Chomik - stup przy uchu

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Wiolla89
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 21:57

04 kwietnia 2022, 22:04

Dzień dobry, mam taki problem, że u mojego prawie dwu letniego chomika przy uchu pojawiła się ran i do tej rany doczepiony jest strup z dnia na dzień coraz dłuży. Dziś zaobserwowałam, że przy drugim uchu też pojawia się rana jeszcze bez strupa ale jest. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem czy może ktoś wie co to może być i czy się przejmowac czy dać mu spokój. Zaznacze że je normalnie bawi się normalnie nie jest jakiś inny tylko tyle że ma strupa. Chętnie pokaże zdjęcie. Proszę o pomoc
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

07 kwietnia 2022, 21:43

Witam,

może to być rozrost nowotworowy, ale mogą być tego inne przyczyny np. dermatologiczne lub pasożytnicze (ze zdjęcia tak czy siak trudno ocenić). Proponuję konsultację z lekarzem weterynarii specjalizującym się w leczeniu gryzoni.

lek. wet. Karolina Miechowska
Wiolla89
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 21:57

07 kwietnia 2022, 22:36

Dziękuję za odpowiedzi ;) byliśmy już na wizycie lekarza powiedział że to jakiś pasożyt wyczyścił mu ranki podał leki i z dnia na dzień jest coraz lepiej
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość