sobą i opiekować się nim wtedy.
el_santo
Posty: 2
Rejestracja: 03 czerwca 2022, 14:14

03 czerwca 2022, 14:28

dobra opcją w takim wypadku jest zatrudnienie petsittera. Maltanczyk to mały piesek więc pewnie sie dasz rade dogadac na niskie kwoty a piesek bedzie miał fachową opiekę. Nie wiem skad jestes ale ja no znalazłem panią Dorotę i od kilku lat wiem że spokojnie moge jeździć po europie a pies ma dobrą opiekę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość