myszoskoczki

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

07 września 2007, 17:52

Co jest lepsze dla myszoskoczka awarium czy klatka :?:
Jak mam go żywić :?: I jakie zabawki będą dla niego odpowiednie :?:
Awatar użytkownika
Katia80
Posty: 35
Rejestracja: 19 maja 2006, 18:39
Lokalizacja: Lublin

08 września 2007, 12:16

Ja przez kilka lat miałam myszoskoczki w akwarium poświnkowym, ale jednak chyba lepsza byłaby klatka.
Z zabawek miały kółeczko do kręcenia, które bardzo sobie chwaliły :wink:
Odwrócona do góry dnem doniczka z wybitym "przejściem" służyła im za sypialnię i pokój dziecięcy.
Jadły to, co gryzonie: ziarenka, marchewkę, etc.

Uwaga, są bardzo płodne i mają duże mioty, mogą też zjadać swoje noworodki (co mi zdarzyło się kilka razy :( )

Niestety, jeden samczyk umarł z powodu nowotworu. Wielka gula na brzuszku została usunięta, niestety, odnowiła się po dwóch miesiącach i nie można było juz mu pomóc :(
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

10 września 2007, 12:18

Myszoskoczki są bardzo wrażliwe na przeciągi i trochę lepiej się czują w akwarium, oczywiście z pokrywą. Moje myszoskoczki mieszkały właśnie w sporych rozmiarów akwarium i chyba sobie to chwaliły. Klatka jest wygodniejsza do czyszczenia, tyle że będzie stale obgryzana przez zwierzątka. Przestrzegam też przed "chomiczymi" ażurowymi kołowrotkami. Lepiej kupić pełny - będzie bezpieczniejszy i dla łapek i ogonka myszoskoczka.
bezag
Posty: 20
Rejestracja: 21 listopada 2008, 22:21
Lokalizacja: sanok

24 listopada 2008, 16:17

tak lepiej akwarjum sama mam hodowle
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość