Chomik - stup przy uchu

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Wiolla89
Posty:2
Rejestracja:04 kwietnia 2022, 21:57

04 kwietnia 2022, 22:04

Dzień dobry, mam taki problem, że u mojego prawie dwu letniego chomika przy uchu pojawiła się ran i do tej rany doczepiony jest strup z dnia na dzień coraz dłuży. Dziś zaobserwowałam, że przy drugim uchu też pojawia się rana jeszcze bez strupa ale jest. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem czy może ktoś wie co to może być i czy się przejmowac czy dać mu spokój. Zaznacze że je normalnie bawi się normalnie nie jest jakiś inny tylko tyle że ma strupa. Chętnie pokaże zdjęcie. Proszę o pomoc
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty:315
Rejestracja:16 września 2020, 10:58

07 kwietnia 2022, 21:43

Witam,

może to być rozrost nowotworowy, ale mogą być tego inne przyczyny np. dermatologiczne lub pasożytnicze (ze zdjęcia tak czy siak trudno ocenić). Proponuję konsultację z lekarzem weterynarii specjalizującym się w leczeniu gryzoni.

lek. wet. Karolina Miechowska
Wiolla89
Posty:2
Rejestracja:04 kwietnia 2022, 21:57

07 kwietnia 2022, 22:36

Dziękuję za odpowiedzi ;) byliśmy już na wizycie lekarza powiedział że to jakiś pasożyt wyczyścił mu ranki podał leki i z dnia na dzień jest coraz lepiej
Polarki
Posty:10
Rejestracja:01 maja 2024, 20:51

28 maja 2024, 19:29

Dzień dobry! Bardzo mi przykro słyszeć o problemie Twojego chomika. Rany i strupy przy uszach mogą mieć różne przyczyny, w tym infekcje, pasożyty, reakcje alergiczne lub urazy mechaniczne.

Kilka rzeczy, które warto rozważyć:

Weterynarz: Najlepiej jak najszybciej zabrać chomika do weterynarza, który specjalizuje się w małych zwierzętach. Weterynarz będzie mógł dokładnie zbadać rany i zalecić odpowiednie leczenie.
Higiena klatki: Upewnij się, że klatka jest regularnie czyszczona, aby zapobiec infekcjom. Czyste środowisko jest kluczowe dla zdrowia Twojego chomika.
Obserwacja: Monitoruj rany i ogólny stan zdrowia chomika. Jeśli zauważysz, że chomik zaczyna zachowywać się inaczej, traci apetyt lub staje się mniej aktywny, koniecznie poinformuj o tym weterynarza.
Zdjęcia: Zrób zdjęcia ran, aby móc je pokazać weterynarzowi. Mogą być pomocne w postawieniu diagnozy.
Nie warto zwlekać z wizytą u weterynarza, ponieważ chomiki są małymi zwierzętami i wszelkie problemy zdrowotne mogą szybko się nasilać. Twój chomik może potrzebować leczenia, aby zapobiec poważniejszym komplikacjom.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości