szampon dla szczeniaka yorka

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

york001
Posty: 33
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 16:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

10 stycznia 2008, 16:58

Proszę mi doradzić kupno odpowiedniego szamponu i odżywki pielęgnacyjnej dla szczeniaka yorka.
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

11 stycznia 2008, 09:31

Ile szczeniaczek ma miesięcy ???


Basia
york001
Posty: 33
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 16:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

11 stycznia 2008, 16:17

Mała skończyła 2 miesiące. Wiem, że na pierwszą kąpiel jeszcze zbyt wcześnie, ale chcę zasięgnąć opinii.
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

12 stycznia 2008, 10:24

Pierwsza kąpiel powinna być w 10 tygodniu , najlepiej pieska wykąpać pod kranem trzymając na rączkach .
Później kąpie sie go co 7-14 dni .
Tosie zaczełam kąpać w szamponach dla piesków dorosłych , tak mi poradził hodowca .
Niestety pewnie zanim dobierzesz szampon dla Majki troszkę minie , ale mam nadzieje że Ci sie uda za pierwszym razem , podam Ci kilka firm które mają dobre szampony , ale miusisz wybrać szampon dla piesków długowłosych .
BIOGROM , AL SYSTEM , IV SAN BERNARD , EHASO , KW .
Osobiście polecam każdą z tych firm , po za ISB , pamiętaj że szampon nie moze byc z talkiem .
Ja dla Tosi stosuje EHASO .
Musisz też pamiętać o odżywce bo ona u Yorków to podstawa , musi nawilżać włos i go chronić .
I oczywiście natłuszczanie sierści olejkiem , może być norkowy , albo Palmowy-k100 ja używam jedwabiu firmy CHI .
Jak coś będziesz chciała wiedzieć więcej to pisz na GG 8069483 , niestety na kompie można mnie zastać tylko w tygodniu i zawsze jestem niewidoczna .
Na tym forum w pielęgnacji są zdięcia mojej tosi , widac jak dobrze dbam o jej włos .


Basia
AGA I IRYD
Posty: 58
Rejestracja: 25 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Częstochowa

12 stycznia 2008, 19:27

Polecam AL SYSTEM,w szczegulności spray do rozczesywania.Jedwab jak najbardziej,linia CHI jes bardziej ochronna ,służy pod żelazka do prostowania włosów.Mam psa rasy szpic wilczy,ogromny futrzak ,po produktach ISB dostał uczulenia.AGA..
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

12 stycznia 2008, 21:25

Moja Tosia też po ISB dostała strasznego uczulenia .
Za to po jedwabiu jej włos jest nawilżony i lśniący , super sie sprawdza .

Basia
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 12:42

jaki szmpon dla szczeniaczka tylko i wylacznie dla szczeniaczka i tu nie wazna jest rasa ,wazna jest skora maluszka by po kapieli w szamponie dla doroslych psow np yorkow maluch nie dostal uczulenia . ja swojego zaczelam kapac w bio gromie dla szczeniakow ale dostal lekkiego lupiezu wiec cos mu nie pasowalo odstawilam szampon i zminilam na szamppon loagodny dla szczeniat Dr Lucy.. Sama dla mojego starszego yorka stosowalam szampony ISB bardzo polecam a ostatnio Gotlleiba dla yorkow wraz z odzywka Jest o polwe tanszy a rownnie dobry jak wymienione powyzej .
balabym sie wykapac szczeniaka wszamponie dla doroslych psow! Bo lepiej zapobiegac niz poniej latac i leczyc psu skore..
moze dodam jeszcze ze szczeniakom nie trzeba nawet takim psom jak yorki stosowania jedwabiu, i innych kosmetykow by upiekszyc wlos.To jest szata szczenieca dopiero jak ja zmieni to wtedy nawet trzeba i to koniecznie ale maluszkom nie maja krotkie wloski , struktura wlosa jest inna niz u doroslego psa i po co obciazac wlos??
dipsa
Posty: 4
Rejestracja: 02 września 2008, 08:42

05 września 2008, 19:11

Ja używam dla mojego szczeniaczka- yorka. I używam szamponu i odżywki firmy Espree. Jest naprawdę rewelacyjna ta firma. Szampon i odżywka kosztują około 80 zł, ale są super gęste i na takiego małego szkraba malutko się złużywa. Plusem jest również to, że kosmetyki te są produkowane z naturalnych składników a szampon, który posiadam dla alergików można stosować u psa dorosłego i szczeniaka. więc po 6 miesiącach szampon nie nadaje się do śmierci tylko spokojnie używamy cały czas tego szamponu. Kosmetyki te poleciła mi Pani, która czesze psy na wystawy. Uzywam tylko tego i czasami olejku norkowego i to wystarcza. Nie faszeruje sierści pieska dodatkowa chemia. Dodam, że moja koleżanka, która ma golden retriviera równiez używa tego szamponu. Naprawde polecam....

P.S. Nie pracuje w tej firmie:P
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość