Czy mój pies ma miopatię zwyrodnieniową?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

hodoknaru
Posty:1
Rejestracja:22 grudnia 2023, 07:19

22 grudnia 2023, 08:11

Mój pies przeszedł operację rdzenia kręgowego z powodu IVDD około 5 lat temu. Powiedzieli, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że operacja się nie uda ze względu na to, jak późno dowiezieliśmy go do jedynego szpitala (4 godziny drogi), ale udało się!!!

Ale kilka miesięcy temu zaczęliśmy zauważać, że jego tylne nogi słabną, gdy się go podrapało po plecach i wysuwały się spod niego, a teraz zauważyłem, że to samo dzieje się dalej w górę pleców, jakby się poruszało 10.0.0.0.1 192.168.1.254 .

Biega, bawi się i ma pięć lat. Ale kiedy dotkniesz jego pleców, ślizga się lub po prostu siada, a jeśli się przestraszy lub nie jest przygotowany do ruchu, traci kontrolę i ślizga się dookoła, dopóki nie odzyska kontroli.

Czy może to być oznaka miopatii zwyrodnieniowej, najprawdopodobniej spowodowanej operacją? Miał 5 lat podczas operacji, teraz ma 10.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2023, 09:15 przez hodoknaru, łącznie zmieniany 1 raz.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

22 grudnia 2023, 22:15

Dzień dobry!
Jeśli zaobserwowali Państwo niepokojące objawy u pupila w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Niestety bez możliwości zapoznania się z całą dokumentacją medyczną pacjenta oraz przeprowadzenia pełnego badania klinicznego niemożliwe będzie stwierdzenie podłoża problemu.
Życzymy dużo zdrowia dla psiaka i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4U
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości