Świnka zaczepiła nóżkę

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

14 maja 2008, 12:53

Witam
Przed chwilką Nelcia schodząc z domku zaczepiła nóżkę (a raczej pazurki w szalik leżący na domku), przestraszyła się i zaczęła iść do przodu jednocześnie mocno ciągnąc zaczepioną nóżką. Szybko podbiegłam do niej aby jej pomóc, ale była bardzo przestraszona i wbiegła do domku (obkręcając się) z nóżką dalej zaczepioną na domku (nóżka była dosyć mocno "wykręcona"). Trwało to jakieś pare sekund zanim udało mi się delikatnie odczepić nóżkę.
W związku z tym mam pytanie, w jaki sposób Nela pokaże że coś się jej stało, że nóżka ją boli - o ile wogóle pokaże. Boję się że jeżeli coś jej się stało a ja tego nie zauważę może być za późno.
Niczego dziwnego nie zauważyłam:
- nie piszczy tak jakby ją coś bolało
- normalnie chodzi, nie powłóczy tą nóżką
- normalnie opiera się na obu tylnych nóżkach
- nie siedzi w kącie
Mam nadzieję że zrozumiale opisałam sytuację.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam
Daisy1
Posty: 32
Rejestracja: 23 listopada 2007, 19:30

14 maja 2008, 21:09

Z podanych przez ciebie informacji wynika,że nic jej nie jest, inaczej powłóczyłaby łapką lub nie pozwoliłaby się dotknąć, jeśli łapka nie jest spuchnięta, normalnie na niej się opiera, to wszystko jest O.K, nie martw się na zapas, obserwuj świniaczka czy nadal nic mu nie jest. Czasami tak się zdarza,że te zwierzątka o coś się zahaczą, dlatego należy sprawdzać czy nie mają za długich pazurków. Jeżeli ma- można przyciąć samemu, jeśli się umie lub poprosić o to weterynarza.
Gość

15 maja 2008, 09:33

Witam
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź.
Obserwuję Nelkę cały czas, normalnie się zachowuje w dalszym ciągu, nawet podskakuje, biega i skacze. Wydaje mi się że jest wszystko wpożądku. Nie da się dotknąć w tą łapkę ale wiem że to normalne bo nie lubi jak się ją dotyka po łapkach i brzuszku :). A co do pazurków to miała lekko przydługie ale wczoraj jej już obcięłam.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość