Królik- coś się dzieje z oczkiem ;(

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

oOoShaNtioOo
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 15:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Kontakt:

28 grudnia 2007, 18:29

Tosia w wakacje miala cale czerwone, zaropiale oko. Okazalo sie, że to zapalenie spojowki. Miala zapisane antybiotyki i jej przeszlo. Jednak ostatnio zauwazylam, ze z tego oczka wyplywa taka biala, czasem przezroczysta wydzielina :? .Bylam u weta. Najpierw dala mi Optex i kazala przemywac. Nie przeszlo, poszlam jeszcze raz. Zapisala Dexamytrex i kazala za tydzien przyjsc do kontroli. Tez nie pomoglo, wiec zapisala Dicortineff. Tez nie pomaga. Teraz kazala mi wykupic Oxycort i smarowac nim oko. Dała jej też 2 zastrzyki przeciwzapalne. Po tygodniu wydzielina rowniez nie ustepuje. Wszystko robilam dokladnie tak, jak mi poradzila wet. Co moze byc Tosi? ;( To jest taka biala, albo przezroczysta wydzielina tylko z prawego oczka. Mala zachowuje sie normalnie. Nie jest apatyczna, je i pije normalnie. Od jakiegos tygodnia siusia brazowym moczem. Mozliwe ze to jest od antybiotyku?? Co może być Tosi?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2007, 22:52

zrobiłbym wymaz z worka spojówkowego. Jeśli wyjdzie jałowy lub flora mało patogenna przyjrzałbym się drożności przewodów łzowych i górnym trzonowcom.
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

15 stycznia 2021, 08:57

oOoShaNtioOo pisze:
28 grudnia 2007, 18:29
Tosia w wakacje miala cale czerwone, zaropiale oko. Okazalo sie, że to zapalenie spojowki. Miala zapisane antybiotyki i jej przeszlo. Jednak ostatnio zauwazylam, ze z tego oczka wyplywa taka biala, czasem przezroczysta wydzielina :? .Bylam u weta. Najpierw dala mi Optex i kazala przemywac. Nie przeszlo, poszlam jeszcze raz. Zapisala Dexamytrex i kazala za tydzien przyjsc do kontroli. Tez nie pomoglo, wiec zapisala Dicortineff. Tez nie pomaga. Teraz kazala mi wykupic Oxycort i smarowac nim oko. Dała jej też 2 zastrzyki przeciwzapalne. Po tygodniu wydzielina rowniez nie ustepuje. Wszystko robilam dokladnie tak, jak mi poradzila wet. Co moze byc Tosi? ;( To jest taka biala, albo przezroczysta wydzielina tylko z prawego oczka. Mala zachowuje sie normalnie. Nie jest apatyczna, je i pije normalnie. Od jakiegos tygodnia siusia brazowym moczem. Mozliwe ze to jest od antybiotyku?? Co może być Tosi?
hej, mój królik też miał kiedyś podobną przypadłość. Odwiedziliśmy weterynarza, a ten przepisał specjalne krople z antybiotykiem. Po kilku dniach problem zniknął. Nie pamiętam niestety nazwy tych kropel, ale myślę, że musisz odwiedzić weterynarza jeszczeraz - może warto przemyśleć zmianę lekarza?
Pozdrawiam
magdak2000
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2021, 11:54

23 stycznia 2021, 11:57

Ze zwierzakami jest jak z ludźmi ważna jest dobra diagnoza. Dobry lekarz jest w tym wypadku na wagę złota. Szukanie porady na stronach www może być niestety nieskuteczne.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

02 lutego 2021, 09:45

Tak jak juz ktoś napisał. Konieczn będzie wizyta u lekarza. Niestety, szukanie porad na forach, zwłaszcza w takich zdrowotnych kwestiach może nie przynieść całkowitej satysfakcji i wyleczenia...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość