Moze Ty wiesz!

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ma_akra

30 kwietnia 2013, 08:04

Dwieście lat temu padlinę również oddawano firmom utylizującym.
Gość

05 czerwca 2013, 00:39

Cytuje za EKOOGRODNICTWO/NAWOZENIE
Odpady poubojowe są bardzo dobrym nawozem organicznym, działającym wolno. Pewne ilości możemy dodać do kompostu, polepszając tym samym jego skład. Tak mi przyszlo do glowy w zwiazku z tam marchewka z ogrodka.
Gość

25 czerwca 2013, 01:23

Seiti pisze:Ale tak na prawdę o co ta dyskusja? O to że chowanie zwierząt jest niezgodne z prawem i nie bez powodu? Tak, wiemy jakie są realia i że większość ludzi łamie prawo ale szkodzi sobie i innym. (rośliny stają się trujące). To, że "wszyscy" tak robią nie znaczy, że tak powinno być.
Ostatnio stwierdziłam, że zacznę odkładać pieniądze na pochówek swoich psów.
A ja jednak zlamie prawo i gdy nadejdzie ta zla godzina pochowam mojego przyjaciela godnie, z dala od ludzkich siedzib, ale w miejscu ktore koch za zycia, gdzie wspolnie spacerujemy, czemu tak zrobie? bo nie chce by jadly go wasze psy i koty, w suchych karmach. Zawsze o tym slyszalem, ale nie pisalam, byscie mnie nie uznali za idiote.
Szokująca prawda z czego są robione karmy dla psów i kotów, przeczytacie to?
MI SAMEJ NIE CHCE SIE WIERZYC ŻE COŚ TAKIEGO ISTNIEJE




Cytat:

PRAWDA NA TEMAT KOTÓW I PSÓW
ANN MARTIN

Przemysł wytwarzający pokarm dla naszych ulubieńców używa w produkcji śmieci, które normalnie zgniłyby na wysypiskach lub zostały przetworzone na kompost. Zawarty w puszce przemysłowo wytworzony pokarm może zawierać resztki przejechanych i zutylizowanych kotów i psów. Producenci tych specjałów utrzymują, że ich produkty zawierają „pełną i zrównoważoną kalorycznie i witaminowo karmę”, w rzeczywistości jest to produkt, którego nie powinni jeść ani ludzie, ani zwierzęta.

„Jarzynowe proteiny” – najczęściej używane określenie suchej karmy dla psów– składają się z mielonej żółtej kukurydzy, otrębów pszennych, soi, plew ryżowych, orzeszków ziemnych i ich skorupek (na etykietach skorupki te występują pod nazwą„celuloza”). Są to najczęściej zmiotki z podłóg zakładów młynarskich. Ogołocone z olejów, protoplazmy i okryw te tak zwane„proteiny” są pozbawione podstawowych kwasów tłuszczowych, rozpuszczalnych w tłuszczu witamin, zwierzęcych protein oraz przeciwutleniaczy. „Zwierzęce proteiny” (białko) wwytwarzanej przemysłowo karmie dla zwierząt może zawierać zakażone mięso, mięso ofiar wypadków drogowych (oczywiście zwierząt), zanieczyszczone odpadki z rzeźni, fekalia, rozgotowane psie i kocie tusze oraz pióra drobiu konsumpcyjnego. Głównym źródłem zwierzęcego białka są szczątki zwierząt określanych mianem„4D” – dead (nieżywych), diseased (śmiertelnie chorych), dying (umierających), disabled (ułomnych) – wzbogacone„pokarmem roślinnym” mającym na celu ukrycie braku tłuszczów i mięsa. Takie mięso(po poddaniu go działaniu węgla drzewnego i oznakowaniu jako „nie przeznaczone do konsumpcji przez ludzi”) jest dopuszczone jako pożywienie dla naszych ulubieńców.

Zakłady utylizacyjne przetwarzają rozkładające się zwłoki zwierzęce po- chodzące z wypadków drogowych oraz ciała uśpionych psów i kotów na suchą karmę białkową, którą sprzedają następnie zakładom produkującym pokarm dla zwierząt. Jeden z niewielkich zakładów tego rodzaju w Quebecw prowincji Ontario w Kanadzie przetwarza 10 ton psów i kotów tygodniowo. Minister rolnictwa z Quebec twierdzi, że„futro nie jest usuwane z psów i kotów”oraz że „zdechłe zwierzęta są gotowane razem z ich wnętrznościami, kośćmi i tłuszczem w temperaturze 115° C przez około 20 minut”.

Amerykańskie Centrum Weterynarii Urzędu ds. Leków i Żywności (1) wiedząc o dodawaniu przetworzonych psich i kocich zwłok do pokarmu dla zwierząt oświadczyło beztrosko: CVM nie podjęło żadnych określonych działań zmierzających do wprowadzenia zakazu przetwarzania zwłok zwierząt domowych, co nie oznacza, że ten proceder cieszy się jego aprobatą.

Zarówno w USA, jak i Kanadzie przemysł wytwarzający pokarm dla zwierząt jest gałęzią działającą wyłącznie w oparciu o własne zasady. W Stanach Zjednoczonych organizacja zajmująca się kontrolą pożywienia (2) ustanawia jedynie ogólne zasady i przepisy dotyczące żywności dla zwierząt, włącznie z żywnością dla zwierząt domowych. W Kanadzie najważniejszym aktem regulującym te sprawy jest Labeling Act (Ustawa o etykietowaniu), której wymogi sprowadzają się jedynie do konieczności podawania na produkcie nazwy i adresu zakładu wytwarzającego dany produkt, wagi produktu oraz tego, czy jest to karma dla psów, czy kotów. Kanadyjskie Towarzystwo Weterynaryjne (30 oraz Kanadyjskie Towarzystwo Żywności Dla Zwierząt Domowych (4) są organizacjami o charakterze społecznym i w głównej mierze polegają one na wiarygodności producentów, którzy zapewniają, że jakość ich produktów jest wyższa od wymaganego minimum.
SKOPIOWALAM :
Większość (85-90%) karmy przeznaczonej dla zwierząt domowych sprzedawanej w Kanadzie jest dziełem międzynarodowych spółek z głównym udziałem kapitału amerykańskiego. Zgodnie z kanadyjsko-amerykańską umową regulującą zasady wolnego handlu między tymi krajami ani CVMA, ani PFACnie ma prawa do sprawowania jakiejkolwiek kontroli nad zawartością puszek z pokarmem dla zwierząt domowych.
Przemysłowo produkowany pokarm dla zwierząt domowych zawiera ciała martwych zwierząt, niebezpieczne dla środowiska toksyny oraz inne szkodliwe odpady.

Ann Martin jest działaczką ruchu na rzecz praw zwierząt i czołowym krytykiem żywności produkowanej przemysłowo; mieszka w Londynie w prowincji Ontario w Kanadzie.
Gość

25 czerwca 2013, 01:43

Ciałom nieżywych zwierząt (surowiec) towarzyszy cała gama niepotrzebnych składników. Do procesu utylizacji wchodzą za pośrednictwem zatrutego bydła pestycydy, zaś olej rybny (tran) jest skażony nielegalnie stosowanym DDT i innymi preparatami fosforoorganicznymi, które zakumulowały się w ciałach makreli i tuńczyków pochodzących z zachodniego wybrzeża.

Ponieważ zwierzęta (psy i koty) często są dostarczane do zakładów z niezdjętymi obrożami przeciw pchłom, do finalnego produktu trafiają preparaty fosforoorganiczne zawierające owadobójcze (insektycydy). Insektycyd o nazwie Dursban występuje w formie plastikowych łatek (bydlęcy odpowiednik obroży przeciw pchłom). Z kolei środki farmaceutyczne pochodzą z antybiotyków podawanych inwentarzowi oraz preparatów stosowanych przy eutanazji zwierząt domowych, zaś ciężkie metale z różnych źródeł: znaczków identyfikacyjnych zwierząt domowych, a także chirurgicznych szpil i igieł.

Do zakładów utylizacji trafia nawet plastyk pochodzący z niesprzedanych w supermarketach porcji mięsa, kurczaków i ryb pakowanych w folie na styropianowych tackach. Nikt nie ma czasu na uciążliwe i pracochłonne rozwijanie tysięcy tego rodzaju pakunków. Kolejnym źródłem plastyku są znaczki identyfikacyjne bydła, plastykowe łatki insektycydowe oraz plastykowe zielone worki zawierające uśpione przez weterynarzy domowe zwierzęta.
Pozniej dziwicie sie ze piesek nie toleruje karmy, a moze szkodzi mu plastik , metal, chemia z obrozy przeciw kleszcza i.t.p. 7 lat temu w Stanach zjednoczonych psy koty padaly po eukanubie, ze wzgledy na substancje ktore trafialy do karm, karme wycofywano z rynku,mozecie to sprawdzic w watkach na tym forum. wiec niech nikt nie chrzani o przepisach. Co jedza polskie kurczaki, krowy itd,Krowa nie wie co to trawa, je sztuczne, a my to miesko pozniej na talerzu mamy, razem z dodatkami,fe.
Torwa1
Posty: 3
Rejestracja: 29 czerwca 2019, 20:49

29 czerwca 2019, 20:57

Ile kosztuje taka utylizacja?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość