Jaka papuga?

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

maczek1
Posty: 72
Rejestracja: 02 czerwca 2021, 07:47

11 sierpnia 2021, 10:19

Hej! Planuję kupić papugę. To będzie moja pierwsza, dlatego nie wiem na jaką się zdecydować. Czy możecie polecić? 8)
JJanka
Posty: 75
Rejestracja: 21 maja 2021, 07:54

12 sierpnia 2021, 09:49

cześć :D myślę, że rozpoczynając przygodę z papugami warto wybrać te bardziej spokojne. Czyli np. żako, szkarłatki, senegalki oraz piony. Z łatwością poradzisz sobie z opieką nad nimi no i nauczysz się działania i opieki, które będą potrzebne póxniej, przy bardziej wymagających ptakach
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

12 sierpnia 2021, 09:56

Witaj!
Na sam początek najlepszym rozwiązaniem będą spokojne papugi. Dlaczego? Ponieważ decydując się na nie zyskasz pewność, że z łatwością poradzisz sobie z wszelkimi obowiązkami i działaniami, które należy podjąć przy opiece nad papugami.
Natomiast jeśli potrzebujesz fachowej wiedzy na temat opieki nad ptakami, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. W poradniku Opieka nad papużką fakty i mity znajdziesz informacje, które przełożą się na Twoją opiekę nad papugą.

Zapraszamy do lektury![
code]https://www.krakvet.pl/artykuly/opieka-nad-papuzka-fakty-i-mity/[/code]

KrakVet.pl
Edek8222
Posty: 5
Rejestracja: 30 stycznia 2023, 11:52
Lokalizacja: Warszawa

30 stycznia 2023, 12:10

Lektura jak najbardziej ciekawa, nie wiedziałem, że będzie aż tak interesująca. Mam nadzieje, że takie lektury będą częściej dodawane i będą o różnych gatunkach ptaków.
Vet4u
Posty: 540
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 12:16

Witam,
Ze względu na status początkującego właściciela papugi warto rozważyć papużki faliste lub nimfy.
Są to jedne z podstawowych gatunków papug, które są warte uwagi na początku drogi z tymi ptakami.
Należy pamiętać o zapewnieniu im także odpowiednich warunków. Papugi powinny być także trzymane w parach oraz potrzebują dużo swobody, troski i zainteresowania ze strony właściciela!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Krakvet.pl:
https://www.krakvet.pl/pol_m_Pozostale- ... 30153.html
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
wiedzainatura
Posty: 15
Rejestracja: 12 października 2022, 09:07

02 czerwca 2023, 14:20

Papuga falista (Melopsittacus undulatus): To jedna z najbardziej popularnych papug domowych. Są przyjazne, łatwe do hodowli i mają piękne ubarwienie.

Kakadu żółtoczelny (Cacatua sulphurea): Kakadu żółtoczelny jest wspaniałym towarzyszem, znany ze swojego wesołego i kochającego charakteru. Potrzebuje jednak odpowiedniego zaangażowania i czasu.

Nierozłączka (Agapornis): Nierozłączki to małe, kolorowe papugi o żywym charakterze. Są towarzyskie i mogą tworzyć silne więzi z właścicielami.

Aleksandretta wielka (Psittacula eupatria): Ta papuga jest spokojniejsza i łatwiejsza w opiece niż niektóre inne gatunki papug. Ma piękne ubarwienie i może nauczyć się kilku prostych komend.

Papużka falista (Forpus coelestis): To miniaturowa papuga o żywym charakterze. Są aktywne i lubią spędzać czas na zabawie.

Papuga monachijska (Myiopsitta monachus): Papuga monachijska, znana również jako papuga nierozłączka argentyńska lub nierozłączka monachijska, jest stosunkowo łatwa w hodowli i ma inteligentny charakter.

Papuga grzywiasta (Poicephalus senegalus): To mniejsza papuga o pięknym ubarwieniu. Są inteligentne i mogą być łatwe w treningu.

Kakadu różowogłowy (Cacatua leadbeateri): Kakadu różowogłowy to papuga o pięknym wyglądzie i interesującym zachowaniu. Wymagają jednak odpowiedniej opieki i zaangażowania.

Amazonka żółtoczelna (Amazona ochrocephala): Amazonki są znane z inteligencji i zdolności do naśladowania ludzkich dźwięków. Wymagają jednak dużo uwagi i stymulacji.

Papuga rózgosternna (Brotogeris versicolurus): Papugi rózgosternne to mniejsze papugi o pięknych kolorach. Są towarzyskie i mogą tworzyć silne więzi z właścicielami.

Przed podjęciem decyzji o posiadaniu papugi, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z wymaganiami opieki i potrzebami konkretnego gatunku. Każda papuga ma swoje własne unikalne cechy i potrzeby, dlatego warto dobrze przygotować się przed przyjęciem nowego zwierzaka do domu.
marek38
Posty: 10
Rejestracja: 04 września 2022, 09:54

11 września 2023, 19:27

Wielkie dzięki za wszelkie porady w tym temacie.

Reklama : detektyw Londyn
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość