Środki uspokajające dla psa

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mania1981

11 czerwca 2017, 19:11

Witam, co uspakajajacego mozna podac 12- letniemu psu? Przed nami wyjazd na kilka miesiecy, podroz ok.1500 km- pies fatalnie znowu podroz- wymiotuje lub wyproznia sie juz Po Kritik chacie w samochodzie? Czy jest jakas szansa, zebym z nim taka podroz odbyc i zeby sie nie rozchorowal od tych lekkie? Pozdrawiam.
rapen

04 września 2017, 19:01

Radziłbym się udać po poradę do weterynarza. Mnie zalecił podawanie psu kalmvet z vetexpert, który łagodzi objawy stresu i niepokoju. Pomogło.
Gośc

14 grudnia 2017, 18:20

[quote="Krzysiekewa"]Naprawdę skuteczne środki to diazepam dostępny w każdej lecznicy, każda inna pochodna benzodiazepiny, acepromazyna ale ze zwierzaka robi zombie, ewentualnie fenobarbital, stosowany głównie w padaczce, hydroxyzyna, difenhydramina , prometazyna, doksylamina - ale antyhistaminy słabo działają na zwierzaki. Jak najbardziej ziołowe, nie zaszkodzą ale też nie bardzo pomogą[/quote]

Zyclene(zyklene) albo Kalm Vet - uspokajają ale nie odurzają Suplementy diety
Magda7400

25 grudnia 2017, 21:02

Przestrzegam wszystkich posiadających psy rasy Owczarek Australijski. Straciłam prawie psa po podaniu Zylkene.
Pies najpierw miał wymioty, a w końcu krwiste rozwolnienie. Strasznie śmierdział jakby padliną. Ledwo go odratowaliśmy w zeszłym roku na Sylwestra. Myśleliśmy, że się czymś zatruł. W tym roku sprawa się powtórzyła po podaniu już jednej kapsułki. Objawy były identyczne, całe szczęście zauważyliśmy to i przestaliśmy podawać lek. Pies doszedł do siebie po 2 dniach.
Nie wierzcie, że lek nie szkodzi.
Krzysiekewa

11 stycznia 2018, 20:35

Gość - ani nie uspokajają ani nie odurzają bo nie wpływają hamująco na CUN
Ladye
Kontakt:

06 września 2018, 16:18

A stosowaliście może dyfuzor z feromonami uspokajającymi dla psa? Zastanawiam się nad kupnem, a nigdzie oprócz strony sklepu nie mogę znaleźć opinii.
„Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy” -Marek Majewski
ODPOWIEDZ