ściółka dla królika z drzewa liściastego

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

zuza0919

28 sierpnia 2015, 19:54

Witam
Dzisiaj podczas wizyty u weterynarza dowiedziałam się, że mój królik ma alergie na żwirek z drzew iglastych. Chodziłam i szukałam w zoologicznych żwirku z drzew liściastych i nigdzie nie widze :( a jak szukam przez internet to albo jest napisane,że z drzew iglastych albo po prostu z drzewa ale już brak informacji z jakiego. Czy wiecie gdzie szukać albo znacie nazwy ???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 sierpnia 2015, 21:32

niestety zamówić najlepiej u stolarza trociny. Producenci jeszcze nie selekcjonują tak dokładnie drzewa do produkcji podściółek.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 sierpnia 2015, 21:32

niestety zamówić najlepiej u stolarza trociny. Producenci jeszcze nie selekcjonują tak dokładnie drzewa do produkcji podściółek.
disaster
Posty: 5
Rejestracja: 11 lipca 2016, 12:55

11 lipca 2016, 12:59

Jako, ze jestem znawczynią gryzoni, tak w przenośni, to pozwolę sobie nieco zaprzeczyć. otóż są p[podłoża z drewna lisciastego, bez zabrudzeń i zanieczyszczeń, jakie mogą się zdarzyć od stolarzy. Ja bym nie polecała takich wynalazków. trocina lisciasta jest dostępna. Jest czysta, zupełnie bez pyłu i do tego niedroga.
olivia98

16 sierpnia 2016, 18:33

A ja nie polecam trocin i przez króliczych weterynarzy nie są polecane dla królików. Jeśli nie ma żwirku liściastego, można spróbować z celuluozowym. Jest bardzo lekki i wydajny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość