Jaka karma dla swinki morskiej?

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

28 sierpnia 2007, 21:33

Dotychczas używałam Vitapolu lub Vitakraftu dla mojej świnki. Nie wiem czy to dobry wybór, czy są może dużo lepsze pokarmy? Słyszałam że od ziarenek lepszy jest granulat, czy to prawda?
Proszę o odpowiedz.
Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

30 sierpnia 2007, 21:33

P{roszę odpiszcie!!!
Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

30 sierpnia 2007, 21:33

Proszę odpiszcie!!!
Awatar użytkownika
Zozolka10
Posty: 96
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:37

31 sierpnia 2007, 15:57

Hmmm ja mam swinke morska, karmie ja vitapolem mieszanka podstawaowa. Swinka jest pieknym okazem zdrowia. Granulatu jeszcze nie probowalam.
Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

03 września 2007, 13:57

Prosze o więcej odpowiedzi!
motylek1007
Posty: 28
Rejestracja: 18 października 2007, 10:34

18 października 2007, 11:09

Vitapol jesy średnia karma dla prosiaczka, jednak najczesniej spotykana w zoologach.

Ja polecam Cavie Duo lub Complete.
Granulanty są zdrowsze i jedzone do konca przez świnke, przy okazji ścieraja ząbki sobie :)
Gooość

22 października 2007, 20:53

Polecam karmy Versele - Laga, Herbal Pets, Witte Molen :wink:

Szczerze to w zyciu nie dałabym moim zwierzakom vitapolu, zbyt duzo barwionych chrupków. :roll:
Awatar użytkownika
shunay
Posty: 30
Rejestracja: 22 lipca 2005, 13:18
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

23 października 2007, 10:43

Ja moje świniaczka karmie karma z vitacraft. Obecnie moja świnka ma 3 miesiące wiec podaje vitacraft dla świnkę juniorków, później przejdę na ta regulary i oczywiście jak ktoś ma świnkę starsza niż 7 lat polecam dla seniorkow ;)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
*nicia*
Posty: 2
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 13:37

30 października 2007, 13:26

A ktora karma zawiera najmniej lucerny? bo moja jej nie je a z jednejkarmy co kupowalam niemieckiej jak zaczelam bawic sie w kopciuszka i odzielac jak od reszty o na 1kg karmy pol kilo mialam samej lucerny ktora zanioslam sasiadki krolikowi. Czy bedzie jadla granulat jak nie wyjada z karmy za bardzo lucerny?
Awatar użytkownika
shunay
Posty: 30
Rejestracja: 22 lipca 2005, 13:18
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

31 października 2007, 09:46

W składzie karm Vitakrafta które kupuje w Niemczech nie zauważyłam w składzie lucerny. Ostatnio dokupiłam nową karmę, coś w stylu musli, bardzo ładnie pachnie, produkty naturalne Vitakraft Life Sunshine. Do wyboru było kilka smaków ja wybrałam z dodatkiem orzecha, pomarańcza i Witaminy C- mojemu ścinkowi posmakowała karma. Zauważyłam nawet, że bardziej podchodzą mu produkty z Vitakrafta niz z innych firm. Świnek miał w klatce kolbę jeżeli dobrze pamiętam to z vitapola i przez 2 tygodnie nawet na nią nie popatrzał :roll: Dwa dni temu dałam mu kolbę z vitakrafta i widzę jak co trochę podskubuje. Świetne są te produkty z Vitakraftu, zwłaszcza jak wejdę w Niemczech do sklepu zoologicznego, masa produktów, mają również tam podział na karmy dla świnek morskich krótkowłosych, rozetek i tych anglorek czy jak one się tam zwą te z tym długim włosem :P Mam jednak inny problem, mój świnek jest jeszcze młody i nie ma narazie problemu z ząbkami, jednak nie interesuje się wapienkiem, ani solą, ani patykami z drzew owocach :roll: czym mogę zachęcić jeszcze świnka do zdzierania ząbków? :?:

Macie tutaj jeszcze fotkę tej karmy Vitakraft Life Sunshine może spotkacie w PLObrazek
Daisy1
Posty: 32
Rejestracja: 23 listopada 2007, 19:30

29 grudnia 2007, 01:35

Moje świnki dostają czerstwe kromki chleba, ale takie wysuszone naprawdę na wiór, chętnie je chrupią, też nie lubią wapienka, soli a i gałązki im średnio odpowiadają...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość