pałeczka ropy błękitnej i DZIECKO!!!! POMOCY!!!

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

febe656

25 października 2011, 04:35

witam
z gory przepraszam jak piszę na nieodpowiednim forum .... mam bardzo powazne pytanie, czy wie ktoś z was czy czlowiek może zarazić sie pałeczka ropy błekitnej od zwierzęcia? (konkretnie od szczura ) dodam, ze szczury sa naszymi zwierzetami domowymi, ale ostatnio zauwazyłam u jednego taka narosl na nodze ... poczytalam szczurze forum i padło tam stwierdzenie ze to paleczka tej okropnej bakterii, dopiero jutro ide ze szczurem do weterynarza a dzis chciałabym wiedziec nawet jesli to nie bylaby ta choroba czy to jest mozliwe i co nalezy zrobic zeby ograniczyc zarazenie do minimum ..... mam 6 letnia corke bardzo sie o nia boje .... szczury sa wypuszczane codziennie na dosc dlugie spacery :( prosze o szybka odpowiedz
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

25 października 2011, 08:52

Ogranicz kontakt dziecka, zdezynfekuj miejsca w których szczurek przebywał i nie wypuszczaj go chwilowo - najlepiej odseparować od towarzyszy . Na zwierzaki nałóż chwilowo kwarantannę - 1 - 2 dni bez spacerów , trudno, jakoś muszą przeżyć.Ważne jest że jakby sie potwierdziła Twoja teoria reszta zwierząt też nie zakaziła się.
I koniecznie zrobić badania o czym wiesz :)
I trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 października 2011, 00:29

mała szansa na tą pałeczke , ale musisz wykonać dokładne badania i do czasu uzyskania wyników ogranicz zwierzętom wychodzenie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość