slaby szczeniak nie ssie

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

infidel
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:09

13 lipca 2008, 09:10

witam.
Wczoraj suczka Chichuachua oszczenila sie. Dala na swiat 2 slodkie szczeniaczki, pierwszy - piesek jest silny i ssie matki sutek natomiast suczka ktory wyszla jako druga nie ssie i w ogole nie ma takiego odruchu, matka tak jakby ja odtracala, badz probowala ją ogrzac przykrywajac ja swoja glowo(nie wiem czy poprawnie interpretuje to zachowanie). Obawiam sie ze mala sunia nie przezyje. Czy mial ktos juz doswiadczenie z takimi pieskami. I ktos moze mi podac przepis na jakies zastepcze mleko dla suni abym mogl jak sam nakarmic.
Z gory dziekuje
Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

13 lipca 2008, 15:54

Wybierz sie jak najszybciej do wet. lub jak jest taka możliwość poproś go o wizyte domową, bo maluch nie przeżyje długo bez mleka matki.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

14 lipca 2008, 19:52

Są specjalne preparaty mlekozastępcze dla szczeniąt. Jeśli szczeniak nie ssie, trzeba dokarmiać go strzykawką (bardzo ostrożnie, żeby sie nie zachłysnął).
Jeśli nie masz możliwości bardzo szybkiego zakupu takiego preparatu - możesz spróbować dokarmiać Humaną 0 (zero) - do kupienia w aptece. Mój znajomy odkarmił cały miot Humaną, bo suka miała stan zapalny i straciła pokarm, a wtedy nie było jeszcze specjalnego mleka dla szczeniąt.
Zawsze możesz zadzwonić do weterynarza i zapytać, czy możesz zastosować to mleko.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

14 lipca 2008, 19:55

A jeśli suka odrzucila sunieczkę, trzeba pamiętać o masowaniu brzuszka (normalnie suka wylizuje brzuszki dzieciom, masując je w ten sposób i pobudzając jelitka do pracy).

No i cały czas próbować dostawiać maleństwo do sutka - może wreszcie się złapie. Ale jeśli osłabnie, to choćby chciało, nie będzie miało siły ssać, dlatego koniecznie trzeba go dokarmiać.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

16 lipca 2008, 19:40

I co z maleństwem? :?:
Daj znać, czy wszystko wróciło do normy.
chodowca

02 listopada 2018, 19:27

Witam! u mnie taka sytuacja pojawila sie drugi raz, szczenieta po tej samej matce, suczka tydzien pila od matki i nagle przestaje! ale znowu o nia walcze tak jak wtedy i mam nadzieje ze po raz drugi mi sie uda!! dokarmiam specjalnym mlekiem dla szczeniat, mala butelka, w smoczku sa orginalne dziurki zeby szczeniak sie nie zachlysnal, na szczykawke bym sie nie zdecydowala bo to nie bezpieczne i co najwazniejsze , suczka z poprzedniego miotu po0 dwoch tygodniach znowu zaczela pic od matki! jezeli ktos nie ma mleka dla szczeniat,a potrzebuje na juz ! polecane jest mleko kozie lub dla dzieci ale najlepiej zerowka! zycze powodzenia!1
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

29 września 2022, 21:08

Witaj,
jeśli opiekujesz się zwierzętami, to na pewno wiesz, jak ważne jest ich samopoczucie i stan zdrowia. Właśnie dlatego z pewnością regularnie sprawdzasz jego stan zdrowia. Zatem jeśli zauważasz u swojego zwierzaka coś niepokojącego musisz jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem. Tylko w ten sposób skutecznie pomożesz swojemu zwierzakowi.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

05 października 2022, 12:18

Dzień dobry!
Spodziewając się szczeniąt, warto przygotować się z wyprzedzeniem i zakupić na wszelki wypadek preparat mlekozastępczy. Jest on najbliższy składowo mleku matki, więc mamy pewność, że szczeniakowi nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o bezpieczny sposób karmienia takiego malucha to warto zasięgnąć rady u lekarza weterynarii prowadzącego ciążę naszej suczki :)

Pozdrawiam,
Julia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość