jakie zwierzątko dla starszych osób?

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

inkol
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2014, 11:53

28 sierpnia 2014, 11:56

Kot to dobry pomysł, nie trzeba go wyprowadzać, bawić się można z nim nie ruszając z miejsca (siedzisz na fotelu i ruszasz jakimś sznurkiem). Dodatkowo zawsze przyjdzie i się przytuli, ogrzeje stopy itp.
lyliana
Posty: 1
Rejestracja: 05 września 2014, 10:53

05 września 2014, 10:55

Tak jak wypowiedź wyżej, kot dla osoby starszej to chyba najlepsze rozwiązanie. Jeżeli ta osoba jest w stanie sama wychodzić itd to można też kupić jakiegoś małego psa, typu jamnik. Wszystko chyba zależy od kondycji osoby dla której kupujemy zwierze

profesjonalne strony www opole administracja facebooka
ElzOny7
Posty: 3
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:48

14 grudnia 2014, 16:18

Ja też bym polecił żółwia lądowego. Aczkolwiek mały pies też jest dobrym pomysłem, jeśli starsza osoba mieszka w domu i nie stanowi to dla niej problemu z wychodzeniem psa.
szaloNa21
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 07:56

28 stycznia 2015, 08:32

Zgadzam sie z opinią przedmówcy, żółw lądowy to trafione zwierzątko dla starszych osób :D :D :D
KarolekBolek
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 10:53

28 stycznia 2015, 10:57

Proponuje kota , dachowca ze schroniska. nie gubi prawie wcale włosów, nie trzeba go kąpać i czesać , sam sobie poradzi, załatwia potrzeby do kuwetki a nawet wystarczy go wypuszczać na dwór jeśli jest możliwość , mało je i nie szczeka na sąsiadów. można do niego pogadać i będzie super wdzięczny,że zabrało się go z więzienia jakim jest schronisko dla zwierząt.
----------------
joaSia66
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:53

30 stycznia 2015, 15:13

Kot to świetny pomysł, na pewno nie sprawi starszym osobom kłopotu. Jest mniej wymagający niż pies jeśli chodzi o spracery.
kamila87
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 11:37

03 kwietnia 2015, 11:45

Moja babcia ma kanarka i to jest najlepsze rozwiazanie dla starszych osób. Podobnie jeśli chodzi o papugi. Zwłaszcza te gadające, przy okazji doskonałe towarzystwo także do porozmawiania doskonałe. I wesoło przy okazji jest. Jednak wiadomo, ze ta gadające papugi sa bardzo drogie. I zyja długo! Jednak kanarki, małe papużki - te zwierzątka z pewnością umilą życie starszym osobom.
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

10 lutego 2021, 09:31

nekko pisze:
13 października 2012, 16:06
Witam

Mam nietypowy temat. Moi rodzice zawsze byli miłośnikami zwierząt: a to psy a to koty, ostatecznie gołębie karmione na parapecie z ręki... Aktualnie jedynym zwierzęciem (nie licząc udomowionych gołębi i kotów przyblokowych) jest mój pies, wpadający czasem z wizytą. Ze względu na wiek i zdrowie moi rodzice są skazani na blokową nudę a to niestety rodzi konsekwencje postępującej demencji. Żeby pobudzić ich do działania, chciałabym im "zafundować" jakieś zwierzątko, które mogliby karmić, niańczyć itp. Z racji powyższego zwierzę musi spełniać następujące warunki:
- instynkt żywnościowy przed przekarmianiem i zagłaskaniem
- wrodzone lenistwo lub terytorializm (żeby było wiadomo, gdzie jest, zwłaszcza jeżeli zostanie wypuszczone z klatki)
- nie może być psem (spacery) ani kotem (mój pies) ani żółwiem (niekoniecznie chcemy, żeby zwierzątko odziedziczyły nasze wnuki).

Myślałam o małym chomiku lub ptakach, jednak boję się przegryzionych kabli lub śmietnika wokół klatki. Proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami, jakie zwierzę byłoby odpowiednie.
Może papużki? Będą i bezpieczne w tej sytuacji i dostarczą rozrywki dla rodziców :) warto przemyśleć
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

12 lutego 2021, 08:14

Hej, ja właśnie myślę nad zaktywizowaniem moich rodziców. Chciałam im kupić jakieś zwierzę, żeby musieli się nim opiekować. Wyjście z domu, wspólne zabawy będą dla nich świetną aktywnością, tylko teraz pytanie - jaką rasę wybrać?
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

12 lutego 2021, 08:52

iz4a pisze:
12 lutego 2021, 08:14
Hej, ja właśnie myślę nad zaktywizowaniem moich rodziców. Chciałam im kupić jakieś zwierzę, żeby musieli się nim opiekować. Wyjście z domu, wspólne zabawy będą dla nich świetną aktywnością, tylko teraz pytanie - jaką rasę wybrać?
Witaj! Wybór rasy dla osób starszych musi być bardzo przemyślany. Pies może nie tylko świetnie umilić czas czy zaktywizować rodziców, ale jeśli zostanie źle dobrany może stanowić problem. Warto zatem rozsądnie i odpowiedzialnie podejść do tematu. Chętnie Ci w tym pomożemy ;)
Na naszym blogu znajdziesz masę artykułów charakteryzujących poszczególne rasy psów. W naszym odczuciu najlepiej sprawdzą się rasy małe. Psy są z reguły spokojne, wymagają opieki i zabawy. Natomiast nie będą uciążliwe i trudne do opanowania.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/artykuly/kategoria/psy/rasy-psow/
Zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

18 lutego 2021, 08:31

iz4a pisze:
12 lutego 2021, 08:14
Hej, ja właśnie myślę nad zaktywizowaniem moich rodziców. Chciałam im kupić jakieś zwierzę, żeby musieli się nim opiekować. Wyjście z domu, wspólne zabawy będą dla nich świetną aktywnością, tylko teraz pytanie - jaką rasę wybrać?
wydaje mi się że to musi być spokojna rasa w miarę, która nie potrzebuje dużej dawki ruchu (zwłaszcza na świeżym powietrzu). Też pytanie, czy rodzice mieszkają w bloku czy w domu, od tego też będzie wybór zależał w sumie. Moim zadaniem najlepiej sprawdzi się jakaś mała rasa, np shih-tzu czy szpic miniaturowy :wink:
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

24 marca 2021, 09:14

iz4a pisze:
12 lutego 2021, 08:14
Hej, ja właśnie myślę nad zaktywizowaniem moich rodziców. Chciałam im kupić jakieś zwierzę, żeby musieli się nim opiekować. Wyjście z domu, wspólne zabawy będą dla nich świetną aktywnością, tylko teraz pytanie - jaką rasę wybrać?
Mieszkają w domu czy w bloku? Bo to w sumie w pewien sposób też determinuje wybór zwierzaka. Wydaje mi się że najbezpieczniej będzie postawić na jakieś małe rasy. One potrzebują uwagi, ruchu, ale nie będą tak męczące i absorbujące jak większe rasy :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość