Pies nie chce iść na spacer

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kamilos
Posty: 1
Rejestracja: 27 lutego 2014, 02:11

27 lutego 2014, 02:21

Witam,
mam dość nietypowy problem z moim psem. Mianowicie od paru dni 3-4 nie chce on iść na spacer.Wychodzi z mieszkania chętnie nie trzeba go w żaden sposób namawiać ale do czasu wyjścia na dwór. Początkowo załatwiał jednorazowo potrzebę na szybko i po przejściu 100-200 m. nie chciał iść dalej, siadał, trząsł się, ciągnął do domu nie dało się zaciągnąć go w żaden sposób do parku. Dzisiaj problem się powiększył, pies po wyjściu z klatki siada na schodach i nie wyobraża sobie żeby iść dalej. Kombinuje jak mogę żeby dojść o co może chodzić próbowałem zmienić trasę do parku ale działało to na krótką metę. Dzisiaj udało się z nim wyjść tylko w przypadku kiedy ja i właścicielka z nim wyszliśmy razem wtedy poszedł ale też czekał na moment powrotu do domu. Sprawa jest bardzo dziwna bo z pobudzonego aż nadto psa zrobił się przerażony. Czy ktoś przerabiał coś podobnego i wyszedł z opresji lub czy może wie ktoś o co w tej sytuacji może chodzić ?
Michalinka_61
Posty: 4
Rejestracja: 22 marca 2014, 23:49

23 marca 2014, 00:12

przestraszył sie czegoś ostatnio?
Wikusia7100
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 20:48

22 kwietnia 2014, 22:40

Spróbuj zachęcać go smakołykami lub jeżeli lubi inne psy poproś znajomego który ma dobrze ułożonego psa o wspólne wyjście na spacer - poprzez kontakt z innymi psami może nie będzie już taki neurotyczny :wink:
stephen.1989
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, 08:51

23 kwietnia 2014, 08:57

Może doświadczył jakiegoś traumatycznego zdarzenia ostatnio? I faktycznie weź smakołyki na dwór i zachęcaj go nimi. Nagradzaj go za odwagę, ale staraj się go nie przyzwyczaić, żeby potem nie było jeszcze większego problemu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość