Ile powinien pić piesek wody.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

krakow2000
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 08:13

27 czerwca 2019, 08:15

Witam

Moja staruszka (17 ludzkich), piesek ze schroniska w krakowie zabrany 15 lat temu (wg książeczki zabierając ją miała 2 lata więc zakładam iż ma 17) w upalne dni praktycznie nie pije. Zaczyna pić wieczorem jak się ochłodzi, tak samo z jedzeniem. Jeśli są "chłodniejsze" dni jak np. 25 stopni to w miarę normalnie pije i je ale w takie upały nie chce jeść ani pić. Jak na staruszkę przystało cały czas w takie upały śpi, wychodzi na spacery ale są to spacery w cieniu i zwykle 4-5 min max (ma swoje godziny). Starowinka waży około 9,5kg (różnie z tą wagą, zawsze miała między 9 a 10 kg) i jest to waga normalna dla niej. Dostaje lek na serce Benakor vet 2,5mg ale działa dobrze... niestety muszę posiłkować się strzykawką 20ml, wczoraj przez cały dzień dostała może 7-8x taką strzykawkę a w nocy kilka łyków sama wzięła z miski. Nie chcę też przedobrzyć z chłodzeniem psa bo co za dużo to nie zdrowo ale leży u mnie na łóżku bo wentylator wieje (nie na nią) i jest tak ustawiony iż część idzie na mnie a część "uderza" o szafę i leci na pieska (zwykle głowę tam trzyma). Wczoraj zjadła wieczorem udko (samo mięso, kości nie daję) a w nocy wzięła kilka łyków wody bo widać minimalnie mniej wody. Ma na misce suchą karmę ale nie jada jej wiele, niekiedy wieczorami kilka chrupek przegryzie. Ze smakołyków dostaje niekiedy takie czekoladowe kropki (dla psa).
Błażej
Posty: 56
Rejestracja: 19 października 2018, 17:30

15 sierpnia 2019, 15:10

Można podawać pieskowi w ciepłe dni karmę moka , ponieważ zawiera 3/4 wody w sobie , więc pies chcąc , czy nie chcąc się nawadnia , a poza tym do wody dobrze by było dodawać elektrolity , aby pies miał stabilną gospodarkę wodno elektrolitową.
karo_33
Posty: 5
Rejestracja: 27 września 2019, 23:50

30 września 2019, 23:04

Trudno ocenić.
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

01 października 2019, 18:01

"Trudno ocenić."

Widzę ,że chcesz zaistnieć nie mając nic do powiedzenia !!! Otóż są pewne normy ile pies powinien wypić np wzmożone pragnienie wskazuje na różne choroby jak cukrzyca , ropomacicze u suk , czy moczówka prosta.
marcinek34
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2019, 13:09

03 października 2019, 11:51

Ale aktywność psa też robi swoje
Guest
Posty: 90
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 11:54

03 października 2019, 15:29

marcinek34 pisze:
03 października 2019, 11:51
Ale aktywność psa też robi swoje
naturalnie,że tak jak również temperatura (lato) oraz czy je suchą karmę czy mokrą .
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

30 grudnia 2020, 08:38

krakow2000 pisze:
27 czerwca 2019, 08:15
Witam

Moja staruszka (17 ludzkich), piesek ze schroniska w krakowie zabrany 15 lat temu (wg książeczki zabierając ją miała 2 lata więc zakładam iż ma 17) w upalne dni praktycznie nie pije. Zaczyna pić wieczorem jak się ochłodzi, tak samo z jedzeniem. Jeśli są "chłodniejsze" dni jak np. 25 stopni to w miarę normalnie pije i je ale w takie upały nie chce jeść ani pić. Jak na staruszkę przystało cały czas w takie upały śpi, wychodzi na spacery ale są to spacery w cieniu i zwykle 4-5 min max (ma swoje godziny). Starowinka waży około 9,5kg (różnie z tą wagą, zawsze miała między 9 a 10 kg) i jest to waga normalna dla niej. Dostaje lek na serce Benakor vet 2,5mg ale działa dobrze... niestety muszę posiłkować się strzykawką 20ml, wczoraj przez cały dzień dostała może 7-8x taką strzykawkę a w nocy kilka łyków sama wzięła z miski. Nie chcę też przedobrzyć z chłodzeniem psa bo co za dużo to nie zdrowo ale leży u mnie na łóżku bo wentylator wieje (nie na nią) i jest tak ustawiony iż część idzie na mnie a część "uderza" o szafę i leci na pieska (zwykle głowę tam trzyma). Wczoraj zjadła wieczorem udko (samo mięso, kości nie daję) a w nocy wzięła kilka łyków wody bo widać minimalnie mniej wody. Ma na misce suchą karmę ale nie jada jej wiele, niekiedy wieczorami kilka chrupek przegryzie. Ze smakołyków dostaje niekiedy takie czekoladowe kropki (dla psa).
Cześć!
Organizm psa, podobnie jak człowieka, w dużym stopniu składa się z wody (aż 70%). Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Woda bierze udział w wielu ważnych funkcjach w organizmie - jak na przykład termoregulacja czy procesy trawienia. Kluczowy wpływ wody na prawidłowe funkcjonowanie zwierząt opisaliśmy na naszym blogu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/woda-dla-psa-dlaczego-jest-tak-wazna/

Będą opiekunami psów (i innych zwierząt również) dobrze wypracować sobie pewne nawyki - sprawdzanie w ciągu dnia czy miska z wodą jest pełna, wymienianie wody na świeżą i mycie miski. Dobrym rozwiązaniem jest używanie dwóch pojemników z wodą, tak aby zwierzak miał stały dostęp do płynów.
Pamiętaj, odwodnienie jest bardziej niebezpieczne niż głód.

Więcej przeczytasz na naszym blogi. Zapraszamy.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość