Kto jest właścicielem?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Laurelomex
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2020, 14:03

14 października 2020, 14:22

Witam Was serdecznie,

Wiem, że temat mógł się przewijać kilka razy, ale pilnie potrzebuję aktualnego potwierdzenia i ewentualnego zapewnienia w kwestii prawnej (?), że psa mogę wziąć i po prostu zabrać. A teraz do meritum:
Musiałam wyjechać do UK w związku z pracą, psa (11 lat, w domu rodzinnym do 2015r ja wychowywałam i się opiekowałam, wyprowadziłam się i w 2017r pies został przekazany mi, od tamtej pory rodzina się nie interesowała) zostawiłam pod opieką mojego najlepszego przyjaciela do czasu pobrania przeciwciał (szczepienie przeciwko wściekliznie, paszport oraz chip są już załatwione i były jeszcze robione przed moim wylotem - wszystko jest na mnie), ale niestety po moim wyjeździe pies został zabrany przez moją matkę. Bez żadnego uprzedzenia. Nie pojechała także na pobranie przeciwciał, ja opłacam karmę i leki psa, a jedynym argumentem rodziny jest: 'my kupiliśmy psa, mogą to potwierdzić osoby i nie oddamy Ci go'.
Czy w związku z tym mogę pojechać do Polski, zabrać psa do UK i po prostu zostawić sprawy samym sobie? Obawiam się niestety, że moja rodzina będzie zdolna do sądowych dróg udowadniania przynależności psa do którejś z nas.
Dla psychicznego spokoju psa i mojego wolę zapytać Was o to na forum.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość