Prawdziwa dieta dla królika miniaturki- czytaj do końca

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

19 grudnia 2017, 13:51

[quote="Renuarda"]Miałam królika miniaturkę. Muszę przyznać, że oprócz ziarna, mleczy i marchewki uwielbiał dropsy jogurtowe. Żadne inne... :)[/quote]
Niestety dropsy śa nieodpowiedni dla królika.. Marchewek równiez nie powinien za dużo jeść, ziaren tym bardziej.
monikaika
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2018, 15:16

28 stycznia 2018, 20:03

ksiegowy pisze:Jak dla mnie, każdy który kupuje sobie jakiekolwiek zwierzątko musi posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na jego temat. To nie jest zabawka ani eksperymentalny przedmiot

Dokładnie, nie ma nic gorszego niż kupowanie królika z myślą, że to zabawka dla dzieci, a zwierzątku wystarczy tylko marchewka.
andreoli
Posty: 1
Rejestracja: 17 marca 2018, 11:24

17 marca 2018, 13:05

Miałem takiego króla w dzieciństwie, świetne zwierzątko. Oczywiście mama nauczyła mnie jak sie nim opiekować i czym musze go karmić. Oprócz typowej marchewki czy zieleniny dostawał dużo ziarna i innych króliczych przysmaków.
Lubię Uszatki

03 czerwca 2018, 22:07

Witam! Mieszkam na wsi, która jest mocno oddalona od miast, gdzie mogłabym kupić uszakowi granulat itp, więc je dużo trawy, pszenicy, sianka itp. Czy to źle?
Moj_wierciolek

01 lipca 2018, 14:40

Swojemu krolikowi (mały, ok. 1.5 m-ca) zdawałam siano zielenine liscie brokulow i kapusty i trochę marchewki i jabłka i... Zdechł. Właścicielka hodowli Eko powiedziała ze to od brokułów i kapusty bo to ponoć rozpycha i wzdyma brzuszki małych kroliczkow, dwa dni płakałam po króliku, a jakiś pseudo-dr pisze zeby podawać kapustę i liście brokolow, ja mam juz nowego królika ale tego juz nigdy mu nie podam
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

01 września 2021, 10:19

Moj_wierciolek pisze:
01 lipca 2018, 14:40
Swojemu krolikowi (mały, ok. 1.5 m-ca) zdawałam siano zielenine liscie brokulow i kapusty i trochę marchewki i jabłka i... Zdechł. Właścicielka hodowli Eko powiedziała ze to od brokułów i kapusty bo to ponoć rozpycha i wzdyma brzuszki małych kroliczkow, dwa dni płakałam po króliku, a jakiś pseudo-dr pisze zeby podawać kapustę i liście brokolow, ja mam juz nowego królika ale tego juz nigdy mu nie podam
Witaj ;)!
Niestety doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudna jest sytuacja po stracie najlepszego przyjaciela - nawet tego z futerkiem... Jeśli na szczęście już poradziłaś sobie z tą stratą i opiekujesz się nowym zwierzakiem, musisz poznać prawidłowe zasady karmienia.
Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnych karm, które wspierają cały organizm zwierzęcia w prawidłowym funkcjonowaniu. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów, które sprawdzą się doskonale w codziennym żywieniu Twojego zwierzaka.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/pol_m_Ptaki-i-gryzonie_Krolik-miniaturowy_Pokarm-dla-krolika-miniaturowego-30295.html
Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość