Prawdziwa dieta dla królika miniaturki- czytaj do końca

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dorotka28

16 sierpnia 2007, 21:38

mój Kubuś jest dość wybredny, jest kilka dobrych karm - granulatów na rynku, ale on gustuje jak na razie w Cuni Complete i Vita Special Regular firmy Vitakraft. Granulat Vitapolu też czasem kupuję, myślę, że ważna jest różnorodność.
anika*
Posty: 9
Rejestracja: 07 listopada 2007, 20:27
Lokalizacja: Czerwionka k/Rybnika
Kontakt:

10 listopada 2007, 14:17

moja ponad 6letnia królica do tej pory dostawała głównie granulat i sporadyczie (2x w tygodniu) marchewke czy liście kapusty, wiadomo latem mlecz i koniczynke, czy moge jej na starośc podawac takie urozmaicone jedzonko? czy jej układ pokarmowy da rade to przetrawić?
Natalisia123

30 marca 2010, 18:29

Nawet mi nie mów o króliczkach. :( .Miałam 2.tego samego kolorku.Maksio i Perełka.A mój tati musiał je oddać.Takiego spokojnego króliczka.:(
Awatar użytkownika
Blacky87
Posty: 4
Rejestracja: 23 marca 2011, 11:33

18 kwietnia 2011, 13:20

Vitapol to kiepski granulat. Królikom najlepiej podawać Cuni Complete firmy Versele Laga (dostępny w Krakvecie) albo Grainless Complete. Nie podajemy zwykłej kapusty ani sałaty, bo powodują wzdęcia. W grę wchodzi kapusta pekińska i sałata rzymska - te można podawać. Marchew i jabłko to tylko przysmaki - można je podać np. 2 razy w tygodniu w małych ilościach. Wszystkich właścicieli uszaków zachęcam do zapoznania się z zasadami żywienia i opieki nad królikami opisanymi przez Stowarzyszenie Pomocy Królikom na stroniexxxxxxxxxxxxxxxx
Chętnie odpowiemy też na wszystkie pytania.
Daria21

08 sierpnia 2011, 14:05

Witam wszystkich:) mam takie pytanko ja karmiłam swoja RAbisie karma firmy VITAKRAFT- w takim zielonym opakowaniu ciemnym <karma jedna z drozszych jakie widzialam na sklepowej polce >najwiecej dostawala jej zima bo latem jadla zielone i warzywa z dzialki od dziadka niczym nie pryskane . Chcialam spytac czy ta karma ktora jej podowalam jest jakosciowo dobra? bo jak wiadomo wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 sierpnia 2011, 12:21

ja osobiście witakrafta bardzo sobie cenie. Stara dobra firma, karmiłem ich pokarmami papugi, kanarki, chomika i trochę świnkę . Teraz zmieniłem na verselage i świniak szaleje za nią.
Tocha
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2011, 12:43

20 grudnia 2011, 13:42

Bardzo przydatne informacje na temat zywienia krolikow sa zawarte w PDF medirabbit http://www.medirabbit.com/PL/GI_disease ... ing_pl.pdf :)
lum0
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2011, 19:34

20 grudnia 2011, 19:12

Mój Mefi dostaje codziennie marchewkę, pietruszkę (jak jest sezon to jeszcze "zielone" do tego) dodatkowo, w zależności od tego co akurat jest w lodówce, jakiś fragment brokuła, kilka listków sałaty albo kapusty, seler. Karmę z paczki dostaje sporadycznie (raz na kilka dni wsypię mu do miseczki). Do siana ma dostęp cały czas. Ma 5 lat i jest zdrowy.
bojen
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 10:11
Lokalizacja: Chojnice

20 grudnia 2011, 20:14

Moje futro też "poleca" verselage / az uszy się trzęsą/
qrcacek
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 2011, 15:28

21 grudnia 2011, 09:09

dla naszych króli najlepsze warzywka i owoce! :) a nie jakieś sztuczne dropsy czy kolby.. karma oczywiście również rano i wieczorkiem w niewielkich ilościach (ja osobiście polecam firmę beaphar).. i do tego cały czas dostęp do sianka muszą mieć.. moja królewna jeszcze dostaje różne suszki zuzali.. :) i o :) jest zdrowa i wesoła :)
wojtass18
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2011, 21:12

22 grudnia 2011, 12:02

nasz uszak wcina verselage cuni complet noi oczywiście warzywka z siankiem, zero mieszanek, kolb i innych tym podobnych
evans7
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 12:42

26 grudnia 2011, 12:15

SzALoNy_KeAtChUp pisze:Jak narazie na rynki znalazłem :
21% włókna DUO CUNI firmy Versele-Laga (Belgia). U mnie futrzaki dostają go w zimę - w lato nie ma przebacz, zielenina, siano i zioła.
Ja podaję moim Cuni Complete :)
Kasia_gio
Posty: 2
Rejestracja: 17 listopada 2011, 10:30

29 grudnia 2011, 08:49

Mój Maki , jest króliczkiem wolnym od granulatu :D
Uważam ,że jest to najlepsza dieta dla naszych podopiecznych , dobrze dobrane , zbilansowane pożywienie , w końcu na wolności na pewno nie jadłby granulatu stąd moje stopniowe i powolne przejście na naturalny rodzaj diety .
Oczywiście można podawać również granulat wraz z zieleninką i suszkami , tylko nie przesadzać łyżka stołowa rano i wieczorem jak najbardziej wystarcza :)
little38
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2011, 12:54

20 stycznia 2012, 21:34

Moja 5 uszaków to również bezgranulatowce. Oczywiście nie krytykuję opiekunów karmiących granulatem:) Po prostu moje doświadczenie wskazuje, że odkąd odstawiłam granulat, uszaki chętniej jedzą tak ważne dla nich sianko.
modaline299
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 22:27

21 stycznia 2012, 20:13

Się bardzo cieszę, że w końcu ktoś propaguje prawidłowe odżywianie króliczków! Powinno się ulotki w sklepach zoologicznych rozprowadzać.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość