Fretka

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Iwona K.

31 marca 2007, 13:17

Witam.Od kilku miesięcy wraz z rodziną zastanawiamy się nad zakupem fretki.W naszym domu jest już pies,koty i chomik.Czy fretka w takim towarzystwie będzie czuła się dobrze?Nieporozumieniem byłoby więzienie zwierzaka w klatce,lub izolowanie w osobnym pomieszczeniu bo ma to być pełnoprawny członek rodziny.Jeśli już decyzja zapadnie to jakiej płci zwierzątko wybrać?
Pewnie w tym temacie zadam jeszcze sporo pytań i mam nadzieję ,że na forum są właściciele tych sympatycznych futrzaków.Bardzo liczę na waszą pomoc i rady.
Magda_Oska

01 kwietnia 2007, 15:54

Fretka z psem czy kotem może się dogadać, oczywiście nie jest to regułą, wszystko zależy od charakterów zwierzaków. Są fretki, które nie tolerują innych zwierzaków. A jeśli chodzi o chomiki... no to przynajmniej fretka będzie miała świeżą przekąskę :D No niestety, ale fretka i gryzonie to kiepskie połączenie.
Płec nie ma znaczenia. wszystkie fretki są wyjątkowe. Jeśli chodzi o samiczki to może u nich wystąpić ruja permanentna, ropomacicze, sterylka jest droższa od kastracji samców, no i są mniejsze.
Samce w okresie ruji intensywnie pachną (samiczki w sumie też :) ) Kastracja ten zapach trochę zmniejsza :D Da się z tym żyć :D

Jak chcesz poczytać więcej i fachowo na temat fretek to zapraszam na stronkę http://www.fretki.org.pl
Iwona.K

01 kwietnia 2007, 16:21

Czy naprawdę to wszędobylskie stworzonko może mi chomika z klatki wyciągnąć? :?Nie chcę by go ktoś zjadł :cry: Dla kocich domowników chomiś po prostu nie istnieje.
Awatar użytkownika
magia
Posty: 21
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 14:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

05 kwietnia 2007, 14:22

niestety fretka to takie stworzonko które z wydobyciem chomika z klatki nie miało by problemów. Fretki mimo że malutkie mają dużo siły i bez większych problemów potrafią lodówkę otworzyć a co dopiero klatkę. W każdym razie jeżeli jesteście w stanie zagwarantować że fretka nie będzie miała wstępu do pokoju gdzie mieszka chomik oki ale w innym wypadku ja bym nie ryzykowała. Z psami i kotami tak samo bywa różnie, moje fretki z psami dogadują się świetnie, a co do kotów to nie wiem bo kota na oczy nie widziały.
Awatar użytkownika
weronkaka
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2008, 12:52
Lokalizacja: wrocław

20 lutego 2008, 13:13

niestety- fretka w domu- oznacza koniec dla chomików.

różnie bywa z psami- niektóre psy dogadują się z potworami,
chociaż taka moja zuzka (fretka) uwielbia dokuczać psom.
mimo, że zuz to jest bąbel malutki.

z kotami nie było dotychczas większych kłopotów- ale to różnie być może.
wszak zdarza się- że nawet fretka z drugą fretką się nie zgodzi.
Pałka
Posty: 2
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

11 marca 2008, 19:57

Ja bym radziła jakieś zabezpieczenia dodatkowe dać na drzwiczki od klatki chomików. Moja fretka boi się raczej dużych psów, ale z tymi małymi jakoś sobie daje rade, a nawet je dręczy i zaczepia :D Co do kotów, to raczej bym je trzymała z daleka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość