Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - marzec 2015

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - marzec 2015

Stowarzyszenie Animali Lex
19
1%
Fundacja Zwierzętom Pomocne-Pomorskie z Malborka
129
5%
Zwierzaki z Mińska pod patronatem fundacji Viva
289
11%
Fundacja Wzajemnie Pomocni z Błędowa (woj. mazowieckie)
697
28%
ŚTOZ Zwierzak z Kielc
481
19%
Oddział Viva Gryzonie Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz zwierząt Viva
60
2%
Fundacja Stawiamy na łapy z Krakowa
8
0%
Fundacja Kocia Dolina z Inowrocławia
685
27%
Fundacja Miasto Kotow z Piotrkowa Trybunalskiego
2
0%
Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach
102
4%
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach k. Biesala
45
2%
 
Liczba głosów: 2517
Kasia Sarga
Posty: 48
Rejestracja: 04 listopada 2013, 11:05

02 marca 2015, 16:06

Regulamin:

Zasady ogólne

1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
2. Organizatorem głosowania „Pomoc dla schronisk” jest firma KRAKVET Marek Batko sp.k.
Czarnochowice 269, 32-020 Wieliczka.

Zgłaszanie do głosowania

3. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
4. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt, a jego działalność jest prawnie uregulowana.
5. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 4. niniejszego Regulaminu.
6. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie

7. Zakończenie zgłaszania podmiotów, które będą brały udział w akcji „Pomoc dla schronisk”, będzie miało miejsce każdego 16 dnia miesiąca. Z wyjątkiem dni wolnych od pracy i świąt, kiedy to zgłaszanie podmiotów zostanie zakończone w poprzedzający dzień roboczy. Tego dnia zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jeden z zaproponowanych podmiotów.
8. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum i napisać minimum jeden post. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
9. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
10. Aby mieć możliwość oddania głosu należy podać w systemie głosowania numer telefonu komórkowego w systemie 9 cyfrowym. Na wprowadzony numer zostanie przesłany kod sms w celu autoryzacji poprawności głosowania. Każda osoba identyfikowana jako numer telefonu może oddać głos tylko jeden raz.
11. Organizator oświadcza, że podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Z 2002 r. Nr 101, poz. 926) jedynie w celach głosowania. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania.
12. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
13. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
14. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila pomocdlaschronisk@krakvet.pl.

Rozstrzygnięcie głosowania

15. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
16. Zakończenie głosowania będzie miało miejsce każdego ostatniego, roboczego dnia miesiąca o godzinie 12:00
17. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
18. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
19. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Postanowienia końcowe

20. Produkty otrzymane w wyniku głosowania nie mogą być odsprzedawane a Zwycięzca nie może czerpać zysków wynikających z handlu otrzymanymi produktami. Przekazywanie przez Zwycięzcę produktów otrzymanych w wyniku głosowania innym podmiotom musi być za każdym razem skonsultowane z Organizatorem głosowania.

21. Schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, który w danym miesiącu zdobędzie największą liczbę głosów i otrzyma pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów, nie może zostać zgłoszony do kolejnych edycji akcji „Pomoc dla schronisk” przez następne 12 miesięcy.

22. Każdorazowe wykorzystanie logo graficznego Krakvet przez podmioty zgłoszone do głosowania może nastąpić tylko i wyłącznie po otrzymaniu zgody od firmy Krakvet.

23. Organizator ma prawo do zmian w regulaminie. Informacje o zmianach zostaną umieszczone na forum. Jeśli uczestnik nie akceptuje zmian w regulaminie ma prawo do rezygnacji z udziału w głosowaniu.

Pozdrawiam
Katarzyna Sarga
Zespół Krakvet
MateuszNesterok
Posty: 2
Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 10:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

02 marca 2015, 17:07

Zgłaszam bydgoskie Stowarzyszenie ANIMALI LEX (KRS 0000396841). Ma w swoich szeregach karmicieli, niestety skończyła się karma i środki, a miasto nie poczuwa się do pomocy.
zwierzpomorskie
Posty: 6
Rejestracja: 02 lutego 2015, 12:41

05 marca 2015, 15:30

Zgłaszam Fundację Zwierzętom Pomocne-Pomorskie z Malborka
funpage: www.facebook.com/ZwierzetomPomocnePomorskie

Fundacja Zwierzętom Pomocne Pomorskie
powstała z myślą o niechcianych, porzuconych, bezdomnych zwierzętach potrzebujących pomocy człowieka. Działamy pro bono, na zasadzie wolontariatu. Opieką nad zwierzętami zajmujemy się od 2009 roku, w 2013roku założyliśmy Fundację. Nasze działania mają charakter pomocowy oraz edukacyjny. Prowadzimy domowe schronisko dla kotów, którym szukamy domów oraz bezterminowy dom tyczasowy dla kotów nieuleczalnie chorych (nowotwory, karłowatość przysadkowa, PNN, FIV). W naszym domu schronienie często znajdują również psy, a od niedawna Fundacja zajmuje się wykupem koni rzeźnych, którym zapewniamy godziwą emeryturę do końca ich dni.
pelle_kb
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2015, 11:13

08 marca 2015, 11:51

Zgłaszam organizację Zwierzaki z Mińska pod patronatem fundacji Viva!

https://www.facebook.com/ZwierzakizMinska1 - zaledwie dwie dziewczyny plus osoby które pomagają im oferowując dt, transport czy pomoc z ogłoszeniami czy fb mają pod opieką 18 psów i kilkadziesiąt kotów - niektóre prawdopodobnie nigdy nie opuszczą hotelików dla zwierząt ze względu na ich trwałe kalectwo, agresję czy choroby takie jak kocia białaczka czy cukrzyca - zwierzęta te nie miałyby szans na ulicy czy w schronisku.

Cytując z informacji na facebooku: "Jesteśmy grupą wolontariuszy z Mińska Mazowieckiego, nasze działania skupiają się na terenie naszego miasta, niekiedy interweniujemy w okolicznych gminach. Wszystko to w granicach własnych możliwości i własnych środków finansowych.
Nasze działania skupiają się głównie na wyłapywaniu i sterylizacji bezdomnych i wolno żyjących kotów i psów. Dokarmiamy je, utrzymujemy psy w hotelach, prowadzimy domy tymczasowe by w efekcie końcowym znalazły swoje bezpieczne domy.

Najwięcej mówią jednak liczby, tylko w latach 2010 – 2013 wysterylizowaliśmy 426 kotów i kilkadziesiąt psów. Do adopcji trafiła grubo ponad setka zwierzaków. To wymierne efekty naszej „pracy”.

W samym 2013 wysterylizowałyśmy 126 kotów, 3 psy i 6 suczki, do adopcji trafiło ponad 40 zwierzaków, wiele zwierząt znalazło też dom tymczasowy albo trafiło do hoteliku.

W 2014 wysterylizowałyśmy/wykastrowałyśmy ok. 100 kotów i 4 psy z terenu Mińska Mazowieckiego i okolic. Nowy dom znalazło ponad 70 zwierzaków, kilkanaście trafiło do domów tymczasowych i hotelików.

Wsparcie dla Zwierzaków z Mińska to realna pomoc, to kolejne sterylizacje, które powstrzymają fale niekontrolowanego rozrodu wśród bezdomnych zwierząt, to uratowane zwierzęta, które ktoś skatował, tylko dlatego, że stanęły mu na drodze, to pełna miska i szansa na dom, który powinien mieć każdy, bez względu na to, czy porusza się na dwóch czy na czterech "łapach" :)"

Znam dziewczyny osobiście, sama mam od nich kota i wiem ile dobrego robią kosztem jakiegokolwiek życia prywatnego... wsparcie w postaci żwirku czy karmy to byłaby dla nich ogromna oszczędność - zaoszczędzone pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na leczenie kolejnych bied czy umieszczenie w hoteliku psów, których przyjęcia musiały odmówić ze względu na tragiczną sytuację finansową.
Gość

08 marca 2015, 19:14

Zgłaszam oddział Viva Gryzonie- podlegającą pod Fundacja MRNRZ Viva!

Jesteśmy małym oddziałem który rocznie ratuje tysiące gryzoni. Rozwijamy się, przyjmujemy coraz więcej małych zwierząt, a ich potrzeby są ogromne.
Biorąc pod uwage słabą odporość na choroby tych zwierząt, niemal wiekszosc jaka do nas trafia jest chora- generujemy ogromne faktury za leczenie i brakuje nam na karme i inne luksusy- będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie oddziału.

Być może uda się też zauważyć, że są organizacje walczące o zdrowie i życie tych jeszcze mniejszych niż pies i kot.
chimere
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:09

09 marca 2015, 12:17

Zgłaszam Fundację Wzajemnie Pomocni z Błędowa (woj. mazowieckie)

http://wzajemniepomocni.pl/
https://www.facebook.com/FundacjaWzajemniePomocni

za stroną internetową:
"Fundacja „Wzajemnie Pomocni” ma siedzibę w gminie Zakroczym. Prowadzona jest przez lekarzy weterynarii – Małgorzatę Szmurło i Izabellę Szmurło.
Naszym głównym celem jest zapewnienie ochrony zwierząt i środowiska naturalnego oraz edukacja w tym zakresie. Udzielamy pomocy zwierzętom bezdomnym, chorym i rannym, będziemy także podejmować działania na rzecz leczenia, rehabilitacji i reintrodukcji do środowiska zwierząt dzikich – rannych, chorych lub osieroconych.
Bardzo ważną dla nas sprawą jest działanie na rzecz humanitarnego stosunku do zwierząt i ich właściwego wykorzystania w służbie człowieka, w szczególności w sporcie psich zaprzęgów, sporcie jeździeckim i wszelkich innych sportach z udziałem zwierząt, a także dogoterapii, hipoterapii i w ratownictwie."

Obecnie pod opieką Fundacji przebywa około 60 psów, 5 kotów oraz niepełnosprawny dziczek.
andzia69
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2007, 11:22

10 marca 2015, 13:41

ŚTOZ Zwierzak z Kielc. Ma pod opieką 58 psów w hotelach i domach tymczasowych ( w tym nieprzyjęte do schroniska maluchy z parwo), 2 matki z 12 szczeniakami zabrane od zbieracza z podkieleckiej miejscowości oraz kilka kotów. Co chwilę zgłaszane są interwencje i każdy wymaga, żeby pomóc, ale skąd na to wszystko brać? ŚTOZ pomaga też pani Magdzie - 15 psów w tej chwili do adopcji.

Link do profilu STOZ Zwierzak na FB
https://www.facebook.com/pages/%C5%9Awi ... 5371901712

Psy pani Magdy:
https://www.facebook.com/events/194742224023364/
Sambojka
Posty: 2
Rejestracja: 08 marca 2015, 19:07

11 marca 2015, 04:14

Chciałabym zgłosić oddział Viva Gryzonie Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz zwierząt Viva!

Działamy w całej Polsce i jesteśmy jedną z dwóch organizacji zajmujących się ratowaniem wszystkich gatunków gryzoni w kraju (w całości utrzymujemy się z tego co dostaniemy w darach i dobrowolonych wpłat, nie posiadamy żadnych dofinansowań). W związku z tym trafia do nas setki zwierząt, nie rzadko chorych. Mimo tego, że to małe zwierzęta musimy opłacić ich leczenie, odpowiedni pokarm (który wcale nie jest tani), mieć odpowiednie klatki do tymczasowania.

W zeszłym roku uratowaliśmy setki szczurów, myszy, świnek morskich, szynszyli czy koszatniczek, a także norniki, jeże i innych małych zwierząt.
Jako oddział rozwijamy się, domów tymczasowych jest coraz więcej i zaopatrzenia potrzeba coraz więcej ale jako organizacja zajmująca się zwierzetami mniej popularnymi, sami jesteśmy mniej popularni dlatego teraz szukamy pomocy gdzie się da. W tym momencie w naszych domach tymczasowych przebywa przeszło 300 gryzoni z czego duża część wymaga opieki weterynaryjnej. W każdej chwili sytuacja może się zmienić, nigdy nie wiemy kiedy z interwencji przywieziemy kolejne kilkadziesiąt sztuk zwierząt.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Viva-Gry ... 86?fref=ts
Strona internetowa: http://www.gryzonie.viva.org.pl/

Będziemy niezmiernie wdzięczni za mozliwośc udziału w konkursie, pozdrawiamy!
kajka2

11 marca 2015, 21:48

Zgłaszam Fundację Miasto Kotów - http://www.miastokotow.pl Fundacja pomaga skrzywdzonym przez los i złych ludzi kotom
Manniana
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2015, 15:25

12 marca 2015, 15:28

Zgłaszam: Fundacja Stawiamy na łapy z Krakowa
http://www.stawiamynalapy.pl/
margolotta

12 marca 2015, 15:35

głosuję na zwierzaki z Mińska
maria_no
Posty: 2
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 12:07

13 marca 2015, 11:25

Zgłaszam Fundację Kocia Dolina z Inowrocławia.

Zapraszam na ich funpage https://www.facebook.com/fundacjakociadolina?ref=hl

Jednym z kluczowych filarów działalności Fundacji Kocia Dolina jest działalność adopcyjna. Przygotowują zwierzęta do adopcji i znajdują im domy. Rocznie za ich pośrednictwem do nowych domów trafia kilkadziesiąt kotów.
W walce z bezdomnością istotnym aspektem jest dbanie o zdrowie zwierząt i ograniczanie ich nadpopulacji. Staramy się leczyć i sterylizować jak największą liczbę zwierząt rocznie.

Koty znajdujące się pod bezpośrednią opieką zostają poddane rutynowej kontroli weterynaryjnej natychmiast po przybyciu do Fundacji. Zostają wyleczone, odpchlone, odrobaczone, a następnie zaszczepione przeciw kociemu katarowi oraz panleukopenii.Po osiągnięciu przez zwierzę dojrzałości płciowej, zostaje ono wysterylizowane.
Ważnym aspektem działania Fundacji jest dbanie o ograniczanie nadpopulacji kotów żyjących wolno w miastach. Tych kotów zabrać do domu nie można, gdyż miejskie środowisko jest ich naturalnym biotopem.
Dzięki ich staraniom wysterylizowanych zostaje średnio ponad 50 kotów rocznie. Sprawiamy tym samym, że mieszkańcom miast żyje się przyjemniej w otoczeniu kotów, które nie sprawiają kłopotów związanych z popędem płciowym. Ponadto, ograniczając liczbę narodzin kolejnych kociąt, zapobiegamy niepotrzebnemu cierpieniu zwierząt.

Fundacja utrzymuje się z darowizn od osób prywatnych oraz ze zbiórek publicznych. Od 2012r. ma status OPP i można przekazywać na nich 1% podatku.
Pieniędzy zawsze jest za mało, a potrzeb za dużo.
pieszczotek
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2014, 17:26

15 marca 2015, 15:46

Witam chcialam zglosic Fundacje Miasto Kotow z Piotrkowa Trybunalskiego. Jest to mloda organizacja non-profit. utrzymujemy sie z tego co Wy nam dacie. kilka razy bralismy juz udzial w konkursie Krakvet, lecz sie nie udalo..moze tym razem sie uda..musimy probowac by zwierzaki z Fundacji mialy co jesc.. Wygrana bardzo by nas odciazyla finansowo..Naszym głównym celem jest budowanie i zrzeszanie kocich domów tymczasowych, w których opiekujemy się, leczymy, socjalizujemy kociaki i szukamy im kochających, odpowiedzialnych domów.

Współpracujemy z osobami prywatnymi, karmicielami wolno żyjących kotów, schroniskami i innymi instytucjami działającymi na rzecz zwierząt. Kochamy koty i całym sercem oddajemy się pomaganiu tym najbardziej potrzebującym, bezpańskim, zaniedbanym.
Kochani Pomozcie nam!! Razem mozemy wiele!! Jestescie nam bardzo potrzebni a tu jest stronka fundacji http://miastokotow.pl/
Chetnie przyjmiemy tez kazda forme pomocy.prosze tu jest bezposredni e-mail do nas. kontakt@miastokotow.pl Dziekujemy!!
Fundacja "Miasto Kotów"97-300 Piotrków Trybunalski
KRS: 0000463278
REGON: 101608887
NIP: 7712877743

nr rachunku bankowego
MultiBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553
ahusky
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2014, 16:06

15 marca 2015, 23:13

Do zgłoszeń dołączam Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Na stronie http://www.otozjelonki.pl i na profilu Ośrodka na Facebooku można przekonać się, jak wiele dobrych rzeczy dzieje się w Jelonkach.
Facebook: https://www.facebook.com/osrodekjelonki
Strona www, wpis, co zostało zrobione w 2014 roku: http://otozjelonki.pl/8-najciekawszych- ... 2014-roku/

Ośrodek w Jelonkach niesie pomoc dzikim zwierzętom, chorym i po wypadkach. Gromadą mieszkających w Jelonkach zwierząt opiekuje się Ania Kamińska. Ania ma bogate doświadczenie zarówno w opiece nad dzikimi zwierzętami, jak i udomowionymi – psami i kotami. Pracuje również w schronisku dla zwierząt.

Pod opieką Ani przebywa obecnie ponad 70 zwierząt. Są to zwierzęta dzikie: sarny, owce, lisy, kuny, tchórzofretki i ptaki, ale również koty i psy. Mieszkają w zbudowanych wspólnymi siłami rodziny i przyjaciół zagrodach, ale także w domu oraz w przylegającej do niego kociarni.
Ciągle przybywa pacjentów. Trudne czy beznadziejne przypadki ze schroniska trafiają pod dach Ani.
Ogromnym wysiłkiem małego grona ludzi miejsce na bieżąco dostosowywane jest do rosnących potrzeb.

W maju, jak co roku, zgłoszeń będzie znacznie więcej niż zwykle. Niestety do ośrodka trafiają młode, które ludzie często niepotrzebnie zabierają z naturalnego środowiska. Dzięki wsparciu w postaci zakupów karm i saszetek oraz regularnemu karmieniu, zeszłoroczne małe udało się odchować. Młode kuny, tchórze i łasice udało się wypuścić, gdy odpowiednio podrosły.

Przy oddalonych od gospodarstwa zagrodach zwierząt nie ma prądu. Nie ma też studni, trzeba więc dowozić wodę na oddalone od gospodarstwa pole. Warunki codziennej pracy Ani są naprawdę trudne. Wyżywienie różnych gatunków zwierząt również jest ogromnym wyzwaniem.

Wielka nadzieja w tym, że ten konkurs i wsparcie ludzi pomoże ekipie ośrodka uporać się choć z niektórymi problemami i ułatwi wyżywienie części przebywających tam gatunków.
I dlatego warto wesprzeć właśnie to miejsce.
bet-ka
Posty: 1
Rejestracja: 17 lutego 2015, 21:49

15 marca 2015, 23:36

Zgłaszam Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach k. Biesala http://schroniskobiesal.pl/
https://www.facebook.com/SchroniskoBiesal?fref=ts
https://www.facebook.com/AdopcjeSchroni ... al?fref=ts
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach- to pierwsze w woj, Warmińsko-Mazurskim międzygminne schronisko. Dziewięć Gmin: Gietrzwałd, Stawiguda, Jonkowo, Świątki, Dobre Miasto , Olsztynek, Purda, Barczewo, Dywity - te gminy postanowiły konstruktywnie zareagować na szeroko rozumiany problem bezdomności zwierząt, budując obiekt w Tomarynach,który przyjmuje bezdomne w wyniku różnych okoliczności psy/suczki.

Schronisko poza opieką, poszukiwaniem domów i promocją adopcji- wykonuje obligatoryjne zabiegi kastracji i sterylizacji przebywających w nim psów/suczek - celem ograniczenia populacji zwierząt jako element realizacji Programu Walki z Bezdomnością Zwierząt realizowanego w w/w gminach.W schronisku sterylizacja i kastracja są obowiązkowe, nie dotyczy to szczeniąt- jednak osoba, która chce adoptowć szczeniaka musi podpisać oświadczenie, ze podda psa/suczkę zabiegowi sterylizacji/kastracji po osiągnięciu wieku dojrzewanie - 1 rok.
Mimo olbrzymiego zaangażowania pracowników i rzeszy wolontariuszy schronisko potrzebuje pomocy finansowej i rzeczowej.
Od otwarcia schroniska, czyli od 13 grudnia 2013 roku, przyjęto do niego 315 psów. 18 psiaków pojechało do nowych , sprawdzonych domków. każdy zainteresowany przechodzi procedurę adopcyjną - rozmowa, ankieta, wizyta przed-adopcyjna.
Obecnie w Tomarynach przebywa 66 psiaków. Różnica pomiędzy ogólna liczba, adopcją a stanem wynika z tego, że niestety kilka psiaków odeszło, część została odebrana przez właścicieli. W domach tymczasowych przebywa 5 psiaków.
Nasze psiaki do nowych domów dowozimy w całej Polsce.
Prowadzimy zbiórki, akcje edukacyjne w szkołach , organizujemy biegi na sześć łap, konkursy o charakterze edukacyjnym.
Schronisko jest prowadzone przez prawdziwych zwierzolubów (właściwie zwierzolubki :), otwarte dla wszystkich, którzy chcą pomóc. Przyjazne zwierzętom, które straciły lub nigdy nie miały domów.
Zablokowany