York i kilka pytań

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
sylwusiek2907
Posty: 93
Rejestracja: 26 kwietnia 2010, 20:06
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

27 kwietnia 2010, 12:00

Dzięki. :)
wisienkania10

03 lipca 2011, 10:08

Wydaje mi się, że trzeba zwrócić uwage na firmę jakiej kupujesz np. szampon. Nie zawsze jednak szampon BARDZo drogi jest skuteczniejszy niż ten tańszy. Ja przez jakiś czas myłam sierść zwykłym mydłem "Biały Jeleń" ale po pewnym czasie sunia dostała lekkiego łupieżu i zmieniłam na zwykły szampon Bambino dla dzieci :D no i jest spokój.
Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł na xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx warto zobaczyć. Pozdrawiam :)
Gość

08 kwietnia 2012, 14:00

są szampony typowo dla szczeniąt rasy york tylko nie pamiętam jakiej firmy chyba na opakowaniu pisało champion. ponoć bardzo wydajny a koszt w drogim sklepie zoologicznym-35zł
crazy ahmed

23 czerwca 2012, 19:40

OJ TO DUZO, MASAKRA.
Apocatequil

23 czerwca 2012, 21:55

MAMAMIKIWIKI pisze: Moja sunia ma skończone 11-tygodni i waży 700 gram czy jest to tak zwana miniaturka :?: czy York normalnej wielkości :?: ile może ważyć jako dorosła :?:
Nie ma yorków mini i yorków w wersji BIG.
Nie ma też podziału rasy na yorki łaciate, srebrne, czarne, pomarańczowe czy różowe.
Jest rasa: YORKSHIRE TERRIER i YORKSHIRE TERRIER BIEWER.

Powiem na wszelki wypadek - jeśli pies jest bez metryki, a Ty go zakupiłaś to zgodnie z prawem popełniłaś przestępstwo, tak jak przestępstwo popełniła osoba która Ci go sprzedała.

Olejki norkowe blokują dojście szamponu do włosa i odżywienie go (jeśli takowe są w szamponie).
Jeśli pies ma mieć dobrej jakości sierść - kupujesz szampon + odżywkę profesjonalną. To mały pies, wystarczy środka na bardzo długo. Ze swojej strony mogę polecic Artero, Espree, Tropiclean.

35 zł za szampon który wystarczy na rok to dużo? ;O
Jestem w szoku.
Biorąc takiego psa jak york pod swoją opiekę musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jego sierść wymaga niestety profesjonalnych kosmetyków, a one kosztują 25-35 zł, nierzadko więcej.
ole

09 sierpnia 2012, 21:06

Apocatequil pisze:
MAMAMIKIWIKI pisze: Moja sunia ma skończone 11-tygodni i waży 700 gram czy jest to tak zwana miniaturka :?: czy York normalnej wielkości :?: ile może ważyć jako dorosła :?:
Nie ma yorków mini i yorków w wersji BIG.
Nie ma też podziału rasy na yorki łaciate, srebrne, czarne, pomarańczowe czy różowe.
Jest rasa: YORKSHIRE TERRIER i YORKSHIRE TERRIER BIEWER.

Powiem na wszelki wypadek - jeśli pies jest bez metryki, a Ty go zakupiłaś to zgodnie z prawem popełniłaś przestępstwo, tak jak przestępstwo popełniła osoba która Ci go sprzedała.

Olejki norkowe blokują dojście szamponu do włosa i odżywienie go (jeśli takowe są w szamponie).
Jeśli pies ma mieć dobrej jakości sierść - kupujesz szampon + odżywkę profesjonalną. To mały pies, wystarczy środka na bardzo długo. Ze swojej strony mogę polecic Artero, Espree, Tropiclean.

35 zł za szampon który wystarczy na rok to dużo? ;O
Jestem w szoku.
Biorąc takiego psa jak york pod swoją opiekę musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jego sierść wymaga niestety profesjonalnych kosmetyków, a one kosztują 25-35 zł, nierzadko więcej.
ja kupuje za ponad 70zł,to dopiero wydatek :mrgreen: ale tak jest gdy ktos kupuje z pseudohodowli kupuje tanie gdy ktoś kupuje z hodowli to i stac go na dobre jakościowo kosmetyki dla psa
Gość

16 sierpnia 2012, 14:12

I co, czujesz się lepsza bo kupujesz droższe?
Nivea Baby Szampon Nadający Połysk Hipoalergiczny za ok 10-12zł
Sprawdza się idealnie, super pachnie. Nie uczula psa, którego uczulały hipoalergiczne szampony przeznaczone dla szczeniąt. Naprawdę świetnie się sprawdza.
Kiedyś jak mi go zabrakło wykąpałam psa w płynie do higieny intymnej :D Tego to akurat nie polecam ale też nie miał żadnej alergii. A zaznaczam,że jest to pies, który reaguje alergią na większość kosmetyków. :lol: :lol:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

16 sierpnia 2012, 15:49

Gość pisze:I co, czujesz się lepsza bo kupujesz droższe?
Nivea Baby Szampon Nadający Połysk Hipoalergiczny za ok 10-12zł
Sprawdza się idealnie, super pachnie. Nie uczula psa, którego uczulały hipoalergiczne szampony przeznaczone dla szczeniąt. Naprawdę świetnie się sprawdza.
Kiedyś jak mi go zabrakło wykąpałam psa w płynie do higieny intymnej :D Tego to akurat nie polecam ale też nie miał żadnej alergii. A zaznaczam,że jest to pies, który reaguje alergią na większość kosmetyków. :lol: :lol:
Tym akurat bym sie nie chwaliła. JUż chyba na świecie nie ma ludzi którzy nie wiedzą że kosmetyki dla ludzi są dobre dla ludzi a nie dla psów....

Odnośnie tego co dobre czy tanie....Jednemu psu służy najlepiej zwykły szampon za 10 zł, a taki za 100 szkodzi, innemu zaszkodzi wszystko bo kąpany raz w tygodniu.
Nasz szampon kosztuje niecałe 20 zł. I starczałby na 2 kąpiele gdyby nie fakt że nie ma na to szans bo w tak zwanym międzyczasie traci ważność
anlinsa
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2018, 12:27

16 lutego 2018, 12:41

wisienkana10 pisze:Wydaje mi się, że trzeba zwrócić uwage na firmę jakiej kupujesz np. szampon. Nie zawsze jednak szampon BARDZo drogi jest skuteczniejszy niż ten tańszy. Ja przez jakiś czas myłam sierść zwykłym naturalnym mydłem "Biały Jeleń" ale po pewnym czasie sunia dostała lekkiego łupieżu i zmieniłam na zwykły szampon Bambino dla dzieci :D no i jest spokój.
Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł na xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx warto zobaczyć. Pozdrawiam :)
Dokładnie, trzeba też patrzeć na skład, ponieważ futerko, a zwłaszcza skórka może potem dostać reakcji alergicznej i malec może się drapać nawet do tego stopnia, że zetrze futro i narobi sobie strupów. Można stosować szare mydło (ale o jak najbardziej okrojonym składzie lub naturalne aleppo , marsylskie, dudu etc. Grunt to bez perfum w składzie i substancji pieniących.W sumie to piszę tu zwierzątkach, a to samo przecież powinno tyczyć się ludzi :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość