rybki

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

28 sierpnia 2008, 21:00

witam.będe miała rybki.tyle podłóż jest do wyboru i niewiem na które się zdecydować.liczę na pomoc. :wink: pozdrawiam
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

31 sierpnia 2008, 21:48

Najlepiej kupić piasek gruboziarnisty dlatego bo korzenie roslin bede mogly w nim 'oddychac'. MOże też być żwir ze żwirowni , ale nie może być zbyt dobry i zawierać glinę, gdyż korzenie będą w nim gnić. Piasek należy dokładnie umyć tak, aby woda po jego wzruszeniu była kryształowo czysta.W akwariach, w których rośliny odgrywają sporą rolę (SA, Azja) lepsze będą tzw. kamyczki akwarystyczne, o ziarnistości od kilku do kilkunastu milimetrów.
Myśle że twoje nowe akwarium warto ozdobić kamieniami, które powinnny być gladkie , bez świecącyhc punktów !
Albo korzeniami to też bardzo atrakcyjny element do akwarium. Także łupina orzecha może byc bardzo prostą i łatwa kryjówką dla rybek.
Powodzenia w zakąłdaniu akwarium i oby było piękne :D
Gość

01 września 2008, 17:10

dzięki.jednak wezmę żwirek i dam kilka łupinek orzecha sporo roślinek.mam nadzieje że naprawde będzie ładne.dobze że ktoś tu zajrzał bo myslałam ze bedzie pusto.a co myslisz o kolorowym podłożu?
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

01 września 2008, 21:26

Myslę ze to dod ATRAKCYJNOSCI TWOEJMU NOWEMY AKARIUM. mysle ze nie zaszkodzi , nawet przeciwnie doda kolorystki i optymizmu ^^
Gość

02 września 2008, 20:45

dzięki za pomoc.wezmę zielony.jeszcze raz dzięki.a dla innych mam wiadomośc.nawet jak by było niewiem jak późno to zawsze piszcie.jeszcze pewnie się to komuś przyda.jeszcze raz stokrotne dzięki. :wink: :) :D
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

02 września 2008, 21:18

Barwiony żwir to chłam, często farbuje i ryby się podtruwają.
Gość

03 września 2008, 21:25

już jest tak postanowione że dno bedzie niekolorowe ponieważ niechce żeby rybki w moim akwarium pływały do góry brzóchem :lol: a będzie dużo kamieni które już były naturalnie w barwie np.żółtej czy czarnej w kropki :lol: :lol: .ale piszcie jeszcze napewno wszystko się przyda jak nie mnie to komuś innemu.jeszcze raz wielkie dzięki.
Gość

20 listopada 2008, 14:54

Ja mam rybki juz dlugi czas.
Mialam nie raz kolorowy zwirek i nic sie nie dzialo. teraz mam piasek po jednaj stronie i po drugiej wieksze kamienie. i na srodku duza musze. roslinek nie mam, poniewaz nie mam glonojada, a nie chce miec akwarium cale w glonach:) filtr to podstawa. mozesz tez przykleic sobie na tylnia sciane specjalna tapete:)
a jakie bedziesz miala rybki?
Gość

03 lutego 2009, 13:03

mam 5 welonów, glonojada i będe miała takie przeźroczyste którym widać szkielet.niestety zapomniałam jak one się nazywają. :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Tipsyiblond
Posty: 12
Rejestracja: 24 listopada 2008, 20:49
Lokalizacja: Kraków

08 lutego 2009, 21:12

Anonymous pisze:mam 5 welonów, glonojada i będe miała takie przeźroczyste którym widać szkielet.niestety zapomniałam jak one się nazywają. :oops: :oops: :oops:
Te przezroczyste to może neonki albo zwinniki? :wink:
Gość

11 czerwca 2009, 23:13

Tipsyiblond pisze: Te przezroczyste to może neonki albo zwinniki? :wink:
A nie czasem sumiki szkliste :D
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty: 29
Rejestracja: 02 listopada 2010, 14:43

04 listopada 2010, 15:08

Ja mam 80 cm akwarium, z jasnym żwirkiem, grzałką, filtrem, światełkiem, kamieniami, muszlami i roślinkami. Sama posiadam 8 rybek - między innymi Gurami, Skalary, Mieczyki, oraz kilka rybek, których nazw nie pamiętam. Jadę teraz po krewetki amano :D
Karmię je 3 pokarmami firmy Tropical - Vitaly & Color - Witalizujący i koloryzujący, Spirulna Flakes - roślinny i podstawowy - Supervit :lol: Oczywiście dawkuję im to - karmię je porządnie, 1 dziennie, tak by porcja zniknęła w 5 minut.
Phoeniks
Posty: 1
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 17:27

02 lutego 2011, 20:58

Barwiony żwir albo farbuje wodę albo z czasem farba się z niego ściera.
Co do połączenia welonów i innych ryb, w tym przypadku sumików szklistych, jestem na nie. Ludzie, kiedy zakładacie akwarium poczytajcie wcześniej o rybach, o ich zachowaniu, żywieniu a przede wszystkim o zakresie temperatur jaki dany gatunek toleruje.. Welony to ryby nie wymagające zbyt wysokiej temperatury, grzałka jest niewskazana, najlepiej czują się w temperaturze 17-20*C, sumik szklisty wymaga 21-26*C.

Ja mam u siebie baniaczek 200 litrów: gupiki, neony, kiryski i krewetki red cherry. Podłoże to mieszanka żwirów i piasku, do tego oczywiście rośliny, kilka ozdób z piaskowca i korzeń.
kropka pl

05 marca 2011, 21:06

Moim zdaniem najlepsze jest podłoże z małych kamyczków.
Sama mam rybki od 6-ciu lat i u mnie najlepiej sprawdziły się kamyczki :wink:
A ja mam 7 rybek w tym :3 skalary, 2 bocje wspaniałe, 1glonojada i 1 mieczyka :D
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

31 grudnia 2020, 09:27

Gość pisze:
28 sierpnia 2008, 21:00
witam.będe miała rybki.tyle podłóż jest do wyboru i niewiem na które się zdecydować.liczę na pomoc. :wink: pozdrawiam
Hej.
Ja w swoim akwarium miałam kamyczki ozdobne w różnych kolorach. Wymieniałam je co jakiś czas, żeby nadać akwarium nowego wyglądu. Myślę, że spokojnie znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie w sklepach zoologicznych. Chociaż tak jak ktoś już napisał, piasek też jest dobrym rozwiązaniem - zwłaszcza jeśli chodzi o rośliny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość