Czy to będzie dobre dla psa?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

taka jest prawda

20 marca 2012, 09:42

O Boże ! aż się kręci w głowie od tych rad ! Ja każdemu powtarzam - nie sztuka kupić psa rasowego i szpanować, sztuka to wziąć psinkę ze schroniska i dać mu poczucie bezpieczeństwo i miłość . Znam wiele starszych osób-emerytów które mają takie pieski , nie mają 10 % tej wiedzy , a ich pupile są szczęśliwe i wpatrzone w swojego właściciela jak w obraz .Tomken nie zrażaj się ! weź pieska ze schroniska i daj mu dom i miłość , bo to lepsze niż patrzenie zza krat !!! Wejdź na stronę DOGOMANIA , tam jest mnóstwo piesków do adopcji . Jeżeli wybierzesz ,to wolontariusze są w stanie Ci przywieźć pieska do domu . Uratujesz jedną bidę , a ona Ci się odwdzięczy stokrotną miłością .
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

20 marca 2012, 10:06

błehehheheheee!!!!!
Akurat na dogomanii tomken psa nie dostanie, co najwyżej zostanie wpisany na czarną listę osób którym absolutnie nie wolno dawac psów, z imienia i nazwiska, z adresem i numerem telefonu....do wiedzy publicznej.
A czym "taka jest prawda" bedzie sie różnić życuie pieska ze schronu u tomken? W schronie klatka i zycie za kratami ale towarzystwo w tej klatce. U tomken życie w kojcu, a wiec świat ogladany zza krat tyle że bez towarzystwa
ania05

20 marca 2012, 11:23

Nie wiem ale mam wrażenie ze poza kilkoma osobami w Polsce reszta nie zasługuje na posiadanie psa ?....bo albo nie mają wiedzy profesorskiej albo nie zarabiają ,albo nie mają pojęcia albo są za głupi ,albo ich nie stac ,albo ...już sama nie wiem .Rady i porady dawane w tym watku odstraszyły by chyba nawet kynologa i lekarza weterynarii z pięcioma specjalizacjami razem wziętych .Z hodowli nie ,z pseudochodowli nie ,z dogo nie ,ze schroniska nie ...to co ma samemu sobie urodzić ??..ludzie dajcie szansę innym na posiadanie zwierzaka ...doświadczenie zdobywa się z czasem ,teoria nawet najlepsza nie wystarczy .....
do ania05

20 marca 2012, 11:42

Masz 100 % racji !!!!!!!!!!!!!
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 marca 2012, 11:46

Żebyś wiedziała że nie zasługuje i wbrew obiegowej opinii większość psów mieszkająca w ogrodach jest nieszczęśliwa. Wystarczy przejść się w jakieś domki jednorodzinne by obejrzeć sfrustrowane i znudzone psy. Rozumiem że wy ludzie dobrego serca zostawilibyście swoje ukochane psy żeby sobie samopas pobiegały po ogrodzie, co tam ewentualnie kogoś pogryzą czy uciekną, albo obudzicie się z ręką w nocniku w przypadku suki i jej niespodzianki.
Do przybycia psa należy się przygotować, a nie brać w ciemno a potem pie***** że jaki ten pies niedobry i niegrzeczny w ogóle nie dostrzegając swojej winy, ale co tam zawsze można go oddać!
Tak teoria nie wystarczy ale ona ma pomóc w dostrzeżeniu swoich błędów, w unikaniu ich.
ania05

20 marca 2012, 11:48

do ania05 pisze:Masz 100 % racji !!!!!!!!!!!!!
No to dobrze że jest chociaż jedna osoba która też tak myśli ,bardzo się cieszę :D a Tomkenowi życze żeby znalazł swojego największego przyjaciela i to takiego ze schroniska ,a nie na zamówienie .
Gość

20 marca 2012, 11:48

isabelle30 ! co Ty za bzdury wypisujesz ! Mam już 5 psiaka z odzysku . Wszystkie były i są szczęśliwe , chociaż takiej wiedzy wcześniej nie posiadałem !!! Teoria to co innego ,a co innego rzeczywistość !
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

20 marca 2012, 11:57

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:18 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
ania05

20 marca 2012, 12:14

Nie można wymagac od wszystkich żeby ich psy chodziły jak żony ze Stephord .....,tak jest i będzie ,ale nie można zniechęcać człowieka do wzięcia psa tylko dlatego że nie ma doświadczenia .Ciekawa jestem która w was dałaby sie kroić świeżo upieczonemu chirurgowi -wiedze ma ,wie co i jak powinno być ,to kładz się i niech kroi .Gdzieś to doświadczenie musi zdobyć metoda prób i błędów niestety a tu wszyscy łubudu na chłopaka bo nie wie tego czy tamtego .Dobrze niech poczyta ,niech pomyśli ,niech się dowie ale nie idżcie na niego z pochodnią i stosem na miłosc boską .Nie każdy chce miec psa reagującego na każdy ruch mięśnia własciciela ,ja miałam zawsze psy nie szkolone ,uczone podstawowych komend i nikt nigdy nie umarł z tego powodu .Nie wiem czy to żle czy to dobrze i nawet nie chcę się dowiedziec .To mój wybór i miałam rasy grożne i kundle ,nikt nigdy nie był obgryziony ani zagryziony .Na spacerach tez spotykałam sie z psami puszczonymi wolno ale jedno kłapnięcie zebami w powietrzu mojego psa załatwiało sprawę ..wiem ,wiem ,niesocjalizowany itd.itp.Najważniejsze żeby być odpowiedzialnym i zdawac sobie sprawe że zwierze to długoterminowa odpowiedzialność .
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 marca 2012, 12:19

Mi cesarke robił niedoświadczony lekarz.
Pokaż mi w podanych przykładach odpowiedzialność. Skoro masz racje to czemu psy są w schroniskach? bo ludziom się znudziły bądź nie umieli sobie z nimi poradzić... mało jest psów wracających z adopcji od takich dobrych ludzi? Często jak ktoś poczyta to uzna że posiadanie psa go przerasta i chwała niebiosom. Łatwo jest zmarnować życie istocie zależnej od nas.
ania05

20 marca 2012, 12:32

A czy ja mam odpowiadac za przepełnione schroniska ?Może właśnie zapotrzebowanie na "rasowe "zapełnia te schroniska ?Dlatego dwoję się i troje że jeśli już psa to ze schroniska ..i jeszcze sterylizować .....tam jest dośc "rasowych "i mniej rasowych .Można wybierac i przebierać całymi godzinami .Jak słyszę że ktoś chce dopuścić to mnie krew zalewa ..Denerwuje mnie to że o cokolwiek kto by nie zapytał to zaraz jedna przez drugą dajecie rady co jedna to mądrzejszą plus jeszcze negowanie wszystkiego z czym nie zgadza się wasz światopogląd (nie twierdze że nie posiadacie wiedzy ale staracie się za wszelką cene udowodnić że tak jest jak ja mówię ). Chłopak zadał jedno pytanie a dostał 5 stron odpowiedzi ,nie przepraszam nie odpowiedzi tylko przekrzykiwań czego nie powinien ,a o czym nie ma pojęcia a najlepiej jeszcze żeby napisał komu tego psa zostawi w razie śmierci .....
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

20 marca 2012, 12:39

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:18 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

20 marca 2012, 12:45

Później czytam opis psa ze schronu: Został oddany z powodu śmierci właściciela, nikt z rodziny nie chce go zatrzymać.
ania05

20 marca 2012, 12:50

zle się wyraziłam -rasa uważana za grożną -może tak lepiej . A co do szpitala ,to własnie to jest odpowiedzialnośc dlatego pytałam T .czy aby wszyscy domownicy chca pieska ..
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty: 1137
Rejestracja: 20 września 2011, 19:04

20 marca 2012, 13:03

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:19 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość