Fretka - chłoniak

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

monifoto
Posty: 2
Rejestracja: 23 października 2016, 11:24

26 października 2016, 23:00

Witam wszystkich, mam fretkę z dużą śledzioną i podejrzeniem chłoniaka (stwierdzone na podstawie biopsji węzłów chłonnych).

Lekarz mówi, że nie ma sensu wycinać śledziony bo o ile fretka nie dozna jakiegoś urazu, to nie powinna pęknąć. A to i tak nie pomoże bo zajęte są węzły chłonne. Odnośnie nowotworu: oczywiście lekarz bezradny: chemioterapia albo sterydy, ale ani jedno ani drugie raczej specjalnie nie pomoże, a wręcz możemy się spodziewać sporych skutków ubocznych.

Odnośnie śledziony: rozmawiałam z paroma osobami, które mają doświadczenia z fretkami i powiedziały, że im też lekarze mówili, że śledziona nie pęknie, a pękła.

Nie wiem co robić: wycinać, nie wycinać?

Jak leczyć chłoniaka? Czy ktoś ma doświadczenia z naturalnymi metodami leczenia - coś pomogło ?
monifoto
Posty: 2
Rejestracja: 23 października 2016, 11:24

20 grudnia 2016, 16:30

Nikt nic ?
Awatar użytkownika
szejk01
Posty: 2
Rejestracja: 25 grudnia 2016, 15:22

27 grudnia 2016, 20:39

Up... Mam to samo pytanie...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 stycznia 2017, 09:26

niestety w przypadku śledziony to istny totolotek. Nie da się jednoznacznie napisać , że nie pęknie i w drugą stronę , że pęknie. Można jej nie usuwać , ale pilnie obserwować ją jak i zwierzę, można też jeśli widać , że się powiększa usunąć dla bezpieczeństwa, ale w przebiegu choroby nic się nie zmieni. A już samo leczenie chłoniaka musisz skontaktować się z osoba specjalizującą w leczeniu onkologicznym,.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość