Świnka morska

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

12 lutego 2009, 17:38

Mam parę pytań... Czy są na forum dorośli hodowcy świnek morksich ?? Jak ja byłem dzieckiem to miałem 1 i chętnie bym sobie kupił. Nie wydaje się Wam smieszne . że jak dorosły człowiek ma rybki a akwarium albo węża to jest ok. Ale jak chce mieć świnke morską to wydaje się to innym ludziom 'śmieszne' pozdrawiam, to nie jest żart. Chciałem też zapytać czym się różnią świnki rasowe rodowodowe od tych 'zwykyłych' bez papierów. bo np. gładkowłosą można dostac za darmo lub za kilkadziesiąt zł. POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Argosica96
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 2009, 19:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

24 lutego 2009, 00:30

Ja mam swinke morska :]Moze nie jestem hodowcą alee wydaje mi sie ze cos wiem
Mi też wydaje sie to dziwne ze ktos sie smieje z dorosłej osoby ze ma swinke ;/
Nie spotkałam sie z czyms takim ludzie moze zazdroszczą a jak madrzy zrozumią
z Rasową można chodzic na konkursy wygrywac a u gładkowłosej jest to prawdopodobne ale mniej:(
I cene sie różni dużo!Ale warto kupowac swinke bo wiekszosc swinek trafia dla węzy :cry:
Więcej o swinkach dowiedz sie na forum xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ja z tamtąd czerpie wiedze xDD
bezag
Posty: 20
Rejestracja: 21 listopada 2008, 22:21
Lokalizacja: sanok

26 lutego 2009, 11:04

jA moge ci sprzedać bez rodowodu.
Róznią się raczejniczym szczegułowym
Fumelia
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2009, 20:18
Lokalizacja: Limanowa

22 marca 2009, 20:35

Po co kupować? Jest tyle niechcianych/odebranych terrarystom/pseudohodowcą świnek morskich..

Gorąco zachęcam do ADOPTOWANIA świnki morskiej!
Wejdź na forum CAVIARNI --> zapoznaj się z listą świniaczków czekających na dom i przygarnij jakiegoś :) Prosiak będzie wdzięczny za kochający domek, a Ty zyskasz przyjaciela.

Co do ras świnek- jest ich wiele. Sheltie, Coronet, Texel, Skinny, Rozetki, Gładkowłose. Za świniaki z pierwszych czterech ras, posiadających rodowód trzeba zapłacić od 150-300zł. Jest w Polsce kilka hodowli, które sprzedają rodowodowe świniaczki.
Świniaki gładkowłose/rozetki przeciętnie kosztują od 25-40zł.
Ale radze uważać na świnki kupowane w sklepie zoologicznym. Niestety często są chore- grzyb, świerzb, nie mówiąc o jakiś wadach wrodzonych, które wychodzą na jaw dopiero później.

Pozdrawiam.
karlik13
Posty: 8
Rejestracja: 07 lutego 2009, 13:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

24 marca 2009, 16:35

Ja też ci powiem że jak ktoś jest mądry to to zrozumie ja mam już 3-ą świnkę i nie różnią się czy rasowe czy nie 2 pozostałe mi zmarły tamte były rozetki ta natomiast jest rasowa kupiłem za rozetkę a wyszła piękna długowłosa rasowa więc ja też ci radze zaadoptuj jakąś z rasowymi jest więcej kłopotów niż sobie wyobrażasz więc dobrze ci radze zaadoptuj jakąś fajną świnkę która ci się spodoba nie patrz czy rasowa czy nie mówię ci sam to przeżyłem i nie radze rasowej.!!!
Daisy1
Posty: 32
Rejestracja: 23 listopada 2007, 19:30

24 marca 2009, 20:23

Ja mam zwierzęta od dziecka, pierwszą świnkę morską dostałam jak miałam 9 lat, była zwykłą rudą świnką z czerwonymi oczami, może nie była piękna, za to charakter miała cudowny. W tej chwili jestem dorosłą osobą i nadal towarzyszą mi świnki morskie. Mam jednego mieszańca - rozetkę z gładkowłosą i drugą rasową, miała być rozetka, wyrosła peruwianka. Czym się różnią? Długowłosa wymaga dużo więcej pielęgnacji i jest zdecydowanie bardziej podatna na choroby. Co za różnica czy ma się 4 lata czy 40? Zwierzęta są cudownymi towarzyszami dla każdego. Ze swojej strony, polecam świniaczki.
Awatar użytkownika
Agniesh
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 07:32
Lokalizacja: Tychy

26 grudnia 2009, 12:28

Anonymous pisze:Nie wydaje się Wam smieszne . że jak dorosły człowiek ma rybki a akwarium albo węża to jest ok. Ale jak chce mieć świnke morską to wydaje się to innym ludziom 'śmieszne' pozdrawiam, to nie jest żart.
Niektórym może sie tak wydaje, dla mnie to śmieszne nie jest. Ja mam dwa prosiaczki, a już 'troche' jestem dorosła ;) jako dziecko nie miałam, podobały mi się, ale bez przesadnej czułości. Teraz uwielbiam je, ich piszczenia - choć o 2 w nocy nie jest to już takie ekscytujące :D
Nickol
Posty: 45
Rejestracja: 06 lipca 2010, 15:08
Lokalizacja: Inowrocław

15 lipca 2010, 22:31

Ja mam dwie świnki rozetkowe od hodowcy. Na tyłku maja wielkie pióropusze. To zwierzątka często spotykane, ale nie jakieś mieszańce. Niestety w przypadku rasowych mogą wystąpić choroby genetyczne :(
Nickol
Posty: 45
Rejestracja: 06 lipca 2010, 15:08
Lokalizacja: Inowrocław

16 lipca 2010, 09:32

W swoim krótkim życiu miałam 5 świnek morskich. Moja ulubienica zdachła w wieku 3 lat :cry:
Potem miałam 2 ale wykończył je weterynarz (dla wszystkich w okolicach inowrocławia przestrzegam przed xxxxxxx Dali mi leki, które tylko pogorszyły sprawę. Rodzynke i melcie wykończyła głupia grzybica.)
Teraz mam 2 rozetki z jednego miotu. To samce i jest z nimi wiele radości. Świnki morskie to idealne zwierzątka, mało kłopotliwe, lubią towarzystwo i przytulanie :D
luśka
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2010, 07:01

28 września 2010, 07:10

na caviarnie jest duzo swinek do adopcji...
luśka
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2010, 07:01

28 września 2010, 07:11

a ja sama mam 3 swinie morskie :twisted:
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty: 29
Rejestracja: 02 listopada 2010, 14:43

04 listopada 2010, 15:02

Ja również należę do CAVIARNI - i zachęcam do adopcji! Sama miałam 3 świnki, teraz zdecydowałam się na psa :)
luśka pisze:a ja sama mam 3 swinie morskie :twisted:
Świnie? :twisted: ? Nie wyglądasz na kochającego hodowcę ... ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 listopada 2010, 23:45

jedni mówią świnie , ja na swoją mówię świntucha, a w gabinecie jak przyjdzie taka pokaźna , że jest szersza niź dłuższa to do właściciela mówię , że ma pięknego tucznika ( trafia to szybko - bo często są bardzo otyłe świnki , nie przekarmiajmy ich niech wyglądają jak świnki nie świnie , tuczniki itp.)
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty: 29
Rejestracja: 02 listopada 2010, 14:43

10 listopada 2010, 11:30

A ja mówię grubasek, ale diabelska buźka mnie wkurzyła xD
danielw_2
Posty: 10
Rejestracja: 12 listopada 2011, 15:25

12 listopada 2011, 15:54

Witam,
tak się złożyło, że ja jako dorosły sobie kupiłem 2 świnki morskie na mikołaja 3 lata temu.
Od dziecka zawsze miałem świnki, więc brakowało mi ich.
Teraz moje zdadko liczy 7 sztuk. Świnki zaxęły sie rozmnażać i było bardzo wesoło i ciekawie. Max miałem 22 świnki razem z młodymi w jednym czasie. Wszystkie świnki porozdawałem.
Mam bardzo dużą klatkę na kułkach 3 poziomową więc się doskonale mieściły. Na każdym piętrze były młode :-).
Teraz mi zostało 7, samce wysterylizowałem aby więcej nie było świnek i jest ok.
A mój mały szczniak uwielbia świnki. One od niego nie uciekają, chyba że się gonią.
Więc uważam, nie ma przeciwskazań odnośnie wieku aby mieć świnki morskie.
Pozdrawiam,
Daniel
http://carmenmojpsiak.blogspot.com/
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość