krematorium dla zwierząt

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Aniela

16 sierpnia 2006, 21:32

Dobry wieczór

Mam pytanie czy ktoś z Was forumowiczów albo Pan panie Jarku wie czy w polsce jest krematorium dla zwierząt? takie w których po wszystkim dostaje się prochy naszego pupila? :cry:
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

16 sierpnia 2006, 23:51

O ile wiem czegoś takiego jeszcze w Polsce nie ma. Jest podobno w Niemczech i kremacja kosztuje ok. 80 EURO. Mogą być tylko kłopoty z formalnościami na granicy :roll:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 sierpnia 2006, 18:32

na raziew w Polsce niema. Choć wszystkie zwłoki są spopielane, ale popiołów nie odzyskuje się.
Awatar użytkownika
goplanka
Posty: 12
Rejestracja: 15 września 2006, 10:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

20 września 2006, 11:50

Musiałabyś podzwonić po zwierzących cmentarzach i tam się dowiadywać. Wiem, że np tutaj: xxxxxx/ przed pochowaniem konia jego ciało skremowali, ale nie wiem, czy można u nich to zrobić bez pochówku.
Marek01

07 lipca 2011, 11:50

Witam. Generalnie krematorium dla zwierząt działa w Brnie (Czechy), Warszawie i Wrocławiu. Można też ewentualnie popytać weterynarzy i w schroniskach
Gość

27 września 2011, 03:59

Pierwsze w Polsce krematorium dla zwierząt powstało w Szymanowie pod Wrocławiem
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
parkpamieci

28 maja 2013, 23:46

Chcieliśmy by wszyscy właściciele mieli możliwość godnego pożegnania ukochanych przez nich zwierząt w sposób właściwy dla nich. Dlatego chcieliśmy poinformować o otwarciu drugiego miejsca, w którym można wykonać kremację indywidualną.

xxxxxxxxxxxxxxx
"Z szacunkiem do końca"
zespół Parku Pamięci
vetserwis

12 października 2014, 11:11

Dzień dobry,
Uruchomiłem działalność w zakresie kremacji indywidualnej martwych zwierząt domowych ze zwrotem ich popiołu w urnie.
Kremacja polega na spopieleniu zwłok martwego zwierzęcia w specjalistycznej spalarni (z możliwością obecności klienta podczas kremacji) oraz umieszczeniu prochów w specjalistycznej hermetycznej urnie. Działamy pod nadzorem Inspektoratu Weterynarii.
Nasza firma realizuje kompleksowo transport i kremację zwierząt domowych.
Prowadzimy odbiór zwłok zwierząt z domu lub kliniki czy hotelu, pracujemy 7 dni w tygodniu. Odbieramy do kremacji zwierzęta domowe - psy, koty, itp.

Zgodnie z polskim prawem, zakazane jest zakopywanie zwłok zwierzęcych poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Odbieramy zwierzęta domowe z lecznic weterynaryjnych oraz od właścicieli prywatnych.
Posiadamy uprawnienia do realizacji usługi transportu martwych zwierząt. Przewóz zwierząt odbywa się przystosowanym do tego samochodem.

Jeśli są Państwo zainteresowani zleceniem odbioru martwego zwierzęcia bądź nawiązaniem
stałej współpracy prosimy o kontakt.


kontakkt przez PW - obowiązuje zakaz reklamy poza działem ogłoszenia
gość 1

12 października 2014, 19:10

Czy macie swoje piece czy korzystacie z usług innych firm?
Jaka jest cena uslugi?
Jaka jest cena transportu z terenu Warszawy?
Na stronie nie ma żadnych informacji...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2014, 19:50

krematorium istnieje też w Lublinie odbiera się popioły lub diament.
Mieszko102
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2014, 14:10

13 października 2014, 14:21

Taka kremacja nie jest tania. Na przykład w Krakowie cena wynosi 600- 800 plus transport. Nie każdego stać na taką sumę.
_______________
RobertWaw
Posty: 1
Rejestracja: 16 marca 2016, 10:08

16 marca 2016, 10:27

Miesiac temu odszedl nasz pies w Warszawie. Nie bylismy przygotowani na to odejscie, wiec wczesniej nie sprawdzalismy dostepnosci uslug kremacyjnych na rynku. Chcielismy aby urna z naszym Przyjacielem byla nadal obecna w naszym i jego domu. Sprawdzilismy forum kremacja zwierzat i z ulga odkrylismy, ze jest kilka firm ktore oferuja takie uslugi. Wazne bylo dla nas, zeby byla to kremacja indywidualna, czyli tylko nasz przyjaciel byl kremowany. Zdawalismy sobie sprawe, ze to duzo drozsza opcja, ale wartosc sentymentalna jest naprawde bezcenna. Krag takich firm byl juz wyraznie wezszy. Po weryfikacji w inspektoracie ochrony srodowiska okazalo sie, ze jeszcze mniej ma pozwolenia na prowadzenie krematorium (warto to sprawdzic). Wybralismy taka firme, ktora miala dobra opinie na ktoryms z forum i zdecydowalismy sie nawiazac kontakt z firma xxxxx Okazalo sie, ze na drugi dzien przyjachal p. Ryszard i zabral naszego Redzia a my drugim samochodem pojechalismy razem z nim tuz za Magdalenke pod Warszawa, gdzie zlokalizowany jest piec, w ktorym dokonywana jest kremacja. Sami umiescilismy Redzia w piecu dzieki czemu mielismy pewnosc, ze kremacja jest faktycznie indywidualna. Pan Ryszard okazal sie bardzo empatycznym czlowiekiem, ktory dobrze rozumial wartosc takiej uslugi dla posiadaczy zwierzat. Sama kremacja troche trwa, stygniecie pieca rowniez, wiec odbior urny nastapil nastepnego dnia. Redzio jest z nami w domu w urnie, dzieki temu nadal czujemy jego obecnosc. Polecamy rzetelnosc i kulture uslugixxxxxxxx
Robert



Szukalismy mozliwosci kremacji
adam88
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2019, 15:36

21 marca 2019, 15:38

Takie krematorium znajduje się w Poznaniu nazywaja sie - pamietajomnie.pl
Osobiście nie korzystałam, ale wiem od znajomej bo korzystała
tatiana667
Posty: 2
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 10:25

25 sierpnia 2022, 10:47

coraz więcej takich w Polsce
tomaszdd11
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2022, 08:09

29 sierpnia 2022, 08:12

a jak z urnami? mają coś przeciwko jeśli przyniesiesz jakąkolwiek ogólnie czy musi zachowywać jakieś wymagania?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość