Silnie liniejący labrador

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Martynus.

24 maja 2012, 18:21

Witam :)
Jak w tytule... Mam kłopot z moją suczką. Mianowicie nadmiernie gubi sierść. Myślę że to już nie jest linienie wiosenne. Bardzo mocno ociera się bokami o ogrodzenie, po tarzaniu na trawie też pozostawia gęste ślady- podwórko wymaga czasem grabienia :/.
Zastanawiam się czy nie jest to jakiś objaw alergii? Czasem kiedy gruczoły pod ogonem były już mocno zapchane Luna drapała się bardziej niż wcześniej. Po interwencji weta i podaniu zastrzyku odczulającego był spokój.
Luna też ok miesiąca temu była sterylizowana i też zastanawiam się czy to nie jakaś odroczona reakcja organizmu. Przy poprzednim razie dostaliśmy taki " tonik" do nacierania skóry i jej stan bardzo szybko się poprawił. Dodam że ostatnio tak gubiła sierścisko że dorobiła się łysawych placków...
Nadmierne osypywanie się trafia jej się dwa razy do roku, niby normalne ale nie w takich ilościach.
Poradzcie co z tym robić dalej?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 sierpnia 2012, 01:07

zdecydowanie iść do lekarza aby dokładnie obejrzał skórę.
siskiss
Posty: 6
Rejestracja: 03 listopada 2012, 21:04

04 listopada 2012, 11:02

mój pies miał grzybice, idź lepiej do weterynarza
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

05 listopada 2012, 11:49

Proponuje zakup furminatora,który m.in. też dokładnie wyczesuje podczerstek, ja miałam podobne problemy z moją labką tez Luną, ale po wyczesaniu jej tym rodzajem zgrzebła przeszło jak ręką odjął. Teraz ma piękną błyszczącą sierść nie drapie się i nie "sieje" sierści po domu. Może dobry furminator nie jest tani, ale to jednorazowy wydatek a efekt wspaniały!
dana7878
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2012, 13:49

19 listopada 2012, 13:59

witam dołączam sie do watku bo mam ten sam problem tylko ja mam psa labka i został wykastrowany w tym momencie jest koszmar w zwiazku z liniejąca sierscia zastanawiam sie nad zakupem specjalnego [reparatu do podawania do karmy wyczytałam ze ma dobre opnie Beaphar Laveta - przeciw wypadaniu sierści 50ml
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

19 listopada 2012, 16:41

Jest dużo dobrych preparatów,najlepiej poradzić się weterynarza. Co do labradorów to one niestety dwa razy w roku na wiosnę i na jesień mocno linieją i trzeba je często czesać,najlepiej służy do tego dobry furminator,który wyczesze również trudny do wyczesania zwykłą szczotką podczerstek. Pisałam o tym wyżej,mojej labradorce bardzo pomógł i teraz nie mam z tym problemu. Wydaje mi się że kastracja nie jest powodem większego linienia,ale skonsultuj to z weterynarzem.
Freedom
Posty: 128
Rejestracja: 09 sierpnia 2011, 19:28

07 grudnia 2012, 17:18

A czy po zabiegu kastracji /sterylizacji/, lekarz wam powiedział ,że musicie zmienić karmę z dotychczasowej na odpowiednią dla psów lub kotów ,po takim zabiegu?
Jeśli nie ,to należy kupić taką karmę dla kotów lub psów po kastracji /sterylizacji/.
Być może to jest sedno waszego problemu.
Źle dobrane pożywienie na ogół objawia się takimi symptomami.
Pozdrawiam.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

07 grudnia 2012, 17:31

Moja również silnie liniała po sterylce ale ja to sobie wytłumaczyłam (być może błędnie) że jest to spowodowane nagłym odcięciem hormonów.
Moja suka je karmę którą jadła wcześniej. Te karmy z tego co mi wiadomo są stosowane w celu obniżenia dostarczanych kcal. A nadmierne linienie, brak błysku i zły stan skóry świadczą że karma nie służy psu i wg mnie nie ma znaczenia czy zmienię ją na karmę dla psów po sterylce czy na jakąś inną która będzie psu służyła.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

07 grudnia 2012, 18:39

Freedom pisze:A czy po zabiegu kastracji /sterylizacji/, lekarz wam powiedział ,że musicie zmienić karmę z dotychczasowej na odpowiednią dla psów lub kotów ,po takim zabiegu?
Jeśli nie ,to należy kupić taką karmę dla kotów lub psów po kastracji /sterylizacji/.
Być może to jest sedno waszego problemu.
Źle dobrane pożywienie na ogół objawia się takimi symptomami.
Pozdrawiam.
Takie karmy zaleca sie ze względu na wszechobecny poglad że pies / suka po kastracji tyje. Wogóle nie mówi się, że pies nie tyje z powietrza tylko dlatego , że żarcia dostaje za dużo. A przecież pies po zabiegu jest nadal tym samym psem - biega, bawi się, moze jeść dokładnie tak samo, i żyć tak jak przed zabiegiem.
Paradoksalnie - karmy dla zwierząt po kastracji są niskobiałkowe, niskotłuszczowe za to wysoko weglowodanowe. Pies na takiej karmie robi sie coraz bardziej okrągły i coraz bardziej głodny bo karma taka nie zapewnia mu odpowiednich ilości składników odżywczych
Freedom
Posty: 128
Rejestracja: 09 sierpnia 2011, 19:28

07 grudnia 2012, 20:57

Karmy te nie są tanie i ja o tym wiem i to na ogół odgrywa dużą rolę w wyborze takiej karmy.
Ale wiem również ,że zapobiegają wzrostowi masy ciała oraz tworzeniu się kamieni w drogach moczowych u psów i kotów.
Znam wiele osób , które karmią tymi karmami swoje psiaki,kociaki po zabiegu i są bardzo zadowolone,nie maja żadnych problemów,a niektóre mają po 7-9 lat.
Nikogo nie zmuszam do tego aby je kupował ,to Wasz wybór jak będziecie karmić swoje pupile.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość