śmierdzący oddech u psa

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gość 1

07 sierpnia 2014, 13:00

Póki bedziesz psa karmic paszą dla roslinożerców - smród bedzie istniał i sie będzie nasilał
niekupujkobiecie
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2014, 23:15

15 sierpnia 2014, 23:18

jakieś inne sugestie?
czarna8912
Posty: 92
Rejestracja: 05 kwietnia 2013, 11:30
Lokalizacja: Kraków

18 sierpnia 2014, 21:26

to co w takim razie dać mu inną karmę? Tą co napisałam wcześniej polecił mi wet więc ją kupuję kiedyś dostawał inna ale on ma wrażliwy żołądek i nie zawsze mu podchodzą inne karmy i wtedy ma biegunki po tej jest spokój więc ją dostaje dwa razy w tygodniu dostaje gotowaną jagnięcinę specjalnie mu zamawiamy i gotujemy oczywiście bez soli.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

18 sierpnia 2014, 21:51

Pies może miec reflux, częściowe cofanie się treści pokarmowej z żołądka i wtedy będzie śmierdziało z pyska, jest wiekowy gorzej trawi to również może byc powód. Przyjrzałabym się na Twoim miejscu bardziej żołądkowi i procesom trawiennym, leki zobojętniające kwas w żołądku. Popytaj veta co by wam polecił, w tym wieku wykonanie gastroskopii u psa może byc męczące z drugiej strony leczenie objawowe może okazac się niezbyt trafne. Poszukaj lekarza o specjalizacji gastrolog.
Gość

20 sierpnia 2014, 20:03

Może mieć jakąkolwiek dolegliwość ukłądu pokarmowego, która objawia się zmrodem z dziuba. Niestety, jak jelita niedomagają zapach musi być, albo z przodu albo z tyłu - gorzej jak tu i tu. Spróbój częściej dawać gotowane, bo piszesz, że mu służy, niekoniecznie jagnięcinę, ale inne mięsa, ogranicz suche, dodaj ziemniaki rozdrobnione, żwacze mielone i kefir jako naturalny probiotyk.

A badania profilaktycznie rób częściej, raz na rok przynajmniej - na przykład przy okazji szczepienia.

kasik.u
rivierra
Posty: 2
Rejestracja: 22 sierpnia 2014, 09:27

22 sierpnia 2014, 09:37

Możesz spróbować podawać Mu denta stix raz dziennie przez jakiś czas i zobacz czy są efekty. Mojemu pieskowi pomogło.
czarna8912
Posty: 92
Rejestracja: 05 kwietnia 2013, 11:30
Lokalizacja: Kraków

23 sierpnia 2014, 15:02

Pedigree dentastix nie chce jesc powach i zostawi ziemniakow ani zadnych nabialow jesc nie moze bo pozniej cierpi na biegunki niestety :-( to w takim razie ograniczymy sucha karme i bedziemy dawac czesciej gotowanane i zobaczymy czy cos sie zmieni bo co do weta to juz naprawde mamy ostatnio totalny brak zaufania co do jego oddechu bo oni sami nie wiedza co z tym zrobic, a jakie miesko jeszcze polecacie?
Gość

23 sierpnia 2014, 17:46

Kupuj wołowinę poprzerastaną, taką drugiego gatunku - najlepsza dla psów, indyk itp.
Nie dawaj dental stix to jest dziadostwo, spróbuj z rumen tabs, działają rewelacyjnie na ukłąd pokarmowy, z algami morskimi...
czarna8912
Posty: 92
Rejestracja: 05 kwietnia 2013, 11:30
Lokalizacja: Kraków

25 sierpnia 2014, 10:11

ok na pewno spróbuję z mięskiem wołowym na pewno spróbuje i tak mi wszystko jedno bo jagnięcina do tanich nie należy niestety ale dla mnie psiak jest najważniejszy :-) a co do indyczego to ten sam objaw co z kurczakiem ostra biegunka i wymioty więc odpada :-( a co do tabletek to nie wiem czy mu się przydadzą wyczytałam że one działają tak że wspomagają apetyt ale mój je ładnie nie mamy z tym problemów no i że te tabletki działają tak że pies nie zjada kup na spacerze z tym też problemów nie mamy on nic na polu nie zje no chyba że cieczkę poliże czego mu nie pozwalamy bo później wymiotuje i tyle więc nie wiem czy te tabletki będą akurat dla niego odpowiednie
Trewa
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2014, 10:20
Lokalizacja: Kraków

16 września 2014, 10:34

Ja na smród z pyska stosuję Dental fresh może być taki do wody, albo w spray'u. Do wody nie stosuję, bo lepiej działa w koncentracie. Pryskam psu zęby i do środka paszczy ;) I działa! Usuwa osad z zębów, bo głównie na tym mi zależało, ale też nie śmierdzi.
salinka
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2014, 20:42

29 września 2014, 20:59

Bardzo skuteczny jest żel OROZYME .Stosuję u moich czterech pociech ( 2 psy i 2 koty ) .Problem przykrego zapachu znikł :)
tekla22
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2014, 11:47

15 października 2014, 11:18

Słyszałam od znajomej, że żel OROZYME dobrze działa, więc może faktycznie warto spróbować.
Magi1
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2014, 16:57

19 października 2014, 17:06

Dziękuje bardzo za porady :-)
lawender1
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2014, 22:37

21 października 2014, 22:47

I co tam z tym oddechem/ Coś pomogło ? Mój też tak ma ale ma kamień i usuwam mu raz na jakiś czas ale to trzeba robić pod narkozą a on już jest w średnim wieku i nie chcę go męczyć. Niby mam szczoteczkę i pastę ale ciężko mu umyć zęby i kamień szybko narasta . Ratujemy się tak jak ktoś już pisał, sprayem do pyszczka i przecieraniem zębów szmatką z pastą. Trochę pomaga. Ponoć też chlorofil podany z wodą do picia psu neutralizuje zapach , muszę spróbować. Pozdrawiam.
Mona929
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2014, 23:27

21 października 2014, 23:55

Mój pies ma nadziąślaki, które będą usunięte podczas zabiegu sterylizacji. Mam nadzieję, że poprawi się "oddech Shreka"
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość