Uporczywe wylizywanie

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

20 marca 2011, 11:59

Witam
Przeszukałam chyba wszystkie fora i nigdzie nie znalazłam takowego problemu. Niedawno kupiłam dla mojej świnki do towarzystwa króliczka, zwierzaki się zaprzyjaźniły i wszystko było pięknie, ale do czasu kiedy królik zaczął uporczywie wylizywać świnkę, piękne loczki mojego prosiaka zostały wystrzyżone prawie do zera, w jednym miejscu wylizał go do skóry. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, naprawdę nie chciałabym ich rozdzielać bo strasznie się lubią. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, czy po prostu ma takie nawyki czy to jakieś niedobory. Co, o tym sądzicie?
pyska
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 07:50

24 marca 2011, 15:37

Heh to widać jak się lubią. :D A tak na serio to znam kilka przypadków,kiedy to właśnie króliki szukają "zaczepki". Niedawno nabyłam kotkę,dla której królik nieustannie ciągał za sierść.Widać te gryzonie już tak mają. Króliki to bardzo ciekawskie stworzenia. I najwyraźniej kieruje nimi chęć zabawy i ciekawość. :D Niestety na to nie ma konkretnego rozwiązania. :cry:
Risa
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2011, 21:44

24 lipca 2011, 21:57

Błędem jest zakupienie towarzysza z innego gatunku - świnka jako zwierze stadne wymaga towarzystwa w obrębie swojego gatunku i aby uniknąć nieprzyjemności związanych z rozrodem tej samej płci. Królik średnio zastąpi jej towarzysza, a prawdopodobnie jako osobnik większy będzie dominował. Zajęczaki (dyskusja na temat zajęczak, a gryzoń..) i świnki morskie mają stosunkowo podobne wymagania żywieniowe, więc rozumiem wybór na podobieństwo.
Należy się zastanowić czy królik nie 'napastuje' mniejszego towarzysza :wink:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2011, 23:48

niestety trzeba je rozdzielić a śwince dokupić świnkę jeśli szuka towarzystwa. Nie ma innego rozwiązania na to.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość