Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - czerwiec 2012

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.
Zablokowany

Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - czerwiec 2012

Grupa Wolontariuszy BEZBRONNE ZWIERZĘTA z Rumii
5
1%
Fundacji for Animals oddz. w Łodzi
144
17%
Magdalena Łazarska – ulvhedinn z Wrocławia
6
1%
Koci Świat Kątne k/Nasielska
697
82%
 
Liczba głosów: 852
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty: 193
Rejestracja: 29 września 2004, 13:48

05 czerwca 2012, 18:51

Witam,

Od dnia 1 czerwca do dnia 16 czerwca proszę o zgłaszanie w tym temacie potrzebujących dofinansowania schronisk lub innych podmiotów pomagających bezdomnym zwierzętom. Zgłoszenia powinny zawierać nazwę zgłaszanego podmiotu i jego podstawowe dane (np. miejscowość, strona internetowa).
W okolicach dnia 16 czerwca utworzona zostanie ankieta (również w tym wątku), w której będzie możliwość głosowania na wcześniej zgłoszone podmioty pomagające zwierzętom.
Głosowanie będzie trwało od około 16 do 30 czerwca – podmiot, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma pomoc w postaci wybranych karm i akcesoriów o wartości:
- sumy rabatów, które Klienci sklepu Krakvet przekazali na rzecz schronisk wybierając odpowiednią opcję podczas składania zamówienia
- kwoty przekazanej przez sklep Krakvet.


Regulamin:

Zasady ogólne
1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zgłaszanie do głosowania
2. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
3. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt.
4. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 3. niniejszego Regulaminu.
5. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie
6. Około 16 dnia miesiąca zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jedno z zaproponowanych schronisk.
7. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum i napisać minimum jeden post. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
8. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
9. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
10. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
11. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila.

Rozstrzygnięcie głosowania
12. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
13. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
14. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
15. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
www.krakvet.pl - najtańszy [url=http://www.krakvet.pl/]sklep zoologiczny[/url]
Marlena Gracz
Posty: 3
Rejestracja: 20 września 2011, 13:17

06 czerwca 2012, 11:19

Witam
serdecznie polecam Państwa uwadze grupę wolontariuszy działających pod nazwą BEZBRONNE ZWIERZĘTA, z Rumii. Działają w ramach Vivy, wykonując fantastyczną pracę na rzecz potrzebujących zwierząt. Zwycięstwo w ankiecie byłoby niezmiernie silnym wsparciem. Naprawdę warto im pomóc. www.bezbronnezwierzeta.pl
Pozdrawiam Marlena
ewamrau
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2011, 17:40

06 czerwca 2012, 21:04

witam wszystkich głosujących!
godne uwagi i wsparcia jest działanie grupy wolontariuszy Fundacji for Animals oddz. w Łodzi
a tu można poczytać o tym co i ile robimy:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=750
pozdrawiam! ewa mielczarek
gosiapk
Posty: 1
Rejestracja: 06 czerwca 2012, 20:51

06 czerwca 2012, 21:16

Witam :)

Zgłaszam Magdalenę Łazarską – ulvhedinn z Wrocławia

Ulv przygarnia i prowadzi bezpłatny dom tymczasowy dla najbardziej potrzebujących psów i kotów (a nierzadko trafiają się też przedstawiciele innych gatunków). Trafiające do niej zwierzaki są najczęściej chore, starsze, nieadopcyjne, wymagające leczenia i specjalistycznej opieki. Ulv utrzymuje swoich podopiecznych głównie własnymi środkami, nie może jak organizacje czy schroniska liczyć na wsparcie instytucjonalne, a nieliczne deklaracje i bazarki nie są w stanie pokryć całości wydatków.

Link do zbiorczego wątku tymczasów ulvhedinn na dogomanii:

ttp://www.dogomania.pl/forum/threads/206287-B ... -potrzebna!!!!

http://www.dogomania.pl/forum/threads/1 ... maniaczkom!-))

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=119638

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... -4-tysiące

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... bny-POMOCY!!

http://www.dogomania.pl/forum/threads/1 ... a-leczenie

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... -operację-

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... -karmy-wet

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... łacic-dług!!
Jana
Posty: 5
Rejestracja: 22 listopada 2004, 13:55

08 czerwca 2012, 22:00

W imieniu Kasi Strzeleckiej zgłaszam kandydaturę Kociego Świata.

facebook http://www.facebook.com/Fundacja.Azylu.Koci.Swiat

www http://www.kociswiat.org.pl/


Koci Świat
położony jest we wsi Kątne k/Nasielska 40 km od Warszawy, w starym gospodarstwie rolnym.

Jego mieszkańcy to +/- 200 kotów, kilkanaście psów, 4 kozy, Kasia i jej pomocnicy. Obejmuje 4 hektary gruntu na uboczu wsi, dom 80 m2, inne zabudowania i trzy urządzone wybiegi dla kotów oraz psów: 200, 700 i 1000 m2

Opis
W Kocim Świecie nie ma wielkiego ruchu. Trafiają koty uratowane po różnych wypadkach, często schorowane, stare i kalekie. Niektóre lokowane są w Warszawie u osób zajmujących się adopcją, inne stamtąd przychodzą. Kilka razy Kasia przyjmowała większą ilość kotów w nagłej potrzebie, jak po tragicznie zmarłej opiekunce kotów pod Węgrowem zimą 2004 r. Także ze schronisk w Legionowie, Konstancinie i Na Paluchu. Śmiertelność w Kocim Świecie wynosi średnio jeden przypadek na trzy miesiące. Bezpośrednio z Kociego Świata adoptowanych jest około 5-6 kotów miesięcznie. W Kocim Świecie miało nie być psów, ale jest ich trzynaście - każdy oczywiście z osobnego powodu.


Kasia wreszcie znalazła trochę czasu i napisała maila:
Mieszka u nas w tej chwili około 200 kotów, pomijając inne zwierzaki - blisko 40 psów, 4 kozy, 4 konie... U mojej Mamy mieszka 26 kocich emerytów.
Nie przyjmujemy jakoś spektakularnie dużo zwierzakow, głównie dlatego, że trafiają do nas przeważnie koty trudne do adopcji - zupełne dziki, które nie mogą wrócić na swoje miejsce zamieszkania (brak kończyny, wydłubane oczko itp), koty przewlekle chore z Fivem, mocznicą, albo staruszki. Gdy trafiają do Azylu kociaki lub koty "adopcyjne", zwykle 100% z nich lokujemy w nowych domkach.

Ostatnich kilka miesięcy było dla Azylu wyjątkowo ciężkich.

Pod koniec 2011 roku trafiły do nas 32 koty z tego wątku: viewtopic.php?t=65280 , to nieco dobiło nas finansowo.

Poza tym odnoszę wrażenie, że prawie wszystkie zwierzaki, które ostatnio do nas trafiają, są kosztownie chore. Przykładem jest Beza która do nas przyjechała z drugiego końca Polski: http://www.facebook.com/events/119993181462153/ Wiem, że wzięłam ją świadomie, nie musiałam się tym obciążać, ale nie mogłam patrzeć na takie cierpienie. Teraz Bezunia jest już po badaniach, operacji ucha, sterylce i remoncie zębów :) Przed nią (mam nadzieję) przynajmniej kilka lat życia bez bólu.

Taka, a nie inna sytuacja spowodowała to, że mamy teraz problemy finansowe, jakich nie było od lat. Cała prawie kasa (pozyskiwana na bieżąco) idzie na weterynarię. Kocia spiżarnia świeci pustkami, a samej suchej karmy idzie prawie 10 kg dziennie. Plus puszki, które muszę dać - część dziadków jest bezzębnych, a w dodatku w poprzednim życiu przyzwyczajonych do lepszego jedzenia.
O żwirku już w ogóle nie wspominam....


Dodam od siebie, że znam Kasię Strzelecką osobiście, chociaż w Kocim Świecie byłam tylko raz. Znam Kasię, bo często ją spotykam w lecznicy, a czasem na kocich / zwierzakowych imprezach (dyżurujemy przy 'konkurencyjnych' stoiskach). Kasia nie szczędzi na leczenie swoich podopiecznych, zwierzęta są fantastycznie zaopiekowane. Poza tym Kasia bardzo aktywnie stara się o finanse na działanie Kociego Świata, nawet osobiście robi śliczne dekupażowe rzeczy, które sprzedaje przy okazji imprez.

Kasia jest bardzo pogodną osobą, o niezmierzonych pokładach humoru. Nie jęczy i nie narzeka, nigdy nie słyszałam, żeby się skarżyła na cokolwiek. Więc kiedy Kasia mówi, że jest ciężko, to znaczy, że jest naprawdę bardzo, bardzo ciężko. I, że naprawdę bardzo potrzebuje pomocy.
ansk
Posty: 7
Rejestracja: 27 września 2006, 13:51
Lokalizacja: Łódź

18 czerwca 2012, 09:07

Fundacja For Animals - Oddział Łódż - kandydat forum miau.pl

Uzupełniam informacje o naszej łódzkiej grupie FFA - w ślad za postem ewamrau z 06.06.2012 zgłaszającym mas do czerwcowej pomocy Krakvetu - 16.06.2012 wybrano nas we wstępnym głoosowania na kocim forum.miau.pl

Nasz główny cel to opieka nad kotami wolnożyjącymi - ograniczanie bezdomności przez sterylizację i kastrację - do dziś wykonaliśmy 1530 zabiegów, tylko w tym roku ponad 170.

Leczymy też koty wolnożyjące - w tym roku 114, w całym okresie działalności ponad 450.

Wszystko robimy we współpracy z karmicielami, mobilizując ich i pomagając - jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, dzięki czemu chore koty wolnożyjące szybko trafią do lekarzy weterynarii, co znacznie zwiększa ich szanse na wyzdrowienie.

Te koty, które nie radzą sobie na wolności oraz kocięta trafiają do naszych domów tymczasowych, szukamy im domów stałych - w tej chwili pod opieka mamy ponad 30 kociąt i ponad 40 kotów dorosłych. Wszystkie te zwierzaki przebywają w naszych mieszkaniach, nie mamy żadnego azylu, biura, schroniska. Ratujemy też i szukamy domów kotom przewlekle chorym (niewydolność nerek, padaczka itp) i kalekim - bezłapkom, bezoczkom, bezogonkom.

Trafiają do nas również psy - nie ma ich wiele, bo jesteśmy głównie „kociarzami”, ale zawsze kilka potrzebujących pomocy znajduje u nas miejsce.

Wszystkie pieniądze, które pozyskujemy dla Fundacji, przeznaczamy tylko i wyłącznie na leczenie i sterylizację zwierząt, na zakup karmy dla zwierzaków w domach tymczasowych już nam nie wystarcza …. Pomoc z Krakvetu w postaci karmy bardzo by nam pomogła…

Proszę, głosujcie na nas

Nasza strona to http://www.foranimals-lodz.pl,
ale
działalność opisujemy tu http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=137505
nasze koty do adopcji (nie wszystkie) http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=137515
a tu psie adoptusie http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=141483
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty: 193
Rejestracja: 29 września 2004, 13:48

04 lipca 2012, 15:45

Witamy,

W konkursie czerwcowym zwyciezyla Fundacja for Animals oddz. w Łodzi. Gratulujemy wygranej!

Klienci rezygnując z należnych sobie rabatów przekazali na rzecz Fundacji kwotę 9076. Sklep Krakvet przeznacza 1000 zł jako pomoc dla wygranej - łącznie Fundacja otrzyma pomoc o wartości 10076. Gratulujemy!

W dniu jutrzejszym skontaktujemy się ze zwyciezca w celu poinformowania o wygranej, a za chwilę rozpocznie się konkurs lipcowy.

Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
www.krakvet.pl - najtańszy [url=http://www.krakvet.pl/]sklep zoologiczny[/url]
Zablokowany