Cieczka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Polka199

26 października 2013, 19:24

Gość pisze:
szarada pisze:W Krakowskim T.O.Zie Ci od razu pomogą, dzwoń szybko, nie oddawaj drugiego pieska ,to nie rzecz ,on też ma uczucia jak Ty!.W T.O.Z> pomogą Ci za darmo.Tylko działaj szybko, psy rozdziel natychmiast, bo jak nie zaszła,do dziś to nadal może,najgorszy jest ostatni tydzień cieczki,od samego skoku na suczkę się nie zachodzi, muszą się zszczepić,zakleszczyć, to chwile trwa.
http://www.ktoz.krakow.pl/
Jak nie masz na telefon ,pisz maila, na ich adres mailowy.
Po drugie idż sama do najbliższego wet. zapytaj o cene zastrzyku, powiedz co się stało,jaka sytuacja,zapytaj czy możesz spłacić zastrzyk na raty.ale te zastrzyki nie są zdrowe dla suni, lepsza sterylizacja,przez T.O.Z. za darmo.
Suczka dalej ma Cieczkę a to znaczy że nie jest w ciąży sprawdzam kilka razy dziennie
Nie martw się Oddam drugiego pieska ale za niedługo się przeprowadzam i będę mieszkać zaraz obok mojej babci do której oddaj Łatka więc będę go codziennie odwiedzać i chodzić z nim na spacery :wink:
Polka199

^ Ups zapomniałam się podpisać .
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

26 października 2013, 19:37

to, że ma cieczkę nie znaczy że nie jest w ciąży...
szarada

26 października 2013, 22:43

Jesteś jeszcze dzieckiem, wprawdzie dużym,ale dzieckiem, uczysz się nie zarabiasz, sunia będzie miała cieczki 2x do roku, znaczy to,że ryzyko będzie wiele,wiele lat, będziesz wyjeżdżać na wakacje,wycieczki,Twoi rodzice,na pewno dobrzy ludzie,nie przywiązują jednak specjalnej wagi do sprawy psa, mogą nie dopilnować,psów w okolicy jest wiele.Krakwowski T.O.Z. wskaże Ci lecznice w której zrobisz sterylizacje, za darmo,zastanów się.Czy myślałaś co zrobisz jak dwa razy do roku będziesz miała miot szczeniąt? Schroniska pękają w szwach,czy wykarmisz tyle piesków? Czy będziesz je rozdawać po przypadkowych koleżankach?
szarada

26 października 2013, 22:48

Sunia mając cieczkę może zajść w ciąże,mało tego cieczka trwa,a ona nadal z innym psem może zajść w ciąże i urodzić,szczeniaki tak ,że w jednym miocie,szczenięta będą od dwóch ojców-psów.W szkole o tym nie uczą.Ty jeszcze jesteś młodziutka ,za młoda by dużo wiedzieć.
x-y

26 października 2013, 23:25

szarada pisze:W Krakowskim T.O.Zie Ci od razu pomogą, dzwoń szybko, nie oddawaj drugiego pieska ,to nie rzecz ,on też ma uczucia jak Ty!.W T.O.Z> pomogą Ci za darmo.Tylko działaj szybko, psy rozdziel natychmiast, bo jak nie zaszła,do dziś to nadal może,najgorszy jest ostatni tydzień cieczki,od samego skoku na suczkę się nie zachodzi, muszą się zszczepić,zakleszczyć, to chwile trwa.
http://www.ktoz.krakow.pl/
Jak nie masz na telefon ,pisz maila, na ich adres mailowy.
Po drugie idż sama do najbliższego wet. zapytaj o cene zastrzyku, powiedz co się stało,jaka sytuacja,zapytaj czy możesz spłacić zastrzyk na raty.ale te zastrzyki nie są zdrowe dla suni, lepsza sterylizacja,przez T.O.Z. za darmo.
szarado - dobrze radzisz , tylko jest problem , bo ze Szczucina do Krakowa jest ponad 90 km .
szarada

27 października 2013, 01:08

[quote="szarada".Krakwowski T.O.Z. wskaże Ci lecznice w której zrobisz sterylizacje, za darmo,zastanów się.Czy myślałaś co zrobisz jak dwa razy do roku będziesz miała miot szczeniąt? Schroniska pękają w szwach,czy wykarmisz tyle piesków? Czy będziesz je rozdawać po przypadkowych koleżankach?[/quote]

x-y pisałam dokładnie ,że T.O.Z. może wskazać najbliższą lecznice,W T.O.Z. nie leczą,lecz pomagają, współpracują z lecznicami w małopolsce i jeśli prośba jest zasadna pokrywają koszty.
Podałam linka do strony T.O.Z.
szarada

27 października 2013, 01:20

Ostatnio policja w Polsce poszukiwała zaginionej 13-latki,wyszła z domu i...........
Odnaleziono ją,tak się zakochała, że stopem dotarła do FRANCJI!!!,
chcieć,to móc,a nastolatki wiele potrafią,oj nieraz za wiele...,
Napisane było Szczucin pod Krakowem,znalazłam tylko Szczucin pod Tarnowem ???,nie wiem czy jest jeszcze jeden ,może.
Ale z tego Szczucina pod tarnowem,można dojechać jednym autobusem
http://www.e-podroznik.pl/2396,55156,78 ... rakow.html
A ja w Krakowie,muszę sie sporo naprzesiadać :)
x-y

27 października 2013, 08:42

Tak , to jest Szczucin pod Tarnowem i w Tarnowie też jest TOZ !
szarada

27 października 2013, 10:47

Sunia Polki199,ma 6 mies.jest mała i słodka,za rok dwa,nie będzie już taką atrakcją dla dziewczyny,w tym wieku(13l.)zainteresowania gwałtownie się zmieniają,obawiam się,że podzieli niedługo los jej pieska i będzie swobodnie biegać po okolicy z cieczką,stanie się kolejnym pieskiem "produkującym" bezdomniaki,gdyż reszta rodziny ma do sprawy stosunek lekki,lub ,żaden.PIES to nie tylko przyjemność, to głównie OBOWIĄZEK,ZAANGAŻOWANIE I OPIEKA !!!.To żywe czujące stworzenie wymaga ODPOWIEDZIALNOŚCI,żyje kilkanaście lat, w tym czasie Polka199, dorośnie ukończy przynajmiej dwie szkoły,może wyjdzie za mąż.Sunia jest młoda, może czas jest znależć jej odpowiedzialny dom, zastanów się Polka199.Lub działaj !

NAZWA i ADRES:

Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce
Oddział w Tarnowie
33-100 Tarnów, Rynek 4/3

KONTAKT:

E-mail: toztar@poczta.onet.pl
Gość

27 października 2013, 11:32

szarado masz świętą rację , ja też mam podobne obawy co do przyszłości tej suni ! pieska niby kocha , ale się chce go pozbyć , pieska nie ma tydzień i nie martwi się czy żyje , czy ma co jeść
szarada

27 października 2013, 17:29

[quote="Polka199"]Takie pyt jeszcze mam jeśli piesek ma 6 miesięcy a jednak by musiał urodzić to cesarka była by możliwa i zdrowa dla suczki i szczeniaka

Zadna operacja nie jest zdrowa, pozostają zrosty, ale jeśli są ważne wskazania ku zabiegowi i korzyści przewyższają straty, to przeprowadza się zabieg.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

29 października 2013, 19:10

Jeżeli weźmie się pod uwagę, że cesarka jest często jedynym środkiem na uratowanie życia matki .....
Jeżeli ktoś zauważył cesarka kosztuje sobie "troszkę" więcej niż sterylizacja .
Dodatkowo wychowanie szczeniaków to niezłe koszty, no a szczeniaki są do rozdania za darmo ....
Reasumując niezależnie od wieku opiekuna opłaca się suke dla jej zdrowia NATYCHMIAST wysterylizować .
eleonora29
Posty: 97
Rejestracja: 17 września 2013, 19:40

07 listopada 2013, 09:44

Mam taki problem,moja ponad 2-letnia sunia ostatnią cieczkę miała w lutym,spodziewałam się że następną dostanie w okolicach sierpnia lub września, ale mamy listopad i cieczki nie ma. Czy to jest normalne takie opóźnienie? Ewentualnie jakie są tego przyczyny?
Gość

07 listopada 2013, 09:53

Mam ten sam problem( suczka 3 lata ), już dwóch weterynarzy pytałam i robiłam nawet wymaz z pochwy . Weterynarze mówią że takie rzeczy często zdarzają się u suk . Na opóźnienia mają wpływ również warunki zewnętrznego środowiska . Ja natomiast jestem panikara i denerwuję się , chociaż opóźnienie jest w tej chwili 3 tygodnie .
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

07 listopada 2013, 10:18

Usuwam post merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 20:36 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość