Nowy kot, stary pies. Brak apetytu u psa.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Giezio
Posty:1
Rejestracja:24 lipca 2023, 12:07

24 lipca 2023, 12:15

Cześć

Piszę z zapytaniem bo nie wiem za bardzo co robić. Otóż mam psa, suczke około 11 lat. Przygarnąłem ją ze schroniska. Na początku była lękliwa i zamknięta na ludzi. Po jakimś czasie się to zmieniło i było wszystko super. Lubiła się bawić, sporo jadła. Niestety wszystko się zmieniło w piątek 21 lipca. Zdecydowaliśmy się przygarnąć kotka, bardzo małego. Bałem się reakcji psa ale ta przewyższała moje oczekiwania. Suczka od tamtego czasu się tak na nas obraziła, że przestała praktycznie w ogóle jeść, a co gorsza pić. Nie zareagowała agresja na kota, po prostu go unika. Boję się że to doprowadzi do jakiejś choroby. Czy jest jakiś sposób jak temu zaradzic? Dodam od razu ze dostaje od nas tyle miłości ile dostawała, domowników jest sporo i zawsze ktoś przy niej jest. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

26 lipca 2023, 11:28

Dzień dobry!
Myślimy, że w takim przypadku należałoby w pierwszej kolejności zwrócić się do lekarza weterynarii w celu wykluczenia ewentualnych zaburzeń zdrowotnych u psiaka (zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek). Warto też w celu dokładniejszego zapoznania się z sytuacją nagrywać zachowanie zwierząt podczas ich spotkań w domu - może to się okazać bardzo przydatnym narzędziem diagnostycznym w przyszłości. Proszę też pamiętać, że zwykle wprowadzenie nowego pupila wiąże się z pewnymi zmianami zachowania i stresem u starszego rezydenta i w wypadkach, gdy ta zmiana utrzymuje się przez dłuższy czas zalecamy skorzystanie z pomocy behawiorystów zwierzęcych.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości