Aksolotl i glonojad

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sylwi

22 stycznia 2012, 22:05

Witam
Chciałam zapytać czy moge do akwarium do jednego aksolota wpuścić glonojada wielkości ok.15 cm.
Glonojad urósł do takich rozmiarów i nie ma już miejsca w niewielkim akwarium gdzie mamy pare rybek. On nie ma miejsca, rybki umierają bo jak przypuszczam niechcący je uszkadza. Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.
Mamy duże akwarium z aksolotem ale boję się czy aksolotl go nie zaatakuje.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
Sylwia
annawanna
Posty: 2
Rejestracja: 17 listopada 2011, 11:58

26 stycznia 2012, 11:36

Jaki litraż jest w tym za małym akwarium?
Glonojada nie dawaj do aksolota. Oddaj go do sklepu lub wymień się na jakimś forum akwarystycznym.
Rybki zapewne nie umierają przea glonojada, tylko przez złe warunki w akwa..
sylwi

28 stycznia 2012, 23:20

Nie sądze żeby tu chodziło o złe warunki w akwarium. Akwaria mam od dawien dawna, jak i pozostałe zwierzaki jakie mam w domu :lol: i potrafie o nie dobrze dbać. Córka była świadkiem jak glonojad zapewne niechcący pożądnie uderzył rybe ogonem. Czasami miewa takie sportowe wyczyny. Oddanie go nie wchodzi w rachube. Nie oddaje domowników nikomu :lol: Pozasięgałam opini i faktycznie nie dam go do aksolota. Raczej prędzej pomyśle o osobnym większym akwarium :lol:
kapuza
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 00:35

29 stycznia 2012, 21:48

No wiesz, ze masz akwa od dawna to jeszcze nie znaczy ze umiesz sie nim zajmowac.
Gość

30 stycznia 2012, 23:27

o matko! zadałam konkretne grzeczne pytanie i nie prosiłam o rozwodzenie się nad tym jak dbam o akwarium.
Zapytałam wyraźnie czy jeden może być razem z drugim. Jak nie znacie odpowiedzi to może poprostu nie odpisujcie wogóle bo takie uczepianie sie człowieka w odwrotnym kierunku niczego nie daje. Proponuje czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na zadawane pytanie, pod warunkiem że zna się odpowiedź, a ułatwi to wszystkim życie. Bez odpowiedzi. Dziękuję.
Magdah
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 14:04

16 listopada 2012, 00:03

Odpowiedź na pytanie wcale nie taka oczywista, mam aksolotla od 7 lat, mieszka w 200L baniaku z molinezjami , które dostał w ramach żywego pokarmu. Tylko, ze sie z obiadem zaprzyjaźnił i nie atakuje, podobnie jak glonojada. Ślimaków też nie rusza, molinezje sie mnożą i owszem, narybek sobie czasem dziabnie, ale dorosłych nie rusza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość