Ostęp między posiłkiem, a spacerkiem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

03 czerwca 2007, 18:34

Witam ! Mam pewien problem od dłuższego czasu. Zauważyłam, że mój sznaucerkowaty psiak musi mieć między posiłkiem, a spacerkiem pewien odstęp. Gdy dam mu jeść powiedzmy o 12.00, a na niewyczerpujący fizycznie spacerek wybierzemy się o 13.00, to Max robi luźną qpkę.
Gdy pójdę na spacerek troszkę później, to wszystko jest w porządku.
W czym leży problem ? Ile czasu powinna wynosić przerwa między posiłkiem, a spacerkiem ?
Jada karmę firmy animonda i poza tym nic mu nie dolega.
Co grozi psiakowi, gdy pójdzie na spacer zaraz po posiłku ?
Gość

03 czerwca 2007, 18:44

np. skret zoladka, jesli bedzie za bardzo aktywny na spacerze
Awatar użytkownika
Nika81
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2007, 10:54
Lokalizacja: Wrocław

05 czerwca 2007, 14:04

Mój doberman jest po operacji. Miał właśnie skręt żołądka. Straszne przeżycie i rzeczywiście polecam troszkę odczekać po jedzeniu lub na smyczy prowadzać psa. Mój Tasman jest bardzo ruchliwym psem i wstyd się przyznać ale nie miałam pojęcia, że "bieganie" po jedzeniu może przysporzyć tyle kłopotów...
Na szczęscie teraz jest już wszystko w porządku dzięki szybkiej i fachowej opiece lekarza weterynarii. Sam pofatygował się i przyjechał obejrzeć psa, bo Tasman nie mógł się ruszać. Szybka decyzja i pies znalazł się na stole operacyjnym...
Leeloo
Posty: 1
Rejestracja: 05 czerwca 2007, 19:49

09 czerwca 2007, 18:23

Po każdym posiłku piesek powinien mieć zapewnione około 2 godzinki odpoczynku, po spacerku (chodzi mi o dłuższy i intensywniejszy spacer) też od razu nie dajemy jedzenia, czekamy około pół godzinki .
Awatar użytkownika
Zozolka10
Posty: 96
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:37

09 czerwca 2007, 21:08

Ale po karmieniu psu chce sie zalatwic ! To przeciez mozna wyjsc na taki 5-10 minutowy spacer ? Polazic sobie NIE poszalec.
Gość

09 czerwca 2007, 22:48

na smyczy ,bez szalenstw z innymi psami ,moze pochodzic.sprawa skretu zoladka dotyczy rownierz jazdy samochodem z psem ,znam przypadek ,gdzie psiak dostal skretu podczas naglego hamowania .im glebsza pies ma klatke np,doberman, wyzel tym wieksze ryzyko.dotyczy to rowniez zabaw w domu ,skokow za zabawka. nie rozumie tylko czemu uparcie musisz wychodzic po posilku. jesli pies zobaczy kota i poleci razem ze smycza,to sie zdarza... nova_62
Awatar użytkownika
Zozolka10
Posty: 96
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:37

10 czerwca 2007, 20:51

Ale po posiilku psu chce sie zalatwic!
Visenna
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 16:17

17 czerwca 2007, 21:59

Ale przecież nie zaraz po posiłku...trawienie jakąs tam godzinę, czasem dwie trwa, bez przesady! Ja mam Yorka i nawet tak mały piesek nie leci siusiu czy kupkę natychmiast jak zje, Martu$ska! Jeżeli Twój tak robi, że natychmiast po jedzeniu musi wyjść, to albo mu wyrobiłaś taki odruch warunkowy, albo przejdź się moze z nim do lekarza, bo to zdecydowanie zbyt szybka przemiana materii!
Gość

19 czerwca 2007, 11:49

my tlumaczymy,martu4ska sie upiera ,a przeciez ona nie ma jeszcze psa!
Awatar użytkownika
Anka
Posty: 105
Rejestracja: 26 września 2005, 22:54
Lokalizacja: Kraków

27 czerwca 2007, 22:23

martu$ska pisze:Ale po posiilku psu chce sie zalatwic!
wg mnie wybiegaj go conajmniej godzinę przed posiłkiem, jak odpocznie daj mu jeść i pare godzin po posiłku nie będzie myślał o niczym innym tylko o błogim śnie :)
wtedy będziesz miała problem z głowy.
myCha_GiSz
Posty: 6
Rejestracja: 26 października 2007, 16:59
Lokalizacja: katOwiCe
Kontakt:

26 października 2007, 21:28

a szczeniaki ? 3miesieczne ? tez odczekac po posilku ?
Awatar użytkownika
Anka
Posty: 105
Rejestracja: 26 września 2005, 22:54
Lokalizacja: Kraków

26 października 2007, 21:40

3 mies szczeniak to juz psiak wychodzący na spacerki. Podejrzewam,że nie ma aż tak dużego zagrożenia skrętem żołądka jak w przypadku psa dorosłego ( jeżeli wogóle jest,ale tutaj nalepiej gdyby wypowiedział się lekarz) .
Jeżeli psiak wychodzi już na spacer to ja stosuję zasadę jak dla psa dorosłego. Wybieg-godzina do 1 1/2 godz. wypoczynku,potem posiłek i spanko :)
Nawet jak psiak nie wychodzi,to zawsze możemy się z nim pobawić- w wieku szczenięcym tych zabaw mamy sporo i traktować takie szaleństwa jak "spacer".
tygrysek-lux
Posty: 25
Rejestracja: 17 października 2007, 15:43
Lokalizacja: Warszawka :)

27 października 2007, 09:49

Zgadzam sie z Anka. Dorosly pies powinien dostawac posilek po spacerze. Oczywiscie nalezy chwilke oddczekac a nie od razu dawc miske zmeczonemu psu ;) Moj tak dostaje i nie mam problemow.
Olga M
Posty: 5
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 22:43
Lokalizacja: Bielsko-Biała

30 października 2007, 16:05

jeśli chodzi o to załatwianie się po jedzeniu to moja 6-miesięczna suczka ma tak cały czas - bardzo często robi kupkę zaraz po tym jak zje posiłek. nie rozumiem jak można mówić że to przez zbyt szybką przemianę materii... to chyba oczywiste że kupka 2 minuty po jedzeniu nie pochodzi z tego posiłku który właśnie pies zjadł! to po prostu fizjologia, w jamie brzusznej jest wiele narządów obok siebie i to nie jest nic dziwnego że jeśli zalega tam zbędny "balast" to po przybyciu zjedzonego pokarmu piesek czuje potrzebę... poza moją suczką obserwuję to samo u podwórkowego kundelka.
Myślę że można bez problemu wyjść z psem na dwór na 5 min, na siku zaraz po jedzeniu. Wystarczy prowadzić psa na smyczy żeby nie szalał za bardzo, jechać windą, lub małego pieska znieść po schodach a dużego prowadzić pomału na smyczy żeby nie zbiegał ze schodów ani nie zeskakiwał z nich. nie powinno mu się nic złego stać w takiej sytuacji. wystarczy trochę rozsądku
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

25 sierpnia 2022, 15:14

Witaj,
dobranie odpowiedniego sposobu żywienia jest bardzo ważne. W ten sposób całościowo zadbasz o swojego pupila. Jeśli nie wiesz, jakie są zasady żywienia koniecznie zajrzyj na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-pow ... ojego-psa/
W poradniku dowiesz się, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta Twojego psa ;)

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość