Propozycje schroniska, które otrzyma pomoc - luty 2015

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Głosowanie na organizację, która otrzyma pomoc - luty 2015

Fundacja Przystań Ocalenie
1051
31%
Fundacja Zwierzętom Pomocne-Pomorskie z Malborka
143
4%
Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"
422
12%
Stowarzyszenie Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy "Podaj łapę"
697
20%
Fundacja Koci Zakątek
46
1%
Fundacja JOKOT
169
5%
Fundacja Centaurus
9
0%
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sopocie
2
0%
Fundacja Stawiamy na łapy z Krakowa
885
26%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
6
0%
 
Liczba głosów: 3430
Kasia Sarga
Posty: 48
Rejestracja: 04 listopada 2013, 11:05

02 lutego 2015, 08:35

Regulamin:

Zasady ogólne

1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
2. Organizatorem głosowania „Pomoc dla schronisk” jest firma KRAKVET Marek Batko sp.k.
Czarnochowice 269, 32-020 Wieliczka.

Zgłaszanie do głosowania

3. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
4. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt, a jego działalność jest prawnie uregulowana.
5. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 4. niniejszego Regulaminu.
6. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie

7. Zakończenie zgłaszania podmiotów, które będą brały udział w akcji „Pomoc dla schronisk”, będzie miało miejsce każdego 16 dnia miesiąca. Z wyjątkiem dni wolnych od pracy i świąt, kiedy to zgłaszanie podmiotów zostanie zakończone w poprzedzający dzień roboczy. Tego dnia zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jeden z zaproponowanych podmiotów.
8. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum i napisać minimum jeden post. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
9. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
10. Aby mieć możliwość oddania głosu należy podać w systemie głosowania numer telefonu komórkowego w systemie 9 cyfrowym. Na wprowadzony numer zostanie przesłany kod sms w celu autoryzacji poprawności głosowania. Każda osoba identyfikowana jako numer telefonu może oddać głos tylko jeden raz.
11. Organizator oświadcza, że podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Z 2002 r. Nr 101, poz. 926) jedynie w celach głosowania. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania.
12. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
13. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
14. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila pomocdlaschronisk@krakvet.pl.

Rozstrzygnięcie głosowania

15. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
16. Zakończenie głosowania będzie miało miejsce każdego ostatniego, roboczego dnia miesiąca o godzinie 12:00
17. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
18. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
19. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Postanowienia końcowe

20. Produkty otrzymane w wyniku głosowania nie mogą być odsprzedawane a Zwycięzca nie może czerpać zysków wynikających z handlu otrzymanymi produktami. Przekazywanie przez Zwycięzcę produktów otrzymanych w wyniku głosowania innym podmiotom musi być za każdym razem skonsultowane z Organizatorem głosowania.

21. Schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, który w danym miesiącu zdobędzie największą liczbę głosów i otrzyma pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów, nie może zostać zgłoszony do kolejnych edycji akcji „Pomoc dla schronisk” przez następne 12 miesięcy.

22. Każdorazowe wykorzystanie logo graficznego Krakvet przez podmioty zgłoszone do głosowania może nastąpić tylko i wyłącznie po otrzymaniu zgody od firmy Krakvet.

23. Organizator ma prawo do zmian w regulaminie. Informacje o zmianach zostaną umieszczone na forum. Jeśli uczestnik nie akceptuje zmian w regulaminie ma prawo do rezygnacji z udziału w głosowaniu.

Pozdrawiam
Katarzyna Sarga
Zespół Krakvet
ksenka
Posty: 7
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:53
Kontakt:

02 lutego 2015, 08:56

Zgłaszam Fundację Przystań Ocalenie :)

O fundacji --> http://www.przystanocalenie.org/index.p ... dacji.html

na fejsbuku ;) --> https://www.facebook.com/pages/Fundacja ... 01?fref=ts
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2015, 21:30 przez ksenka, łącznie zmieniany 1 raz.
zwierzpomorskie
Posty: 6
Rejestracja: 02 lutego 2015, 12:41

02 lutego 2015, 12:44

Zgłaszam Fundację Zwierzętom Pomocne-Pomorskie z Malborka
funpage: www.facebook.com/ZwierzetomPomocnePomorskie

Fundacja Zwierzętom Pomocne Pomorskie
powstała z myślą o niechcianych, porzuconych, bezdomnych zwierzętach potrzebujących pomocy człowieka. Działamy pro bono, na zasadzie wolontariatu. Opieką nad zwierzętami zajmujemy się od 2009 roku, w 2013roku założyliśmy Fundację. Nasze działania mają charakter pomocowy oraz edukacyjny. Prowadzimy domowe schronisko dla kotów, którym szukamy domów oraz bezterminowy dom tyczasowy dla kotów nieuleczalnie chorych (nowotwory, karłowatość przysadkowa, PNN, FIV). W naszym domu schronienie często znajdują również psy, a od niedawna Fundacja zajmuje się wykupem koni rzeźnych, którym zapewniamy godziwą emeryturę do końca ich dni.
ewawis
Posty: 11
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

02 lutego 2015, 19:49

z przyjemnością i nadzieją ,że wygrają tym razem Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"
andzia69
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2007, 11:22

02 lutego 2015, 19:52

ŚTOZ Zwierzak z Kielc. Ma pod opieką 58 psów w hotelach i domach tymczasowych ( w tym nieprzyjęte do schroniska maluchy z parwo), 2 matki z 12 szczeniakami zabrane od zbieracza z podkieleckiej miejscowości oraz kilka kotów. Co chwilę zgłaszane są interwencje i każdy wymaga, żeby pomóc, ale skąd na to wszystko brać? ŚTOZ pomaga też pani Magdzie - 15 psów w tej chwili do adopcji.

Link do profilu STOZ Zwierzak na FB
https://www.facebook.com/pages/%C5%9Awi ... 5371901712

Psy pani Magdy:
https://www.facebook.com/events/1947422 ... 4/?fref=ts
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2015, 12:22 przez andzia69, łącznie zmieniany 2 razy.
klaudyna1996
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwietnia 2014, 11:04

03 lutego 2015, 14:00

Witam, zgłaszam Stowarzyszenie Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy "Podaj łapę". Jesteśmy grupą osób z Łęczycy i okolic, angażującą się w ramach wolontariatu, we wszelkie akcje mające na celu zapobieganie bezdomności zwierząt oraz poprawę ich warunków bytowania. Wspieramy również schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy czynnie uczestnicząc w wolontariacie i promując adopcję podopiecznych tego schroniska.
https://www.facebook.com/SOPZ.LECZYCA
http://sopz-podaj-lape.blogspot.com/
http://www.sopzleczyca.wix.com/podaj-lape
Kruszyna71
Posty: 6
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 17:16
Lokalizacja: Wrocław

03 lutego 2015, 16:51

Szanowni Państwo,

zgłaszam Fundację Koci Zakątek (dawniej: Fundacja EBRA Koci Zakątek) oraz koty Pana Jerzego Gila.

Działamy od 2010 r (wcześniej jako Ebra) od grudnia 2014 r jako Fundacja Koci Zakątek. Z roku na rok liczba kotów objętych naszą opieką wzrasta.

W 2014 roku pod naszą opieką było 266 kotów. Głównie z Wrocławia ale też przyjęliśmy koty w potrzebie z Wysokiej, Łukaszowic, Dzierżoniowa, Złotoryi.

Obecnie w naszych Domach Tymczasowych przebywają 82 koty: niektóre są w trakcie leczenia, inne oczekują na adopcję.

Nasze działania to przede wszystkim:
- wyłapywanie bezdomnych/wolno żyjących kotów do sterylizacji/kastracji, leczenia
- opieka i przetrzymanie kotów po zabiegu aby mogły w dobrym zdrowiu i formie wrócić na swój rewir
- szukanie domów stałych dla kotów zabranych z miejsc, gdzie mają małe szanse na przeżycie oraz kotów oswojonych, porzuconych przez właścicieli
- wspieranie karmicieli
- uświadamianie ludzi o prawach zwierząt i co za tym idzie obowiązkach zarządów i spółdzielni mieszkaniowych wobec wolno żyjących kotów
- edukacja (zajęcia w przedszkolach, wykłady, spotkania z zarządcami i mieszkańcami)
- interweniowanie w przypadkach łamania praw zwierząt

Obecnie jest 5. wolontariuszy i 8 Domów Tymczasowych.

Opieka codzienna nad kotami, interwencje, szukanie nowych odpowiedzialnych domów - to wszystko zajmuje nasz cały czas po normalnej pracy. Jest też wielu sympatyków, znajomych, którzy pomagają w miarę swoich możliwości: a to podrzucą do weterynarza, a to zrobią zbiórkę karmy.

Wolontariat w fundacji wymaga dużo poświęcenia, czasu i cierpliwości, zarówno do zwierząt jak i do ludzi. Jesteśmy otwarci na współpracę i każda para odpowiedzialnych rąk jest mile widziana.

Najbardziej potrzebne są Domy Tymczasowe ,czyli miejsca gdzie kot zabrany z ulicy może poczekać do czasu adopcji.

Działania fundacji cały czas są skoncentrowane na realnej i fizycznej pomocy kotom w mieście, czyli: interweniowaniu, rozmowach z zarządcami, wyłapywaniu kotów do sterylizacji, leczeniu, zabieraniu kociąt i dorosłych z miejsc, gdzie nie mają szans na przeżycie. Średnia długość życia kota na ulicy to 3 lata, podczas gdy w warunkach domowych może on żyć 18-20 lat!

Miasto nie jest przyjaznym miejscem dla kotów wolno żyjących. Działamy by to zmienić. Ratujemy je i walczymy o prawa tych pięknych i inteligentnych stworzeń.

Wszyscy działamy charytatywnie. Nie zmienimy całego świata, ale zmieniamy na lepsze świat tych konkretnych kotów.

Nasz profil: https://www.facebook.com/pages/Fundacja ... 1141638009
jopop
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2007, 23:32

04 lutego 2015, 16:24

Witam,
Po raz kolejny zgłaszam Fundację JOKOT.

Mamy ponad 200 podopiecznych, wielu spośród nich wymaga leczenia i karm specjalistycznych.

Nasze główne działania to zapobieganie bezdomności zwierząt (600-700 zabiegów sterylizacji/kastracji rocznie!) i pomoc zwierzakom bezdomnym i chorym kotom wolno żyjącym.

Nasza obecna sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Stale musimy wybierać najpilniejsze i najważniejsze wydatki, brakuje nam pieniędzy np. na testy na wirusówki czy porządne preparaty odrobaczające. Dlatego zabezpieczenie w postaci karmy z tego konkursu byłoby dla naszych podopiecznych niezwykle istotne...
eg2003
Posty: 2
Rejestracja: 26 stycznia 2011, 23:04

05 lutego 2015, 23:48

Zgłaszam do udziału w konkursie Fundację Centaurus. Siedziba Fundacji Centaurus ul. Borelowskiego 53/2, 51-678 Wrocław
www.centaurus.org.pl
"Fundacja Centaurus to ogólnopolska organizacja powstała w 2006 r., typu mon profit, posiadająca ststus Organizacji Pozytku Publicznego. Jednocześnie Centaurus jest największą tego typu organizacją pod względem ilości koni, - jest właścicielem prawie 600 rumaków, paruset psów i innych zwierząt gospodarskich. Działania mające na celu ochronę praw zwierzat i udzielanie pomocy tam gdzie jest ona najbardziej wypatrywana to główne cele realizowane przez fundację, Organizacja nie tylko propaguje swoje założenia poprzez kampanię edukacyjną i informacyjną, ale sama prowadzi własne Ośrodki, gdzie opiekuje się ocalonymi zwierzętami, zapewniając wyżywienie i opiekę weterynaryjną". Wygrana karma w konkursie Krakvetu poprawi ciężki los zwierzaków Fundacji Centaurus.
dilit

12 lutego 2015, 15:35

Zgłaszam do udziału w konkursie Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sopocie, prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, oddział Sopot, 81-828 Sopot, ul. 1-go Maja 32
http://schronisko.sopot.toz.pl/
anna kreft
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2008, 16:16

13 lutego 2015, 20:01

Witam , zgłaszam Fundację Stawiamy na łapy z Krakowa.
Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków.
1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której działamy na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.
Ze względu na to, że nie prowadzimy schroniska z pomieszczeniami odpowiednimi dla psów, nasza działalność jest skierowana głównie na pomaganie kotom, natomiast w sprawach psich przeprowadzamy interwencje, staramy się pomagać i doradzać, przekazywać potrzebującym karmę, koce, posłania.
W ramach naszej działalności poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.
Fundacja wspiera także domy tymczasowe oraz karmicieli kotów wolnożyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.
W 2015 roku naszym głównym celem jest sterylizacja jak największej ilości kotów, ponieważ ze względu brak wsparcia władz Krakowa w kwestii sterylizacji sytuacja w mieście i okolicach jest dramatyczna. Populacja kotów rośnie w zastraszającym tempie, a kociaki trafiają do nas często w tragicznym stanie, wygłodzone i chore.
Obecnie mamy pod bezpośrednią opieką ponad czterdzieści kotów w pomieszczeniach fundacyjnych i domach tymczasowych. Wygrana w konkursie pomogłaby nam zabezpieczyć środki na wiosenną akcję sterylizacji, zapewniając zapas karmy i żwirku na bieżące potrzeby. Adres naszej strony http://www.stawiamynalapy.pl/ i bieżące działania na naszym facebooku https://www.facebook.com/stawiamynalapy?ref=hl
anairon
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:40

16 lutego 2015, 10:45

Dzień dobry!
Zgłaszam Fundację Koci Zakątek (dawniej Fundacja EBRA Koci Zakątek) oraz koty Pana Jerzego Gila.
Arida
Posty: 1
Rejestracja: 31 grudnia 2014, 12:36

16 lutego 2015, 15:54

Zgłaszam do konkursu Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu prowadzone przez OTOZ Animals
http://www.schronisko.elblag.pl
http://www.facebook.com/OTOZAnimalsSchroniskowElblagu

Obecnie w schronisku przebywa 280 psów i ponad 80 kotów. Zimą koszty utrzymania ze względu na drogie ogrzewanie są bardzo wysokie. Szukamy pomocy i prosimy o zaakceptowanie naszego zgłoszenia.
Kasia Sarga
Posty: 48
Rejestracja: 04 listopada 2013, 11:05

17 lutego 2015, 09:21

Szanowni Państwo,
Temat, w którym zgłaszamy organizację do konkursu nie jest miejscem na przekomarzanie i dyskusje, na temat tego kto na pomoc zasługuje, a kto nie. Posty, które nie są zgłoszeniami są usuwane. Wszystkie potrzebujące zwierzęta zasługują na nasze wsparcie. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Was -głosujących. Wiemy, że emocje co miesiąc podczas trwania konkursu są ogromne, ale pamiętajmy, że tutaj najważniejsze jest dobro zwierząt.
W związku z rozpoczęciem głosowania w dopiero w dniu dzisiejszym, potrwa ono do 1 marca, wyniki zostaną ogłoszone 2 marca, w poniedziałek.
Kasia Sarga
Posty: 48
Rejestracja: 04 listopada 2013, 11:05

02 marca 2015, 16:04

Szanowni Państwo.

Głosowanie zostało zakończone. Aktualnie trwa weryfikacja głosów. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach wieczornych. Już teraz otwieramy nowy temat, w którym można zgłaszać kandydatów do marcowej edycji Pomocy dla Schronisk.
Zablokowany