żywienie węża

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

04 grudnia 2006, 18:48

Mam pytanie:proszę mi napisać czy wąż żywi sie tylko i wyłącznie noworodkami myszy,chomiczków...czy można dac jemu do zjedzenia pokarm żółwi czy legwanów?

Bardzo proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 grudnia 2006, 00:18

nestety zależy to od węża, choć preferują w większości jedzenie na które mogą "polować". Ale dużo zależy od węża tzn. rasy.
psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

06 grudnia 2006, 09:38

z tego co wiem,wąż od roku (bo tyle czasu mieszka u sąsiadów ) zjada tylko "upolowane" gryzonie.
Sądzę,że nie przyzwyczai się do suchego jedzenia.Ale mimo to,trzeba spróbować.

dziekuję za informacje ,panie Jarku
pauli25
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 12:25

05 września 2009, 13:21

Witam,

piszę pracę inżynierską i nigdzie nie mogę znaleźć danych dotyczących zapotrzebowania energetycznego i pokarmowego[białko, witaminy itd.] dla węży i jaszczurek. Czy ktoś posiada może takie informacje? Byłabym bardzo wdzięczna za każdą udzieloną wskazówkę.

Pozdrawiam
Paulina
Madziula20
Posty: 24
Rejestracja: 06 grudnia 2006, 18:06

15 stycznia 2010, 12:50

węża nie można karmić jedzeniem dla legwana! Legwany są głównie roślinożerne (czasem zjedzą robaka/świerszcza).

Słyszałam,że niektórzy karmią węże drobiem,np. piersiami kurzymi.
Wąż to zwierzę mięsożerne, większość węży oferowanych w sprzedaży to węże jedzące wyłącznie: gryzonie (myszy,świnki morskie,szczury--> różnych rozmiarów) ,króliki, ptactwo (kury/kaczki) a nawet prosiaki --> wszystko zależy od wielkości węża.

Czasem uda się kupić "mrożonki",wtedy nie trzeba martwić się o zabijaną przez węża ofiarę.Zwierzęta karmowe są też czasem zagazowywane.

i....nie ma czegoś takiego jak rasa węża...rasa może być psa lub kota...węże mają gatunki :P
Pan dr pewnie z rozpędu/ucieknięcia słowa napisał rasa- lub po prostu dla osób "zielonych" które nie rozróżniają gatunku od rasy i mylą płazy z gadami (co zdarza się bardzo często).

Jeśli ktoś chce mieć węża niejedzącego myszy polecam świerszczożera lub np takiego który je ryby (a są takie)..
Można też karmić kurczakiem,więc jakaś alternatywa jest :P:P
pauli25
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 12:25

15 stycznia 2010, 13:37

Od publikacji mojego ostatniego postu upłyneło dużo czasu, moja praca jest na ukończeniu, ale czy może mi ktoś napisac, czy tak jak dla żółwi, jaszczurek istnieje jakaś karma przemysłowa, dostępna w sprzedaży?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

14 stycznia 2021, 09:05

psinka pisze:
04 grudnia 2006, 18:48
Mam pytanie:proszę mi napisać czy wąż żywi sie tylko i wyłącznie noworodkami myszy,chomiczków...czy można dac jemu do zjedzenia pokarm żółwi czy legwanów?

Bardzo proszę o odpowiedź
Witaj!
Na naszym blogu czeka na Ciebie tekst o tym, co warto wiedzieć przed zakupem węża. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje o żywieniu, pielęgnacji i kosztach utrzymania.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-weza/
Oprócz prawidłowego żywienia również musisz pamiętać o stałym dostępie do wody! Węże w naturalnym środowisku lubią wilgoć i kąpiele, dlatego musimy zapewnić im taką możliwość również w terrarium.
Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu!

KrakVet.pl
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

23 lutego 2021, 08:51

To wszystko zależy od tego jaką masz rasę węża. Każdy wąż ma trochę inne preferencje, niektóre zadowolą się gotowym jedzeniem, a niektóre muszą polować, żeby czuć się w pełni usatysfakcjonowane. Więc doczytaj, jakie preferencje ma Twoja rasa ;)
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

24 lutego 2021, 09:10

Wszystko zależy jaka posiadasz rasę węża. Każda się różni co do swoich preferencji żywieniowych. Doczytaj, co lubi twój wąż i tym się kieruj przy wyborze :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość