Węże

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ewel
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2007, 10:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

16 października 2007, 16:26

Witam.Pracuje od pewnego czasu w Tesco. Widziałam na wystawie w sklepie zoologicznym pięknego węża(niestety nie wiem jaka rasa). Zauważyłam że ma zbyt małe terrarium(nie może się w nim wyprostować), wysypane ma tylko trochę żwirkiem i nie ma żadnej lampy!
Z tego co wiem to gady sa zmiennocieplne i powinny mieć dostęp do źródła ciepła np. odpowiedniej lampy.Żal mi go! Według mnie jest to znęcanie się nad zwierzęciem.Niestety nie wiem do kogo sie z tym zwrócić. :( Najprościej będzie porozmawiać z właścicielem, ale co zrobić jeśli to nie poskutkuje?
Awatar użytkownika
Borysek
Posty: 883
Rejestracja: 21 lutego 2007, 11:13

16 października 2007, 21:18

Gdy widzimy, że zwierzętom dzieje się krzywda, że są zaniedbywane itp. zawsze możemy powiadomić Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZ). W Częstochowie także posiada ono swój oddział.
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

15 stycznia 2021, 09:05

Tak jak ktoś pisał wyżej, czasami rozmowa z właścicielem może okazać się bezowocna. Najlepiej w takiej sytuacji zgłosić się do organów, które zajmują się takimi tematami. W tym przypadku będzie to właśnie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Tam powinnaś znaleźć wszelkie informacje i otrzymać pomoc. Powodzenia ;)
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

02 lutego 2021, 09:51

Straszne! :( jak najszybciej trzeba to zgłosić do odpowiednich organów. Biedne zwierzęta się męczą, dzieje im się niemała krzywda... Myslę, że rozmowa z właścicielem sklepu nie przyniesie zadnych zmian, lepiej zasięgnąć pomocy w TOZ
Vet4u
Posty: 662
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

17 września 2022, 18:57

Cześć!
Węże jako zwierzęta zmiennocieplne potrzebują ogrzewania, dostosowanego do temperatur, które występują w ich naturalnych środowiskach życia.
Jednak możliwości ogrzewania terrariów są naprawdę różne, możemy do tego wykorzystać: lampy grzewcze o różnej mocy, kable grzewcze (które montowane są na dnie zbiornika), maty grzewcze (które montowane są pod zbiornikiem) oraz skałki grzewcze. Brak widocznej lampy nie oznacza, że terrarium nie jest ogrzewane - kabel grzewczy oraz mata grzewcza nie są łatwe do zauważenia z zewnątrz.
Pozdrawiam
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość