Legowisko dla labradora

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

13 listopada 2006, 09:53

Jaki rozmair legowiska bedzie najlepszy dla dorosłego laba 8) proszę o opinie włascicieli tej rasy.
Awatar użytkownika
Atylka
Posty: 27
Rejestracja: 30 czerwca 2006, 12:53
Kontakt:

13 listopada 2006, 15:26

Witam :)

Nie wiem jak Twój labek, ale mój się zwija podczas spania. Mój ma teraz legowisko 110/90 a ma 11 m-cy i jest ok :). Myślę więc, że wszystkie legowiska w tym i powyżej rozmiarach. Jeżeli Twój labek jest "ciepluchem" (mój jest) to polecam legowiska typu kojec, troszkę zabudowane, bo wtedy może się fajnie wtulić w ściankę legowiska.
Pozdrawiam serdecznie
Gość

13 listopada 2006, 16:59

Atylka bardzo ładny pieseczek w awatarku taki tłuściutki :D lubię takie labiszonki :D moj jest jeszcze mały ale chciałabym takie legowisko by wystarczyło gdy urośnie ,moj na kocyku nie chce spac woli zimną podłoge np : w łazience 8)
Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

13 listopada 2006, 19:10

Mojemu najbardziej odpowiada kanapa 2(z kompletu 3 2 1) :wink:
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

13 listopada 2006, 19:54

Mój lab ma 3 lata, więc jest juz dorosły. Śpi na posłaniu typu ponton. Jest z niego zadowolony, nawet mieścimy sie tam razem (musze przyznać, że jest bardzo wygodnie) :lol: . Pokrowiec mozna zdjąć i wyprać, wypełnie to chyba gorczyca, bądź coś podobnego. Jest to dobre rozwiazanie, poniewaz się nie odkształca
Gość

14 listopada 2006, 08:13

aglo a gdzie kupiłaś ten ponton?
kanapa i moje łużko odpada nie pozwalam psu wskakiwać na pościel. 8)
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

14 listopada 2006, 08:44

Pontony są w ofercie Krakvetu, nie wiem tylko, czy te same:
http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=2 ... =1a&page=9
Awatar użytkownika
Atylka
Posty: 27
Rejestracja: 30 czerwca 2006, 12:53
Kontakt:

14 listopada 2006, 09:59

Ha, ha Boguś nie chciałam tego pisać, ale mój labek obojętnie jakie był miał posłanko to i tak wcześniej lub póżniej nad ranem, tzw. "cichaczem" wkrada się do łóżka. Oczywiście robi to bardzo niezauważalnie, bo wie że mu nie wolno, ale potrafi się tak położyć, żeby tylko czasami nikomu nie przeszkadzać ha ha :)

Pozdrawiam

P.S. Mój labek chyba nie jest taki tłuściutki, raczej normalny hi hi.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

14 listopada 2006, 21:30

Mniej więcej taki jak podala Ata tylko nie wiem jakie jest jego wypełnienie, bo wiem, że są różne.
Ja kupiłam u siebie w sklepie zoologicznym. Najlepiej zobaczyć na żywo z jakiego materiału jest pokrowiec bo sa różne. Ja już musiałam wymienić jeden bo Biscuit go podarł (bardzo drapie zanim się położy). Teraz mam lepszy z mocniejszego matriału, myślę że dłużej wytrzyma.
Awatar użytkownika
Atylka
Posty: 27
Rejestracja: 30 czerwca 2006, 12:53
Kontakt:

15 listopada 2006, 09:13

Ja bym również zwróciła uwagę na to czym jest taki ponton wypełniony, gdyż osobiście miałam do czynienia z sytuacją, która z jednej strony była tragiczna, a z drugiej komiczna. Wróciłam kiedyś z koleżanką do niej do domu i zastałyśmy zatrważający widok. Koleżanka ma dwa bullmastify, a ich pontonki wypełnione były takim coś w rodzaju granulattu styropianowego. W związku z tym, iż pieski bardzo się chyba nudziły postanowiły rozprawić się ze swoimi legowiskami. Skutek - cały przedpokój - cały , łącznie z sufitem oblepiny był kuleczkami styropianu, a w związku z tym, iż się to strasznie elektryzuje, zebranie i odkurzenie tego zajęło nam naprawdę sporo czasu. Tym samym w przypadku pieska z temperamentem warto wybrać inne wypełnienie.
Pozdrawiam
Gość

15 listopada 2006, 09:52

Atylka to pieseczki twojej kolezanki troche nabroiły :D dobrze ze nie zjadły tego wypełnienia ,jaki rozmair jest lepszy 110x90cm czy130x110cm a może jeszcze większy?
P.S. Mój labek chyba nie jest taki tłuściutki, raczej normalny hi hi.
Nie,nie,nie :D w odniesieniu do niektórych labów jest tłuściutki :D ale jak na laba masz rację jest w sam raz fajniusi gratulacje :D
ps.czy ponton wypoełniony twardą gąbką nie będzie się odkształcał ?
Awatar użytkownika
Atylka
Posty: 27
Rejestracja: 30 czerwca 2006, 12:53
Kontakt:

15 listopada 2006, 13:02

Legowisko mojego labka jest wypełnione gąbką, na razie się nie odkształca, ale może dlatego że ma je dość krótko, ok. tygodnia. Początkowo chciałam mu kupić takie wypełnione granulatem, jak opisała Aglo, ale troszkę się obawiałam, że w razie uszkodzenia mój labek może uznać takie kuleczki za niezłą zabawę i zacznie je po prostu wsuwać ha ha. Aglo ma już dorosłego labka, więc pewnie już nie jest z niego taki głupolek :)

Dziękuję za gratulacje labusia, ale niestety już nie jest taki okrąglutki bo ostatnimi czasy dostał focha na suchą karmę. Najpierw pogardził Royalem, więc sugerując się troszkę wypowiedziami Bogusia kupiłam mu podczas wystawy psów Acanę i niestety zmiana karmy nie pomogła. Chodzi głodny, kiszeczki mu grają, ale karm za nic nie chce jeść. Chyba muszę go troszkę przegłodzić, bo worek 15 kg musi zjeść i tyle hi hi.
Pozdrawiam
Gość

15 listopada 2006, 17:45

Atylka a próbowałaś do karmy dodac mu troszeczkę mieska? moj tez gardzi suchą karmą bez dodatków dlatego zawsze mam w pogotowiu puszkę z mieskiem do karmy dodaję 1 łyżkę stołową mieska i pieseczek wcina z drugiej strony masz rację lab nie zagłodzi się na smierc on cię poprostu terroryzuje za jakiś czas mu przejdzie i bedzie wcinał co do karm moj zajada royal siersc ma jak jedwab i karmy nie zmienię na inną :D wolę dodac coś jak zmienic karmę :D chwilowo nie mogę mojemu terrosyscie pozwolic na głodówki bo rośnie więc musi jesc :D
NA LEGOWISKO CHYBA ZDECYDUJĘ SIE Z KRAKVETU 8)
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

15 listopada 2006, 20:55

Biscuit ma rozmiar pontonu 115 x 90 i jest dobry. Co do wypełnienia to rzeczywiście bym się zastanowiła co jest lepsze. Z jednej strony dla szczeniaka granulat nie jest zbyt dobry, z drugiej zaś strony gąbka moim zdaniem pod ciężarem dorosłego już psa może się odkształcać.
Ja na początku nie inwestowałam zbyt dużo w posłanie Biscuita, ponieważ gryzł wszystko co popadło, dopiero jak przesał kupiłam takie z prawdziwego zdarzenia i jestem naprawde zadowolona.
Awatar użytkownika
Atylka
Posty: 27
Rejestracja: 30 czerwca 2006, 12:53
Kontakt:

16 listopada 2006, 10:17

Witam :)

Niestety mięsko z puszki nie pomaga, uparł sie i koniec. Myślałam, że jak mu zmienię karmę to mu przejdzie, po tylu miesiącach na Royalu, to każdemu mogło się znudzić. Ale niestety - zmiana nie pomogła. Mam wrażenie, że zjadłby wszystko oprócz karmy. W chwili słabości ugotowałam mu ryż i wymieszałam z mięskiem z puszki - wcinał, aż myślałam, że razem z miską zje. Postanowiłam jednak, że nie będę ulegać wszystkim jego zachciankom i wybrzydzaniom. W końcu będzie taki głodny, że zje (mam nadzieję).
Jeżeli chodzi o niszczenie swojego legowiska to nie miałam takiego problemu. Jakoś specjalnie się nad nim nie znęcał hi hi. Może dlatego, że miał inny obiekt tortur - poszewkę od poduszki, którą służyła mu jako okrycie podczas codziennych wizyt w klinice jak był malutki i bardzo chory. Dostał ją później na legowisko, aż z czasem z poszewki zostało sitko. Teraz zdarza mu się od czasu do czasu "poznęcać" nad naszą kołdrą - czy to przez "memlanie" rogów czy też seksulanie ha ha.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość