nimfa

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

14 września 2006, 21:50

moja mama ma zamiar kupić papuge nimfe jednak prawie nic o niej nie wiemy . Czy mógłby ktoś opisać coś na temat pielengnacji i o jej wychowaniu
i o jej opiece oraz przydatne mi informacje
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 września 2006, 22:29

można o tym książke napisać. Warto kupić jaką książke o nimfach i poczytać. Lepiej zapytaj o szczegóły jakie Cię interesują na pewno ktoś pomoże.
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

15 września 2006, 14:17

Nimfy to wspaniałe ptaki - mam dwie. Moje są tak oswojone, że same przylatują po pieszczoty i nigdy nie mają dosyć głaskania po główkach :) Ale zanim kupisz nimfę, zastanów się czy możesz jej zapewnić wszystko to, czego potrzebuje. Ptak nie może być tylko ozdobą mieszkania i nie może cały czas siedzieć w ciasnej klatce! Musi mieć możliwość swobodnych lotów. Wiedz też, że nimfy bywają hałaśliwe, no i śmiecą. Łuski po ziarnach w promieniu 1m od klatki i kupki wszędzie gdzie tylko papuga usiądzie - to standard :) Polecam gorąco książkę pani Joanny Karockiej "Nimfy - o nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco". W tej chwili jest to zdecydowanie najobszerniejsza i najpełniejsza pozycja na polskim rynku. Napisz do mnie PW to podam Ci link do strony pani Joanny i do forum o papugach - to prawdziwa skarbnica wiedzy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

04 marca 2021, 09:32

Gość pisze:
14 września 2006, 21:50
moja mama ma zamiar kupić papuge nimfe jednak prawie nic o niej nie wiemy . Czy mógłby ktoś opisać coś na temat pielengnacji i o jej wychowaniu
i o jej opiece oraz przydatne mi informacje
Cześć ;) !
Na naszym blogu dostępnych jest seria poradników, która dotyczy prawidłowej opieki nad naszymi wszystkimi zwierzętami. Wśród nich kilka artykułów dotyczy właśnie papug. Jakie kwestie poruszamy? Przede wszystkim, jak prawidłowo się nimi opiekować, co lubią, a co je denerwuje. Czy to, jaki pokarm i klatkę wybrać.
W poradniku Opieka nad papużką fakty i mity poznasz najczęstsze błędy dotyczące pielęgnacji papug. A także dowiesz się, jak prawidłowo zajmować się papużką.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/opieka-nad-papuzka-fakty-i-mity/
Serdecznie zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

18 marca 2021, 08:56

Gość pisze:
14 września 2006, 21:50
moja mama ma zamiar kupić papuge nimfe jednak prawie nic o niej nie wiemy . Czy mógłby ktoś opisać coś na temat pielengnacji i o jej wychowaniu
i o jej opiece oraz przydatne mi informacje
najlepiej kupić poradnik jakiś albo skorzystać z fachowej pomocy. To temat tak obszerny i ważny że źródło informacji jest baaardzo istotne :) Poszukaj kogoś, kto posiada nimfę albo specjalizuje się w tym obszarze, żebyś nie zrobiła krzywdy jej
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość