Julius K9 brudzenie sierści, co zrobić?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Lucjanna

22 kwietnia 2014, 22:37

Jakiś czas temu sprawiłam szelki -uprząż Julius K9 i mam problem. Szelki sprawuja się super, ale niestety brudzą białą sierść. Nie mam pomysłów co z tym zrobić- nawet kapiel nie pomaga - ciemniejsza pręga wcale się do końca nie zmywa po kilkakrotnym "traktowaniu" szamponem. Macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, mieliście podobny problem, jak doczyścić sierść, żeby nie kąpać za często? Szkoda mi szelek - bo naprawde są bezkonkurencyjne w porównaniu z obrożą czy wczesniejszymi szelkami,(które notabene farbowały jeszcze gorzej) ale nie wiem jak sobie poradzić z tym brudzeniem;-( Aha szelki też juz kilkarotnie prałam, myslałam, że po praniu bedzie lepiej, ale niestety...
sachma
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2011, 15:58

28 kwietnia 2014, 20:43

sierść potraktuj specjalnym szamponem do białego (tzw wybielającym), tylko uważaj, bo niektóre barwią sierść na niebiesko :P trzeba wypróbować która marka będzie dla twojego psa odpowiednia.

A co do szelek - pierwszy raz się spotkałam z tym, żeby szelki/obroże farbowały - może warto zapytać producenta co z tym fantem zrobić? bo szelki nie powinny farbować..
Lucjanna

02 maja 2014, 22:07

O to chodzi,że nie moge potraktować żadnym silniejszym szamponem- pies jest alergiczny- kapię często ale tylko przeciwświądowym. A sprawejuz przekazałam dystrybutorowi - czekam na odpowiedż od producenta- zobaczymy co napiszą.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

03 maja 2014, 00:26

Też mam niemal białego psa. Też mamy szelki K-9 Julius... nasze nie brudzą. Ale są regularnie prane żeby same nie były brudne.
Jedyne co mi psa pobrudziło to była czerwona obroża red dingo... skórzana. Biedak wyglądał jakby mu gardło poderżnęli
Lucjanna

10 maja 2014, 00:28

A jakie masz szelki - ICD czy Powera? Ja mam Powera moze to inny materiał? Szelki piorę- jak najbardziej - to nic nie daje;-(
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

10 maja 2014, 22:44

a może czymś je podszyć?
Lucjanna

11 maja 2014, 12:00

Też tak myślałam, ale na razie czekam na opinię producenta- w końcu trochę zapłaciłam, Julius do najtańszych niestety nie należy. Tyle, że nie wiem jak to zrobić, mam wrażenie, że brudzi nie samo podbicie tylko ta lamówka z odblaskową nitką - to już trochę gorsza robota. Najgorsze jest to, ze nie mogę zmyć sierści, po kąpieli gdzie kilkakrotnie szoruję szamponem w tym miejscu zostaje ślad, nieco jasniejszy, ale jest:-( Chciałam kupić tego nowszego Juliusa, ale boję się,że znowu wydam pieniądze i będzie to samo, chociaż dystrybutor zapewnia, że żaden włascieciel białego uzytkownika IDC nie zgłaszał takiego problemu. A może ktoś zaproponuje coś podobnego do uprzęży Juliusa i sprawdzonego na jasnym psie. Wiem, że jest polskie Dingo, ale moja pani weterynarz mowiła, że w ich sklepiku właśnie na tę firmę były reklamacje co do barwienia sierści.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość